TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Fialkowski, Zbigniew Stefan

    Geboortedatum:
    14 november 1910 (Mielec, Polen)
    Overlijdensdatum:
    18 november 1997 (Kraków, Polen)
    Begraven op:
    Parochie-begraafplaats Mielec
    Nationaliteit:
    Poolse (1918-1939, IIe Republiek)

    Biografie

    Zbigniew Fialkowski diende in het Poolse leger tijdens de Duitse invasie van Polen in 1939 als 2e Luitenant van de Artillerie. Na de capitulatie van Polen in 1939 kwam Fialkowski in Frankrijk terecht, waar hij zich bij de Geallieerden aansloot. Na de nederlaag van de Geallieerden in Frankrijk in 1940 werd hij geëvacueerd naar Groot-Brittannië. Daar genoot hij een aantal militaire opleidingen en werd in 1942 uitgezonden naar Palestina en daarna naar Irak in 1943. In 1944 werd hij als onderdeel van het 2e Poolse Korps overgebracht naar Italië waar hij slag leverden met de Duitsers bij Isernia, Monte Cassino, Apolnnare, San Vito, Fileto, Monte Marciano, Numana, Sunliano, Rocca, San Casciano, Pieve, Salutare, Revere, Santa Lucia en Marceno als commandant van een luchtdoelbatterij. Op 2 juli 1944 werd Fialkowski gepromoveerd tot kapitein. Ook nam hij deel aan de Geallieerde Lenteoffensief in 1945 (6 april 1945 – 2 mei 1945) en was in deze periode verwikkeld in de zware strijd om Rimini, Ravenne, Cesenatico, Costa Monte, Calette, Bruciate, Castel Guelfo di Bolonia en Granarole. Op 7 oktober 1947 werd hij ontslagen uit het leger.

    Bevorderingen:
    1931: Kadet;
    1934: 2e Luitenant;
    1941: 1e Luitenant;
    2 juli 1944: Kapitein.

    Loopbaan:
    1929: afgestudeerd universiteit;
    1929: overheid Jaroslaw;
    1931: kadet School voor Reserve Officieren "Marcina Katskiego" 24e Regiment Artillerie in Wlodzimierz (VI Kurs Wolynskiej Szkoly Podchorazych Rezerwy Artylerii 1930-1931);
    1932: overheid Rawa Ruska en lid L.O.P.P. (Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej);
    1938: PZL (Panstwowe Zaklady Lotnicze) in WP-2 (Wytwórnia Platowców-2) te Mielec;
    1938: cursus voor commandant van de luchtafweer aan de Kadettenschool in Torun;
    1939: commandant luchtafweerbatterij 'PZL Wytwórnia Płatowców nr 2' in Mielec;
    1 september 1939: mobilisatie;
    6 september 1939: Commandant luchtafweerbatterij "Lignoza" fabriek, Pustków;
    8 september 1939: 11 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej (11e Divisie van de Luchtafweer);
    19 september 1939 – 5 maart 1940: Internering kamp voor Poolse soldaten te Ipolytarnóc;
    6 maart 1940: ontsnapping;
    17 april 1940: Bereikt Marseille, Frankrijk, aan boord de "Warzawa";
    Vanaf 18 april 1940: militaire verzamelkamp te Carpiagne;
    Tot 17 juni 1940: Opleidingscentrum voor officieren van de luchtafweer in Pontchateau;
    18 juni 1940: evacuatie naar Edinburgh, Schotland;
    20 juni 1940 – 16 juni 1942: Groot-Brittannië;
    21-30 juni 1940: 4th Cadre Rifle Brigade School in Elie;
    Juli-september 1940: 4th Cadre Rifle Brigade;
    September 1941 - juni 1942 Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade;
    Tot juni 1942: 1 SBS opleidingscentrum voor luchtartillerie;
    16 juni 1942: 3e Karpaten Luchtartillerie Regiment (3 Karpackiego Pulk Artylerii Przeciwlotniczej) van de 3e Poolse Karpatische Infanteriedivisie (3 Dywizja Strzelców Karpackich), Palestina;
    13 november 1943: batterij commandant van de 7e Luchtartillerie Regiment (7 Pulk Artylerii Przeciwlotniczej), Irak;
    9 januari 1943 – 29 november 1943: plaatsvervangende commandant van bataljon 1;
    1944: Egypte;
    4 februari 1944: 2e Poolse Korps, Italië;
    21 juni 1945: Commandant Bataljon 1, 3e Karpaten Luchtartillerie Regiment;
    21 augustus 1946 – 5 juni 1947: Groot-Brittannië;
    7 juni 1947: Poolse demobilisatiekamp, La Courtine;
    7 oktober 1947: ontslag;
    24 mei 1948: Polen
    1 juli 1948: Veeteler;
    ?: Ingenieur te Mielec.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Podchorazy (Cadet-officier)
    Eenheid:
    VI Kurs Wolynskiej Szkoly Podchorazych Rezerwy Artylerii
    Toegekend op:
    1931
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Podporucznik (2e Luitenant)
    Toegekend op:
    1931
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Podporucznik (2e Luitenant)
    Znak Pamiatkow Dywizjonow Artylerii Przeciwlotniczej
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Porucznik (1e Luitenant)
    Eenheid:
    1st Polish Independent Parachute Brigade, Polish Armed Forces in the West
    Toegekend op:
    1941

    Nr. 0693
    Znak Spadochronowy
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Eenheid:
    1st Battery, 7th Polish Light Anti-Aircraft Regiment, HQ, Polish II Corps, Polish Armed Forces in the West
    Toegekend op:
    7 maart 1945
    Voor betrokkenheid bij de gevechten om Monte Cassino in 1944.

    Serienummer: 35664
    Krzyz Monte Cassino
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Eenheid:
    1st Battery, 7th Polish Light Anti-Aircraft Regiment, HQ, Polish II Corps, Polish Armed Forces in the West
    Toegekend op:
    1945
    Voor dienst in de 3e Karpatische Infanteriedivisie.
    Znak Pamiatkow 3 DSK
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    15 maart 1946
    1939-1945 Star
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    15 maart 1946
    Defence Medal 1939-1945
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    15 maart 1946
    War Medal 1939-1945
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    21 november 1946

    Nr. 7293/165.
    Medal Wojska za Wojne 1939-1945
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Eenheid:
    1st Battery, 3rd Carpathian Light Anti-Aircraft Regiment, 3rd Carpathian Rifle Division, Polish II Corps, Polish Armed Forces in the West
    Toegekend op:
    16 september 1947

    Met zwaarden. Nr. 14857.
    Krzyz Zaslugi - Silver
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    1947

    Nr. 31333
    Croix du Combattant Volontaire 1939-1945
    Toegekend op:
    15 juni 1972
    Order Odrodzenia Polski Kawalerski
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Toegekend op:
    5 oktober 1983
    Uitgereikt voor:
    Operatie Fall Weiss

    Nr. 624-83-24 MW
    Medal Za Udzial w Wojnie Obronnej 1939
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitan (Kapitein)
    Eenheid:
    1st Battery, 7th Polish Light Anti-Aircraft Regiment, HQ, Polish II Corps, Polish Armed Forces in the West
    Toegekend op:
    19 juni 1991

    Nr. 27-91-18 PSZ. Met drie gespen voor "MONTE CASSINO", "ANKONA" en "BOLONIA".
    Krzyz Czynu Bojowego Polskich Sil Zbrojnych na Zachodzie
    Znak LOPP

    Bronnen

    • Foto 1: Kaj Metz
    • Foto 2: Kaj Metz
    • - Originele Onderscheidingen en Familiegegevens