TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Fehrensen, Wilhelm

    Geboortedatum:
    12 december 1898 (Hannover/Hannover, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    14 februari 1945 (Boedapest, Hongarije)
    Dienstnummer:
    276829 (SS-Nr.) / 2703286 (NSDAP Nr.)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    ?: Unteroffizier;
    1 december 1932: Sturmbannarzt;
    1934: SA-Sanitäts-Obersturmbannführer;
    25 mei 1936: Unterarzt der Reserve;
    23 juli 1936: SS-Mann;
    1 augustus 1936: SS-Hauptsturmführer;
    20 april 1938: SS-Sturmbannführer;
    1 oktober 1940: SS-Obersturmbannführer;
    1 september 1941: SS-Standartenführer;
    21 juni 1944: SS-Oberführer (Allgemeine-SS/Waffen-SS).

    Loopbaan:
    4 januari 1914 - 24 april 1917: 1. Hannoverisches Infanterieregiment Nr. 74;
    24 april 1917 - 30 augustus 1918: Reserve-Infanterieregiment Nr. 53.
    30 augustus 1918: uittreden wegen verwonding;
    20 maart 1920 - 14 april 1920: Studentenbataillon Göttingen / Freikorps Göttingen;
    1924 - oktober 1931: Stahlhelm;
    1 september 1932: Mitglied S.A.;
    1 september 1932 - 18 augustus 1936: Politische Leiter, Deutsche Arbeitsfront;
    1 december 1932 - 9 november 1934: Erster Arzt II. Sturmbann / 31. SA-Standarte;
    1 mei 1933: N.S.D.A.P Mitglied;
    9 november 1934 - 1 augustus 1936: Erster Arzt II. Sturmbann / 265. SA-Standarte;
    25 mei 1936 - 24 juni 1936: Heeres Sanitäts-Abteilung 20, Hamburg;
    23 juli 1936: SS Mitglied;
    1 augustus 1936 - 10 april 1938: Führer Sanitätsabteilung / SS-Verfügungstruppen;
    ?: Truppenarzt SS-Nachrichtensturmbann und Sanitätsabteilung der SS-Totenkopfverbände, München;
    10 april 1938 - 1 oktober 1938: Ia Leitender Arzt der SS-Totenkopfverbände;
    15 juli 1939 - oktober 1939: Chef SS-Lazerett München-Dachau / Leiter der Sanitätsschule Dachau;
    1 december 1938 - 1 februari 1939: Arzt 2. SS-Totenkopfstandarte "Brandenburg";
    1 februari 1939 - oktober 1939: Arzt 1. SS-Totenkopfstandarte "Oberbayern";
    oktober 1939 - 15 februari 1941: Chef 1. Sanitätskompanie / SS-Totenkopfdivision;
    15 februari 1941 - 15 maart 1942: Hauptabteilungsleiter/Ia/Stellvertreterchef SS-Sanitätsamt;
    15 maart 1942 - 9 april 1942: Kommandeur/Chefarzt SS-Lazerett Dachau;
    9 april 1942 - 6 oktober 1942: IVb(Divisionsarzt)/Kommandeur Sanitätsdienst / SS-Gebirgs-Division "Nord";
    3 juli 1942 - 6 oktober 1942: Hauptabteilungsleiter/Stellvertreterchef SS-Sanitätsamt;
    6 oktober 1942 - oktober 1943: IVb(Divisionsarzt) SS-Gebirgs-Division "Nord";
    oktober 1943 - 21 augustus 1944: IVb(Divisionsarzt)/Kommandeur Sanitätsdienst / SS-Gebirgs-Division "Nord";
    21 augustus 1944 - februari 1945:
    ?: Korpsarzt/Kommandeur IX. SS-Armeekorps / Kommandeur Feldlazerett 509.

    Wilhelm Fehrensen ontving tevens voor zijn aandeel tijdens de Eerste Wereldoorlog het Eisernes Kreuz 2.Klasse en Verwundetenabzeichen im Schwarz.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Oberführer
    Eenheid:
    Korpsarzt IX. SS-Armeekorps
    Toegekend op:
    26 januari 1945
    Deutsches Kreuz in Gold

    Bronnen

    • - Fernschreiben verleihung DKiG, 27.01.1945
      - Axis History Biographical Research via Axis History Forum

    Foto