Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Bismarck, von, Klaus

Geboortedatum:
6 maart 1912 (Jarchlin, Duitsland)
Overlijdensdatum:
22 mei 1997 (Hamburg, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

1934: ROA
20.04.1936: Leutnant d.R.
1939: Oberleutnant d.R.
1942: Hauptmann d.R.
1943: Majoor d.R.
02.1945: Oberstleutnant d.R.

Klaus von Bismarck trad op 1 april 1934 toe tot het 2de Bataljon van het Infanterieregiment 4.
1936: benoemd tot bataljonsadjudant.
Op 1 oktober 1936 werd hij pelotonleider in de 8e machinegeweercompagnie van het regiment.
Vanaf de zomer van 1937 was hij adjudant van het 2de Bataljon. In het voorjaar van 1939 trok hij zich terug uit de actieve militaire dienst.
Op 1 augustus 1939 werd hij opnieuw opgeroepen en was bataljonsadjudant in Infantry Regiment 4.
Na de Poolse campagne werd hij gepromoveerd tot luitenant in het reservaat en aangesteld als regimentsadjudant.
In juli 1941 werd hij chef van de 7th Company, in september 1941 nam hij het 2nd Battalion over.
Gepromoveerd tot kapitein van het reservaat, werd hij in de zomer van 1943 ontslagen uit militaire dienst om het familiebezit te beheren.
In de herfst van 1944 keerde hij vrijwillig terug naar Grenadier Regiment 4 en werd de commandant ervan.
In februari 1945 werd hij bevorderd tot luitenant-kolonel. Aan het einde van de oorlog werd hij per schip geëvacueerd naar Sleeswijk-Holstein, waar hij door de Britten gevangen werd genomen.

Na de oorlog werd hij hoofd van de sociale dienst van de Evangelische Kerk in Westfalen en werd hij benoemd tot lid van de raad van bestuur van de WDR. In 1960 werd hij gekozen tot directeur van de WDR. In maart 1977 werd hij voorzitter van het Goethe-instituut.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Führer, II. Bataillon, Infanterie-Regiment 4, 32. Infanterie-Division
Toegekend op:
31 december 1941
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major der Reserve (Reserve Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, Grenadier-Regiment 4, 32. Infanterie-Division
Toegekend op:
26 november 1944

669e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
9 oktober 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 juni 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1940
Infanterie-Sturmabzeichen
Toegekend op:
3 oktober 1973
Großes Verdienstkreuz des Verdienstordens der BRD
Toegekend op:
1982
Großes Verdienstkreuz mit Stern des Verdienstordens der BRD
Toegekend op:
2 juni 1989
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
15 juli 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1989
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kdr, Grenadier-Regiment 4
Toegekend op:
24 november 1944
Wehrmachtbericht

Bronnen

Foto