Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

McAlister, Eric Milton

    Geboortedatum:
    7 december 1917 (Summer Hill/Nieuw Zuid Wales, AustraliŽ)
    Dienstnummer:
    415170
    Nationaliteit:
    Australische (1901-heden, Federaal Koninkrijk)

    Biografie

    Eric Milton McAlister ging op 21 juli 1941 in militaire dienst. Hij vertrok op 16 juni 1942 richting Groot-BrittanniŽ, waar hij op 26 augustus aankwam. Op 17 mei 1943 werd hij overgeplaatst van de RAAF naar de RAF. Op 19 oktober 1945 keerde hij weer terug in AustraliŽ.

    Bevorderingen:
    21 juli 1941: Aircraftman 2nd Class;
    11 oktober 1941: Leading Aircraftman;
    30 april 1942: temporary Sergeant;
    30 oktober 1942: temporary Flight Sergeant;
    18 mei 1943: Pilot Officer;
    18 november 1943: Flying Officer;
    18 augustus 1945: Flight Lieutenant.

    Loopbaan:
    10 april 1941: No. 5 Initial Training School;
    16 oktober 1941: No. 2 AOS;
    7 februari 1942: No. 2 BAGS;
    5 april 1942: No., 2 ANS;
    30 april 1942: Air Observer;
    15 mei 1942: No. 5 ED;
    28 mei 1942: No. 2 ED;
    23 juli 1942: Navigator;
    26 augustus 1942: No. 3 PRC;
    17 september 1942: No. 10 AFU;
    27 oktober 1942: No. 27 Operational Training Unit;
    17 januari 1943: No. 1656 Conversion Unit;
    8 maart 1943: No. 101 Squadron;
    5 mei 1943: No. 27 Operational Training Unit;
    28 december 1943: Headquarters No. 29 Group;
    ?: No. 81 Operational Training Unit;
    28 juni 1944: No. 1665 Conversion Unit;
    ?: No. 196 Squadron;
    25 september 1944: RAF;
    ?: No. 299 Squadron;
    19 oktober 1945: No. 2 PD.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    2 april 1942
    RAAF Air Observers Badge
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Pilot Officer (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    No. 101 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    15 oktober 1943
    Aanbeveling:
    Gedurende zijn eerste operationele tour als N.C.O. toonde Pilot Officer McAllister bewonderenswaardige vastberadenheid bij de uit te voeren taken in combinatie met grote bekwaamheid en doelmatigheid. Zijn enthousiasme en opgewekte moed hebben hem de waardering van zijn bemanning opgeleverd die hun successen grotendeels behaalde door zijn inspanningen.
    Hij heeft als bommenrichter deelgenomen aan een groot aantal operationele vluchten.

    LG 36211/4562.

    Distinguished Flying Medal (DFM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend met "FRANCE AND GERMANY" gesp.
    Air Crew Europe Star

    Bronnen

    • - Service Record
      - Third Supplement to The London Gazette of 12th October 1943, Issue 36211, dated 15th October 1943
      - Service Record

    Foto