Meißner, Robert

    Geboortedatum:
    23 december 1888 (Wenen, Oostenrijk)
    Overlijdensdatum:
    8 augustus 1953 (Sovjet krijgsgevangenschap Pervoural'sk, Sovjet-Unie)
    Nationaliteit:
    Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

    Biografie

    Bevorderingen:
    18 augustus 1908: k.u.k. Kadett-Offiziersstellvertreter;
    1 mei 1911: k.u.k. Leutnant;
    1 augustus 1914: k.u.k. Oberleutnant;
    1 augustus 1917: k.u.k. Hauptmann;
    8 juli 1921: Major(österr. Bundesheer);
    21 juni 1930: Oberstleutnant (österr. Bundesheer);
    23 september 1933: Oberst (österr. Bundesheer);
    13 maart 1938: Oberst (Wehrmacht);
    20 april 1939: Oberst (Patent vom 01.04.1937);
    1 april 1941: Generalmajor (9);
    1 oktober 1942: Generalleutnant (18).

    Loopbaan:
    1 oktober 1904: k.u.k. Infanterie-Kadettenschule, Wien;
    18 augustus 1908: Eintritt Böhmische Infanterie Regiment “Freiherr von Schönaich“ Nr. 74; Reichenberg;
    25 augustus 1914: Kompanieführer k.u.k. Infanterie-Regiment 74;
    1 maart 1917: Generalstab Baon-Kommando II. / Infanterie Regiment 74;
    15 november 1918: Niederösterreichischen Infanterie Regiment “Hoch- und Deutschmeister“ Nr. 4;
    1 januari 1919: Militär-Kommando Wien;
    9 augustus 1919: Grenzschutz Voralberg;
    15 november 1919: Depotwache Kaisersebersdorf;
    29 augustus 1920: Heeres-Verwaltungsstelle Wien;
    1 september 1920: österreichische Bundesheer;
    3 september 1920: Führergehilfe Brigade-Kommando 1;
    1 november 1922: Adjutant II. / Infanterie-Regiment 2;
    12 december 1925: Kompanie-Kommandant II. / Infanterie-Regiment 2;
    1 augustus 1928: Generalstab Brigade-Kommandos 2;
    27 november 1935: Stabschef 1.Division des österreichischen Bundesheeres;
    1 oktober 1937: Operations-Abteilung, Bundesministerium für Landesverteidigung;
    13 maart 1938: Wehrmacht;
    1 april 1938: Offizieren z.b.V. des ObdH;
    15 oktober 1938: Stab Heeresgruppen-Kommandos 5, Wien;
    10 november 1938: Regiments-Stab Infanterie-Regiment 118, Kaiserslautern;
    26 augustus 1939: Chef des Generalstabs des stellvertretenden XII. AK, Wiesbaden;
    25 oktober 1940: Kommandeur Infanterie-Regiment 28;
    15 mei 1941: Führerreserve;
    16 november 1941: Kommandeur 68.Infanterie-Division;
    24 januari 1943: Führerreserve;
    8 maart 1943: Reichskriegsgericht;
    20 juni 1943: Richter 4.Senat des Reichskriegsgerichts, Torgau;
    15 september 1944: Führerreserve;
    5 oktober 1944: Zentralgericht des Heeres;
    5 mei 1945: Krijgsgevangene NKWD-kampen Nr. 76 (1. Ukrainse Front), Nr. 27 Krasnogorsk, Nr. 82 Voronež, Nr. 483 Degtjarka, Nr. 476 Sverdlovsk, bijzonder hospitaal 1893 Pervourals’k; gevangenis Nr. 1 Voronež; GULAG-camp Vorkutinskij/Vorkuta;
    15 mei 1949: veroordeeld tot 25 jaar dwangarbeid door het tribunaal in Voronež;
    8 augustus 1953: overleden aan maagkanker, begraven op de begraafplaats van het Bijzondere Hospitaal 1893, Pervourals’k, Vak 4, Graf 12.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Toegekend op:
    1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Toegekend op:
    1939
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 68.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    24 mei 1943
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen