Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Lehsten, von, Detlef

Geboortedatum:
14 augustus 1917 (Hamburg/Hamburg, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Detlef von Lehsten diende als Marineflieger, als Beobachter bij een Küstenfliegerstaffel, als 1.Wachoffizier "U 584" en als Kommandant aan boord van "U373", "U3580" en "U3044".

Bevorderingen:
9 oktober 1937: Offiziersanwärter;
1 april 1939: Fähnrich zur See;
1 maart 1940: Oberfähnrich zur See;
1 mei 1940: Leutnant zur See;
1 april 1942: Oberleutnant zur See;
18 februari 1945: Kapitänleutnant.

Loopbaan:
9 oktober 1937 - 27 februari 1938: 7. Schiffstammabteilung, Stralsund;
28 februari 1938 - 30 juni 1938: Segelschulschiff "Albert Leo Schlageter";
1 juli 1938 - 14 maart 1939: Linienschiff "Schleswig-Holstein";
15 maart 1939 - 29 september 1939: Marineschule Mürwick;
30 september 1939 - 30 november 1939: Torpedoschule;
1 december 1939 - 31 januari 1940: Zerstörer "Erich Steinbrinck";
1 februari 1940 - 30 augustus 1940: Fliegerwaffenschule;
31 augustus 1940 - 10 oktober 1940: Fliegerergänzungsgruppe See, Kamp;
11 oktober 1940 - 6 maart 1942: Küstenfliegerstaffel 2/206 cq 4/406;
7 maart 1942 - 29 maart 1942: zu Verfügung Befehlshaber der Unterseeboote;
30 maart 1942 - 25 april 1942: Marinenachrichtenschule Mürwick;
26 april 1942 - 5 juli 1942: 2. Unteseebootslehrdivision;
6 juli 1942 - 30 augustus 1942: Torpedoschule;
31 augustus 1942 - 27 september 1942: Schiffsartillerieschule;
28 september 1942 - 11 oktober 1942: 2. Unterseebootsausbildungsabteilung;
12 oktober 1942 - 6 juni 1943: II/I. Wachoffizier "U584", 1. Ubootsflottille;
7 juni 1943 - 15 juni 1943: 2. Unterseebootsausbildungsabteilung;
16 juni 1943 - 26 juli 1943: Kommandantenschiesslehrgang 24. Ubootsflottille;
27 juli 1943 - 25 september 1943: "U 996", Blohm und Voss, Hamburg;
26 september 1943 - 19 juni 1944: Kommandant "U 373", 3. Ubootsflottille;
20 juni 1944 - 17 juli 1944: 1. Unterseebootsausbildungsabteilung;
18 juli 1944 - 1 november 1944: 7. Kriegsschiffbaulehrabteilung, Danzig;
2 november 1944 - 4 maart 1945: Kommandant "U 3508";
26 april 1945 - 5 mei 1945: Kommandant "U 3044".

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
8 oktober 1935
DRL Sportabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant zur See (Luitenant-ter-Zee 3e Klasse)
Toegekend op:
7 december 1940
Flugzeugbeobachterabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Toegekend op:
4 oktober 1941
Frontflugspange für Aufklärer in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Küstenfliegerstaffel 2/406
Toegekend op:
20 november 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
26 mei 1943
U-boot Kriegsabzeichen (ohne Brillianten)

Bronnen

  • Foto 1: Dobri Dobrev
  • - Verleihungsurkunde Beobachter, Frontflugspange Silber EK1, U-boot Kriegsabzeichen
    - Beförderungsurkunde
    - Verleihungsurkunde DRL Bronze

Foto