Frießner, Johannes

Geboortedatum:
22 maart 1892 (Chemnitz/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
26 juni 1971 (Gmain/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
20 maart 1911: Fahnenjunker;
5 augustus 1911: Fahnenjunker-Unteroffizier;
5 november 1911: Fahnrich;
9 augustus 1912: Leutnant;
22 mei 1916: Oberleutnant;
1 augustus 1922: Rittmeister;
1 oktober 1922: Hauptmann;
1 april 1933: Major;
1 oktober 1935: Oberstleutnant;
28 februari 1938: Oberst;
14 augustus 1940: Generalmajor;
16 oktober 1942: Generalleutnant;
20 april 1943: General der Infanterie;
20 augustus 1944: Generaloberst.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Toegekend op:
18 januari 1935
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
9 november 1938
Verdienstkreuz des Ehrenzeichen des Deutschen Roten Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
17 februari 1939
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
16 oktober 1939
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Toegekend op:
30 januari 1941
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Toegekend op:
30 januari 1941
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Toegekend op:
27 juli 1942
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Toegekend op:
21 augustus 1942
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Toegekend op:
1 september 1942
Ordinul Corona Romaneii
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-generaal der Infanterie)
Eenheid:
Kommandierender General XXXXI.Panzer-Korps
Toegekend op:
9 juni 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-generaal der Infanterie)
Eenheid:
Kommandierender General XXIII.Armeekorps
Toegekend op:
23 juli 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-generaal der Infanterie)
Eenheid:
Führung Armeeabteilung "Narwa"
Toegekend op:
9 april 1944
Bijzonderheden:
445e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto