Heyse, Ulrich

Geboortedatum:
27 september 1906 (Berlijn-Friedenau/Brandenburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
19 november 1970 (Flensburg/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:

01-04-1933 -- Offiziersanwärter
01-01-1934 – Fähnrich zur See
01-09-1935 – Oberfähnrich zur See
01-06-1936 – Leutnant zur See
01-10-1937 – Oberleutnant zur See
01-04-1939 – Kapitänleutnant
01-04-1943 – Korvettenkapitän

Gedurende vijf operationele vaarten tussen 12 mei 1941 en 28 februari 1943 bracht Ulrich Heyse 311 dagen door op zee en bracht hij 12 schepen tot zinken met een totale tonnage van 83.693 BRT. In maart 1943 verliet hij als commandant de U 128 en werd hij leraar bij de Unterseebootlehrdivision. In maart 1945 werd Korvettenkapitän Heyse bevorderd tot commandant van de 32e training flottielje. Deze functie bleef hij behouden tot aan de Duitse overgave een paar maanden later.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
4 oktober 1937
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Toegekend op:
11 februari 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Toegekend op:
19 oktober 1940
Zerstörer-Kriegsabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 128, 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
24 maart 1942
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 128, 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
24 maart 1942
U-boot Kriegsabzeichen (ohne Brillianten)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 128, 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
21 januari 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen