Scheriau, Wilhelm

    Geboortedatum:
    21 augustus 1916
    Nationaliteit:
    Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

    Biografie

    Wilhelm Scheriau trad op 18 april 1934 in dienst bij het Alpen Jäger-Regiment 11 te Klagenfurt. Vanwege het opheffen van zijn eenheid werd hij op 3 mei 1945 ontdslagen uit dienst.

    Bevorderingen:
    4 september 1936: Infanteristen titulär Gefreiten;
    26 oktober 1938: Unteroffizier;
    1 november 1944: Wachtmeister;
    4 februari 1945: Hauptmwachtmeister.

    Loopbaan:
    Österreichisches Bundesheer:
    18 april 1934 - 31 mei 1935: Alpen Jäger-Regiment 11, Klagenfurt;
    1 juni 1935 - 13 maart 1938: Infanterie-Regiment 7, Kärnten;
    Deutsche Reichsheer:
    14 maart 1938 - 3 juli 1938: 3. / Flak-Abteilung Steyr;
    4 juli 1938 - 26 oktober 1938: 4. / Flak-Regiment 11, Lüdenscheid;
    1938 - 1941: Zollamt;
    16 februari 1941 - 28 februari 1941: Ausbildungslager;
    28 maart 1941 - 30 april 1941: Ersatz- und Ausbildungskompanie 9/195;
    10 april 1942 - 23 april 1942: 6. / leichte Flak-Ersatz-Abteilung 92;
    24 april 1942 - 10 november 1942: 1. / schwere Flak-Abteilung 304;
    11 november 1942 - 29 november 1942: Sperrfeuer Batterie 49;
    30 november 1942 - 3 mei 1945: 1. / schwere Flak-Abteilung 287.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Unteroffizier (Onderofficier)
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    7 juni 1943
    DRL Sportabzeichen in Bronze
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Unteroffizier (Onderofficier)
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    24 februari 1944
    Flakkampfabzeichen der Luftwaffe
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Unteroffizier (Onderofficier)
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    16 maart 1944
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Unteroffizier (Onderofficier)
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    20 juni 1944
    Tätigkeitsabzeichen der Flakartillerie
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Unteroffizier (Onderofficier)
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    27 juni 1944
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptwachtmeister
    Eenheid:
    1. / schwere Flak-Abteilung 287 / Flak-Regiment 137
    Toegekend op:
    16 april 1945
    Eisernes Kreuz 1. Klasse

    Bronnen

    • Foto 1: Yuriy Danilushkin collection
    • Foto: Yuriy Danilushkin collection
    • - Dienstausweis Hauptzollamt Fürstenfeld
      - Wehrpass

    Foto