Kuschow, Otto Friedrich Karl

    Geboortedatum:
    31 december 1890 (Zwenzow/Mecklenburg-Strelitz, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    20 april 1945 (Neurenberg/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    20 september 1920: Wachtmeister;
    16 maart 1921: Leutnant (Polizei);
    1 april 1925: Hauptmann (Polizei);
    24 augustus 1933: Major (Polizei);
    11 september 1937: Oberstleutnant der Schutzpolizei;
    30 oktober 1940: Oberst der Schutzpolizei (RDA 6 oktober 1940);
    15 juli 1942: SS-Standartenführer;
    21 juni 1943: SS-Oberführer;
    1 september 1943: Generalmajor der Polizei;
    1 september 1943: Polizeipräsident;
    21 juni 1944: SS-Brigadeführer.

    Loopbaan:
    1897 - 1905: Dorfschule, Zwenzow;
    1905 - 1909: Lehre Maurer und Zimmerer;
    15 oktober 1909 - 16 september 1911: Militärdienst 3.(Maschinengewehr-) Batterie, Feldartillerie-Regiment Nr. 24;
    16 september 1911 - augustus 1914: Bauhandwerker;
    1913 - 1914: Technikum Strelitz;
    4 augustus 1914: Reserve-Feldartillerie-Regiment Nr. 18;
    1915: Landwehr-Feldartillerie-Regiment Nr. 18;
    13 januari 1919: Grenzschutz Ost;
    12 februari 1919 - 2 maart 1920: mit Führung beauftragd Feldwebelgeschäfte, 9. / Füsilier-Regiment "Von Steinmetz" (Westpreuß.) Nr. 37;
    15 maart 1920: Staatsgendarmerie (Landespolizei), Mecklenburg-Strelitz;
    20 september 1920: Zugswachtmeister Landespolizei Thüringen
    1 mei 1933: Mitglied NSDAP;
    1921 - 1923: Lehrgängen der Verwaltungsakademie Jena;
    april 1923 - augustus 1923: Höheren Polizeischule Eiche;
    1924 - 30 september 1930: Lehrgangsleiter Thüringischen Polizeischule Sondershausen;
    1 oktober 1930 - november 1933: Führer Polizeibereitschaft Hildburghausen / Führer Vollzugsdienstes;
    1 mei 1933: Mitglied NSDAP;
    november 1933: Thüringische Ministerium des Innern;
    1934 - 31 maart 1935: Stab der Landespolizeigruppe Weimar;
    1 april 1935 - december 1936: Sachbearbeiter Angelegenheiten der Schutzpolizei und Gendarmerie, Thüringischen Ministerium des Innern;
    december 1936 - 30 november 1938: Inspekteur uniformierte Polizeikräfte Thüringen / stellvertretender Inspekteur Ordnungspolizei, Kassel, Wehrkreis IX, Thüringen;
    1 december 1938: Staatlichen Polizeiverwaltung Nürnberg-Fürth;
    1 december 1938: Vertreter des Kommandeurs Schutzpolizei Nürnberg-Fürth;
    20 september 1939: Kommandeur Schutzpolizei Nürnberg-Fürth
    15 juli 1942: Mitglied SS;
    17 december 1942: vertretender Polizeipräsident Nürnburg und Fürth;
    1 september 1943: Polizeipräsident Nürnburg und Fürth;
    april 1945: Kampfgruppe, Nürnburg.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    5 december 1938
    Bijzonderheden:
    Nr.1249.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Brigadeführer / Generalmajor der Polizei (Brigadegeneraal)
    Eenheid:
    Polizeipräsident Nürnburg und Fürth
    Toegekend op:
    4 januari 1945
    Deutsches Kreuz in Silber

    Bronnen