De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Hecker, Hans

    Geboortedatum:
    26 februari 1895 (Duisburg-Meidrich/Rijnprovincie, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    1 mei 1979 (Hannoversch Münden/Nedersaksen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    2 augustus 1914: Fahnenjunker;
    mei 1915: Fähnrich;
    1 juli 1917: Leutnant;
    31 juli 1925: Oberleutnant (Rangdienstalter 1 april 1925);
    1 april 1933: Hauptmann;
    1 oktober 1936: Major;
    1 december 1939: Oberstleutnant;
    17 december 1941: Oberst;
    1 juni 1944: Generalmajor.

    Loopbaan:
    2 augustus 1914: 1. Lothringisches Feld-Artillerie-Regiment Nr. 33;
    1915: 1. Lothringisches Pionier-Bataillon Nr. 16;
    1917: Adjutant Pionier-Bataillon Nr. 328;
    1919: Uittrede Reichsheer;
    1 januari 1924: 1. / 6. (Preussisches) Pionier-Bataillon;
    1 november 1924: 6. (Preussisches) Artillerie-Regiment;
    1925: 6. (Preussisches) Pionier-Bataillon;
    1 april 1929: Brückenkolonne;
    1 april 1930: Offizier Kommandantur Marienburg;
    1 oktober 1931: 1. (Preussisches) Pionier-Bataillon;
    1 maart 1932: Chef 3. / 1. (Preussisches) Pionier-Bataillon;
    15 april 1934: Lehrer Infanterieschule Dresden;
    1 januari 1935: Lehrer Kriegsakademie Dresden;
    1 januari 1936: Inspektion der Pioniers (In 5), Reichsminiterium;
    ?: Inspektion 5, Oberkommando des Heeres;
    10 november 1938 - 1 november 1941: Kommandeur Pionier-Bataillon 29;
    1 november 1941: Führerreserve;
    15 januari 1942: Pionierführer Panzergruppe Afrika;
    30 januari 1942: Pionierführer Panzerarmee Afrika;
    1942 - 1 december 1942: Pionierführer Deutsch-Italienische Panzerarmee;
    1 december 1942: Führerreserve;
    december 1942 - januari 1943: 5. Divisionführer-Lehrgang;
    11 februari 1943: Kommandeur 345. Infanterie-Division;
    ?: Kommandeur 29. Infanterie-Division (motorisiert);
    22 januari 1944 - 11 april 1944: mit den Führung beauftragd 26. Panzer-Division;
    1 maart 1944 - maart 1944: mit den Führung beauftragd 3. Panzergrenadier-Division;
    25 juni 1944: Kommandeur 3. Panzergrenadier-Division;
    3 oktober 1944: Führerreserve;
    3 mei 1945 - 1947: Krijgsgevangene.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Pionier-Bataillon 29 (motorisiert) / 29.Infanteriedivision “Falke” / 2. Armee / Heeresgruppe C
    Toegekend op:
    5 augustus 1940
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Pionierführer Panzerarmee Afrika
    Toegekend op:
    19 september 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Armee-Pioniers-Führer
    Toegekend op:
    19 september 1942
    Deutsches Kreuz in Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalmajor (Brigade generaal)
    Toegekend op:
    2 juni 1944
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "In deze sectie van het front heeft de 65. Infanterie-Division onder Generalleutnant Pfeiffer, versterkt door delen van de 4. Fallschirmjägerdivision die de 3. Panzergrenadierdivision onder bevel van Generalmajor Hecker en eenheden van het Leger en de paratroepen bijeengebrachte Kampfgruppe onder bevel van Generalleutnant Steiner, goed ondersteund door artillerie en luchtafweer van de Luftwaffe, zich uitzonderlijk onderscheidden."
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Zilveren versie.
    (Allgemeines) Sturmabzeichen

    Bronnen

    Foto