Heusinger, Adolf

Geboortedatum:
4 augustus 1897 (Holzminden, Brunswick, Duitse Rijk)
Overlijdensdatum:
30 november 1982 (Keulen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1916: Leutnant
31 juli 1925: Oberleutnant
1 oktober 1932: Hauptmann
16 maart 1936: Major
20 maart 1939: Oberstleutnant
1 augustus 1940: Oberst
23 december 1941: Generalmajor
21 januari 1943: Generalleutnant
1957: General

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
8 juni 1916
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
22 januari 1917
Kriegverdienstkreuz 1914-1918 für Kämpfer 2. Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
24 december 1917
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Toegekend op:
18 januari 1935
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
11. Division, Heer
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Operationsabteilung, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
6 oktober 1939
Uitgereikt voor:
Operatie Fall Weiss
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Operationsabteilung, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
5 juni 1940
Uitgereikt voor:
Operatie Fall Weiss
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Operationsabteilung, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
1940
Uitgereikt voor:
Operatie Fall Weiss
Ordine della Corona d'Italia - Cavaliere Commendatore
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Chef, Operationsabteilung, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
1941
Uitgereikt voor:
Operatie Barbarossa
Magyar Érdemrend Középkeresztje
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Chef, Operationsabteilung, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
25 maart 1942
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Chef, Generalstab des Heeres, Oberkommando des Heeres (OKH)
Toegekend op:
20 juli 1944
Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 in Silber
Rang:
General
Toegekend op:
15 oktober 1960
Legion of Merit - Commander (LoM - C)
Rang:
General
Toegekend op:
1963
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre

Bronnen