TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Baker, Brian Edmund

Geboortedatum:
31 augustus 1896
Overlijdensdatum:
8 oktober 1979
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Vliegende aas tijdens de Eerste Wereldoorlog: 12 luchtoverwinningen.

Militaire loopbaan:

9 januari 1914: Temporary 2nd Lt.
?: Temporary Lieutenant
1 januari 1917: Temporary Captain
1 april 1918: Captain
1 juli 1918: Temporary Major
1 augustus 1919: Flight Lieutenant
1 juli 1925: Squadron Leader
1 januari 1933: Wing Commander
1 juli 1937: Group Captain
1 juli 1940: Temporary Air Commodore
12 juli 1942: Acting Air Vice Marshal
1 december 1942: Temporary Air Vice Marshal
1 juni 1943: Air Commodore
1 december 1944: Air Vice Marshal
1 juli 1947: Air Marshal

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Captain (Tijdelijk Kapitein)
Eenheid:
No. 48 Squadron, Royal Flying Corps
Toegekend op:
25 maart 1917
Aanbeveling:
Wegens opvallende dapperheid en plichtsbesef. Hij leidde met grote vaardigheid zijn patrouille tegen een vijandelijke formatie die hij aanviel waarbij hij vijf van de zes toestellen voor zijn rekening nam. Later joeg hij eeen vijandelijke machine brandend naar beneden en viel een andere aan en vernietigde hem door 7,000 voet naar beneden te duiken en hem van zo dichtbij onder vuur te nemen dat hij er bijna mee in botsing kwam. Zijn dapperheid is altijd van grote waarde voor zijn squadron geweest.

Military Cross (MC)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Captain (Tijdelijk Kapitein)
Eenheid:
No. 48 Squadron, Royal Flying Corps
Toegekend op:
18 april 1918
Croix de Guerre (1914-1918)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Captain (Tijdelijk Kapitein)
Eenheid:
No. 48 Squadron, Royal Flying Corps
Toegekend op:
4 maart 1918
Aanbeveling:
Wegens opvallende dapperheid en plichtsbesef. Op een patrouille bond hij de strijd aan met vijf Albatros verkenners; vijf werden er naar beneden gejaagd waarvan hij er twee voor zijn rekening nam. Bij een andere gelegenheid, toen hij zijn patrouille aanvoerde op een offensieve patrouille, dook hij alleen naar een formatie van zes vijandelijke verkenners waarvan hij er een onbestuurbaar omlaag dwong. Tijdens zijn patrouilles heeft hij 10 vijandelijke machines neergehaald en bij alle gelegenheden is zijn werk uitmuntend geweest. Hij is een dappere patrouilleleider en heeft iedereen geďnspireerd tot de grootste scherpte.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Eenheid:
No. 48 Squadron, Royal Flying Corps
Toegekend op:
20 mei 1918
Mentioned in Despatches
Rang:
Captain (Kapitein)
Eenheid:
No. 141 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
1 januari 1919
Air Force Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Commodore
Eenheid:
No. 16 Group, Royal Air Force
Toegekend op:
2 juni 1943
HM Birthday Honours
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Commodore
Eenheid:
No. 19 (Reconnaissance) Group, Royal Air Force
Toegekend op:
15 augustus 1944
Uitgereikt voor:
Operatie Overlord
Ter erkenning van opmerkelijke diensten in het kader van de operaties in Noorwegen.
Knights/Dames Commanders of the Order of the British Empire (K/DBE)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Vice-Marshal
Toegekend op:
12 juni 1945
Ter erkennning van waardevolle diensten verleend in oorlogstijd.
Order Odrodzenia Polski Komandorski z Gwiazda
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Vice-Marshal
Toegekend op:
15 maart 1946
Ter erkennning van waardevolle diensten verleend in oorlogstijd.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Vice-Marshal
Toegekend op:
26 juli 1946
Ter erkennning van waardevolle diensten verleend in oorlogstijd.
Ceskoslovenský válecný kríž 1939
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Air Marshal
Toegekend op:
13 september 1949
Ter erkenning van waardevolle diensten verleend in oorlogstijd.
Legion of Merit - Commander (LoM - C)

Bronnen

Foto