TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Kalbfus, Edward Clifford

Geboortedatum:
24 november 1877 (Mauch Chunk/Pennsylvania, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
6 september 1954 (Newport/Rhode Island, Verenigde Staten)
Begraven op:
Arlington National Cemetery
Nationaliteit:
Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

Biografie

Bevorderingen:
?: Midshipman;
27 juli 1901: Ensign;
2 januari 1937: teporary Vice Admiral;
29 januari 1938: temporary Admiral;
16 juni 1942: Admiral.

Loopbaan:
?: United States Naval Academy;
?: Naval Academy Practice Ship USS Monongahela (1862);
1898: USS Oregon (BB-3);
1898: USS Wasp (1893);
?: USS Lancaster (1858);
?: USS Newport (PG-12);
?: USS Indiana (BB-1);
? - 1899: Naval Academy;
1899: USS Scindia (1890);
1900: USS Petrel (PG-2);
1901: USS General Alava (AG-5);
november 1902: USS Cincinnati (C-7);
1904: USS Albany (CL-23);
september 1904: Instructor, Department of Marine Engineering and NAval Construction, Naval Academy;
september 1904: Senior Engineering Officer, USS Newark (C-1);
november 1906: Senior Engineering Officer, USS Kansas (BB-21);
1909: Gunnery Officer, USS Kansas (BB-21);
mei 1910: Bureau of Navigation;
november 1913: USS Arkansas (BB-33);
?: Fleet Engineer / Aide, Commander in Chief Atlantic Fleet;
?: Navigator, USS Wyoming (BB-32);
1915: Assistent Director of Gunnery Exercises and Engineering Competitions;
1917: Board of Apraisal, Merchant and Private Vessels;
1917: Commander USS Pocahontas (SP-3044);
1918: USS Iowa (BB-4);
1919: Commander Destroyer Engineering School, Staff, Commander Destroyers, Atlantic Fleet;
1921: Department Head, Fleet Maintenance Division;
19 april 1924: USS Trenton (CL-11);
1926: Junior Course, Naval War College;
?: Head Logistics Department, Naval War College;
?: Head Intelligence Department, Naval War College;
1929: Captain, USS California (BB-44);
1930: Chief of Staff, Commander Battleship, Battle Fleet;
1931: Director of War Plans, Navy Department;
1931: Commander, Destroyers, Battle Force;
18 juni 1934: President, Naval War College;
2 januari 1937: Commander Battleships, Battle Force;
29 januari 1938: Commander, Battle Force;
30 juni 1939: President, Naval War College;
2 april 1941: Commandant, Naval Operating Base, Newport;
2 november 1942: General Board of the Navy;
12 juli 1944: Director of Naval History;
1944: Member Navy Court of Inquiry into the Pearl Harbor Attack.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Eenheid:
U.S.S. Pocahontas (SP-3044), U.S. Navy
"Wegens voorname dienst in de lijn van zijn beroep als bevelvoerend officier van de USS Pocohontas, die zich bezighield met de belangrijke, veeleisende en gevaarlijke taak van het transporteren en begeleiden van troepen en voorraden naar Europese havens door wateren geteisterd door vijandelijke onderzeeŽrs en mijnen tijdens de Eerste Wereldoorlog."
Navy Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Luitenant-admiraal)
Eenheid:
Naval Operating Base Newport, U.S. Navy
Toegekend op:
april 1948
Legion of Merit - US Military
"Wegens uitzonderlijk verdienstelijk gedrag bij het verlenen van uitmuntende diensten aan de regering van de Verenigde Staten als president, Naval War College en Commandant, Naval Operating Base Newport, Rhode Island, van 1 april 1941 tot 2 november 1942."

Bureau of Naval Personnel Information Bulletin No. 374
Mexican Service Medal

Bronnen

Foto