TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Kaiser, Stanley Keith

Geboortedatum:
21 augustus 1918 (Middlesex County/Ontario, Canada)
Overlijdensdatum:
17 juni 1944 (Alphen a/d Rijn, Nederland)
Begraven op:
Oorlogsgraven van het Gemenebest Oud-Leusden (Rusthof)
Vak: 13. Rij: 1. Graf: 5.
Dienstnummer:
J/87268
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Constitutionele Monarchie)

Biografie

Stanley werd op 21 augustus 1918 geboren in Middlesex County Ontario als zoon van Garfield Judson Kaiser en Lena Kaiser-McFarlane uit Lambeth, Ontario. Zij waren op 1 september 1915 getrouwd in Lambeth. Zijn broer was G. Ross Kaiser en zijn zuster was Marion G. Kaiser.

Hij was boer en lid van the United Church en zijn sporten waren ijshockey en honkbal.

Hij nam op 21 januari 1942 dienst in London Ontario en hij ging vervolgens op 4 juni 1943 overzees naar het VK.

Stanley sneuvelde op zaterdag 17 juni 1944 op de leeftijd van 25 jr. t.g.v. een crash bij Alphen a/d Rijn voor of na een aanval op Sterkrade bij Oberhausen in Duitsland. Zijn andere gesneuvelde RCAF-bemanningsleden waren F/O Earl S. Dwyer, leeftijd 22 jr. in graf 13-1-10, F/O James C. Lummis, leeftijd 23 jr. in graf 12-1-2, P/O Arthur R. Moorby, leeftijd 22 jr. in graf 13-1-3, Sgt Thomas D. Turner, leeftijd 29 jr. in graf 13-9-191 en Sgt Norman E. Moore, leeftijd 31 jr. in graf 13-9-193. Het gesneuvelde RAF Volunteer Reserve-bemanningslid was Sgt John H. Bolton, leeftijd 28 jr. in graf 13-1-4.

Op zijn grafsteen: GREATER LOVE HATH NO MAN THAN THIS, THAT A MAN LAY DOWN HIS LIFE FOR HIS FRIENDS

Ze onthulden in 2018 een monument in Alphen a/d Rijn voor de gehele gesneuvelde bemanning.

Hij diende bij the 434 Squadron Royal Canadian Air Force.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
30 april 1943
Navigator Badge
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Pilot Officer
Eenheid:
No. 434 (Bluenose) Squadron, Royal Canadian Air Force
Toegekend op:
3 december 1946
Voor dappere diensten in actie tegen de vijand.

Postuum toegekend
RCAF Operational Wings

Bronnen