TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Astoria Hotel Boedapest

Na hun aankomst in april 1944 verbleven Adolf Eichmann en zijn 150 man tellende Eichmann Kommando een aantal dagen in dit luxe en historische hotel.

Eichmann kwam naar Boedapest met de opdracht om de deportatie van de Hongaarse Joden te organiseren. In het kader van deze zogenaamde 'Operation Höss' werden tussen april en juli 1944 ruim 437.000 Joden naar Auschwitz gedeporteerd. Op 8 juli werden de transporten stopgezet door het staatshoofd van Hongarije, Miklós Horthy. In oktober 1944 was de rol van Horthy uitgespeeld en werd hij vervangen door de facist Ferenc Szalasi waarna de deportaties en moordpartijen weer werden voortgezet. Uiteindelijk kwamen ongeveer 568.0000 Hongaarse Joden om het leven.

Zoals gezegd bleven zij maar kort in het hotel. Eichmann vertrok naar een geconfisqueerde villa en tot het einde van hun verblijf betrok het Eichmann-Kommando het Majestic Hotel op de Svábheuvel.

Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

Gerelateerde boeken

Encyclopedie van de Holocaust
Hitler - Vergelding 1936-1945
Hitlers moordenaars
Discipelen van de duivel