TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Ribbentrop, von, Rudolf

Geboortedatum:
11 mei 1921 (Wiesbaden/Hessen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
20 mei 2019 (Ratingen/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Rudolf von Ribbentrop werd op 11 mei 1921 geboren als zoon van Reichsaussenminister Joachim von Ribbentrop en Anna Elisabeth (Annelies) Henkell.

Waffen-SS-carriere:
1940: SS-Sturmman
20 april 1941: SS-Untersturmführer
20 april 1943: SS-Obersturmführer
30 januari 1945: SS-Hauptsturmführer

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmman (Soldaat 1e Klasse)
Eenheid:
11. Kompanie, SS-Infanterie-Regiment "Deutschland", Waffen-SS
Toegekend op:
18 april 1940
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmman (Soldaat 1e Klasse)
Eenheid:
11. Kompanie, SS-Infanterie-Regiment "Deutschland", Waffen-SS
Toegekend op:
19 juni 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmman (Soldaat 1e Klasse)
Eenheid:
11. Kompanie, SS-Infanterie-Regiment "Deutschland", Waffen-SS
Toegekend op:
1 oktober 1940

Bronzen versie
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
1 oktober 1941
Vapaudenristin 4.luokka (VR 4)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
18 maart 1943
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Toegekend op:
1 mei 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Eenheid:
Führer, 6. Kompanie, II. Abteilung, SS-Panzer-Regiment 1, 1. SS-Panzer-Division “Leibstandarte SS Adolf Hitler”, Waffen-SS
Toegekend op:
15 juli 1943

Aanvankelijk voorgedragen voor het Deutsches Kreuz in Gold, maar ontving het Ritterkreuz.
De vermelde verleningsdatum verschilt per primaire bron, de datum van 15 juli 1943 is vermeld op de Verleihungsvorschlag en op de Ritterkreuzträgerkarteikarte.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Eenheid:
Kommandeur, 3. Kompanie, I. Abteilung, SS-Panzer-Regiment 12, 12. SS-Panzer-Division "Hitlerjugend", Waffen-SS
Toegekend op:
25 augustus 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto

Thema's