Rodler von Roithberg, Hardo

Geboortedatum:
14 februari 1918 (Wenen, Oostenrijk)
Overlijdensdatum:
14 februari 1945 (Faeröer Eilanden, Denemarken)
Vermeld op:
Duits Monument U-boten
Nationaliteit:
Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

Biografie

Hardo Rodler von Roithberg was een U-boot commandant tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zijn onderzeeer (U-989) werd op 14 februari 1945 voor de kust van de Faeröer EIlanden door drie schepen van de Britse marine tot zinken gebracht.

Loopbaan:
3 april 1937: Offiziersanwärter
1 mei 1938: Fähnrich zur See
1 juli 1939: Oberfähnrich zur See
1 augustus 1939: Leutnant zur See
1 september 1941: Oberleutnant zur See
1 januari 1944: Kapitänleutnant

Onder zijn bevel werd de Britse transportboot "Ashmun J. Clough" op 26 augustus 1944 tot zinken gebracht. Drie dagen eerder werd de Amerikaanse transportboot "Louis Kossuth" geraakt, maar kon de volgende dag weggesleept worden.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Eenheid:
U-24
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant, "U 989", 9. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
6 september 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen