Baunach, Gregor

Geboortedatum:
12 januari 1911 (Karbach/Beieren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
1 mei 1945 (vermist in Berlijn/Brandenburg, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Gregor Baunach werd op 21 januari 1911 geboren in Karbach nabij Marktheidenfeld in Unterfranken, Beieren. In 1929 trad hij in dienst bij de 14. Kompanie, 21. (Bayr.) Infanterie-Regiment. Op 14 juni 1943 raakte hij gewond en op 1 mei 1945 vermist in actie tijdens de strijd om Berlijn.

Bevorderingen:
1929: Schütze;
1931: Oberschütze;
1933: Gefreiter;
1934: Unteroffizier;
11 november 1937: Feldwebel;
1939: Hauptfeldwebel;
30 mei 1940: Leutnant der Reserve;
18 januari 1942: Oberleutnant der Reserve;
1 oktober 1942: Oberleutnant;
10 maart 1943: Hauptmann;
20 april 1944: Major (RDA, 1 maart 1944 -60a-);
?: Oberst.

Loopbaan:
1 oktober 1929: 14. / 21. (Bayr.) Infanterie-Regiment;
1 april 1930: 3. / 21. (Bayr.) Infanterie-Regiment;
1 oktober 1934: 7. / Infanterie-Regiment Amberg;
1 oktober 1936: 5. / Infanterie-Regiment 41;
5 november 1938: 11. / Infanterie-Regiment (mot.) 86;
26 augustus 1939: 3. / Infanterie-Regiment 187;
?: Offiziers-Anwärter-Auswahl-Lehrgang, Infanterieschule;
9 februari 1940: Zugführer 5. / Infanterie-Regiment 187;
14 oktober 1940: Führer 3. / Infanterie-Regiment 187;
15 december 1940: Führer I. / Infanterie-Regiment 187;
?: Chef 3. / Infanterie-Regiment 187;
15 juni 1942: 4. (MG) / Infanterie-Regiment 187;
1 februari 1943: Führer I. / Grenadier-Regiment 187;
2 maart 1943 - 14 juni 1943: Kommandeur III. / Grenadier-Regiment 187;
?: Stab Feld-Ersatz-Bataillon 187;
?: Kommandeur III. / Grenadier-Regiment 187;
14 april 1944: Kommandeur I. / Grenadier-Regiment 173;
26 juli 1944: Führer Grenadier-Regiment 173;
1 oktober 1944: Kommandeur Grenadier-Regiment 173;
22 januari 1945: Lehr-Offizier Infanterieschule Döberitz;
? - 1 mei 1945: Lehrgruppen-Kommandeur, Lehrstab I.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 5. Kompanie, II. Bataillon, Infanterie-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
27 juni 1940
Bijzonderheden:
Zilveren versie.
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 5. Kompanie, II. Bataillon, Infanterie-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
1 juli 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
Führer, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
1941
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 4. (MG) Kompanie, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
7 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
I. Bataillon, Infanterie-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
7 maart 1942
Bijzonderheden:
Ten tijde van de uitreiking was hij al bevorderd tot Oberleutnant der Reserve.
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Kommandeur, III. Bataillon, Grenadier-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
1 april 1943
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, III. Bataillon, Grenadier-Regiment 187, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
7 juli 1943
Bijzonderheden:
Ten tijde van de presentatie diende hij naar alle waarschijnlijkheid bij Stab Feld-Ersatz-Bataillon 187.
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1944
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 173, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
5 september 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 173, 87. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
28 november 1944
Nahkampfspange in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1945
Ärmelband Kurland

Bronnen

Foto