Bauer, Hermann (Infanterie-Regiment 419)

Geboortedatum:
13 september 1914 (Zaisersweiler/Württemberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
9 mei 1997 (Heidenheim/Baden-Württemberg, Duitsland)
Dienstnummer:
2- 11./IR 75
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 oktober 1937: Gefreiter;
25 maart 1939: Leutnant der Reserve;
1 februari 1942: Oberleutnant der Reserve;
14 maart 1942: Oberleutnant;
20 april 1943: Hauptmann.

Loopbaan:
27 oktober 1936: 1. / Infanterie-Regiment 75;
3 november 1938: 3. / Infanterie-Regiment 75;
8 december 1938: Zugführer 11. / Infanterie-Regiment 75;
20 mei 1940: m.d.F.b. III. / Infanterie-Regiment 75;
1 oktober 1940: Führer 7. / Infanterie-Regiment 419, Führer 9. / Infanterie-Regiment 419;
1 juni 1941: I. / Infanterie-Regiment 419;
20 juni 1941: Ordonnanzoffizier Stab Höheren Kommandos z.b.V. XXXIV;
6 januari 1942: Führer-Reserve Wehrkreis V (ingaande 15 december 1941);
19 januari 1942: 1. Ordonnanzoffizier Militärbefehlshaber Serbien/Höheren Kommando z.b.V. LXV;
11 mei 1942: chef 5. / Infanterie-Regiment 419;
6 september 1942 - 28 september 1942: gewond in Lazerett;
28 september 1942 - 30 januari 1943: Führer I. / Infanterie-Regiment 419;
30 januari 1943 - 27 juli 1943: Lazarett Krasnodar, Kertsch, Lemberg, Brünn en Heidenheim;
19 juli 1943: Inspektionschef Lehrstab 4, Infanterieschule Döberitz;
16 augustus 1943: Chef 2. Inspektion, Lehrstab 1 (Schießschule);
16 januari 1944: Führer-Reserve / Lehrgruppen Adjutant Schule III für Fahnenjunker der Infanterie, Potsdam;
4 maart 1944: Lehroffizier Schule V für Fahnenjunker der Infanterie (Lehrgruppe I) / Führung 2. Inspektion, Posen (ingaande 20 januari 1944);
10 mei 1944: Jäger-Regiment 75 / 5. Jäger-Division;
22 januari 1945: zuf Verfügung Reichsführer SS, Deutsch-Krone;
26 januari 1945: Führer-Reserve / Stab Heeresgruppe Weichsel (ingaande 22 januari 1945);
23 januari 1945: Kommandeur Grenadier-Bataillon Belgard / Festung Schneidemühl;
13 februari 1945: Lazerett Finsterwalde, Schlüchtern en Heidenheim.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur Grenadier-Bataillon Belgard
Toegekend op:
14 februari 1945
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
5. / Infanterie-Regiment 419
Toegekend op:
5 november 1942
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen