Voß, Hans-Erich

    Geboortedatum:
    30 oktober 1897 (Angermünde/Brandenburg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    18 november 1969 (Berchtesgaden/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    27 januari 1916: Bootsmannsmaat;
    19 april 1916: Fähnrich zur See;
    17 september 1917: Leutnant zur See;
    10 januari 1921: Oberleutnant zur See;
    1 januari 1928: Kapitänleutnant;
    1 oktober 1934: Korvettenkapitän;
    1 november 1937: Fregattenkapitän;
    1 november 1939: Kapitän zur See;
    1 maart 1943: Konteradmiral;
    1 augustus 1944: Vizeadmiral.

    Loopbaan:
    5 juli 1915: Kaiserliche Marine;
    ?: Schweren Kreuzers "Freya";
    oktober 1915: Linienschiff "Hessen";
    27 april 1916: Kreuzer "Berlin";
    15 februari 1917: Kreuzer "Nürnberg";
    augustus 1917 - november 1917: Navigationslehrgang Marineschule Flensburg-Mürwik;
    1917: Kreuzer "Nürnberg";
    16 november 1918: I. Marine-Inspektion;
    27 januari 1919 - 30 september 1920: 3. Reserve-Schützenregiment der Garde-Landesschützen-Abteilung;
    1 oktober 1920: Kompaniechef Schiffsstamm-Division "Nordsee";
    25 mei 1921: Wachoffizier/Adjutant Kreuzer "Arcona";
    23 september 1923: Sportausbilder Marinestation Nordsee;
    22 maart 1926: Wachoffizier Segelschulschiff "Niobe";
    2 januari 1927: Wachoffizier Linienschiff "Elsaß";
    1 oktober 1929: Kompaniechef I. Marine-Artillerie-Abteilung;
    29 september 1930: Ausbilder Küsten-Artillerieschule;
    maart 1934 - oktober 1935: Marineleitung;
    4 oktober 1935: Baubelehrung Panzerschiff "Admiral Graf Spee";
    6 januari 1936: 1. Artillerie-Offizier Panzerschiff "Admiral Graf Spee";
    1 april 1938: Kommandeur 3. Marine-Unteroffiziers-Lehrabteilung;
    25 maart 1939: Aufstellung Marine-Artillerie-Abteilung "Memel";
    23 augustus 1939: Admiralsstabsoffizier Marinegruppenkommandos Ost;
    1 november 1939: 1. Admiralstabsoffizier Befehlshaber der Seestreitkräfte Danziger Bucht;
    november 1939 - januari 1942: Chef Kommandoabteilung / Marinekommandoamt / OKM;
    ?: Chef Kommandoamtsgruppe / Marinekommandoamt;
    5 oktober 1942: Kommandant Schweren Kreuzer "Prinz Eugen";
    1 maart 1943: ständiger Vertreter Oberbefehlshaber der Kriegsmarine / Führerhauptquartier;
    20 juli 1944: Gewond bij aanslag op Hitler;
    30 april 1945 - januari 1955: Krijgsgevangene bij de Sovjets.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Konteradmiral (Commodore)
    Toegekend op:
    20 juli 1944
    Bijzonderheden:
    Gepresenteerd op 2 september 1944.
    Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 in Schwarz
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 im Schwarz werd later opgewaardeerd tot zilver.
    Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 in Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 im Silber werd later opgewaardeerd naar goud.
    Verwundetenabzeichen 20 juli 1944 in Gold

    Bronnen