Pohl, Oswald-Ludwig

Geboortedatum:
30 juni 1892 (Duisburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
7 juni 1951 (US War Criminal Prison No. 1/Landsberg-Lech, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse

Biografie

Oswald Pohl diende achtereenvolgens bij de Reichsmarine en de Marine bij de Reichswehr. Na een kennismaking met Himmler nam hij dienst bij hem als organisateur voor de SS en de Polizei. Pohl werd vervolgd te Neurenberg voor zijn aandeel in de Concentratiekampen en werd verantwoordelijk gesteld voor de dood van enkele duizenden gevangenen. Hij werd ter dood veroordeeld.

Bevorderingen:
?: Oberleutnant zur See;
9 september 1933: SS-Oberführer;
juni 1935: SS-Brigadeführer;
januari 1937: SS-Gruppenführer;
1939: Ministerialdirektor;
april 1942: SS-Obergruppenführer / General der Waffen-SS.

Loopbaan:
?: Schiffsoffizier;
?: Freikorps;
? - januari 1934: Marine-Stabszahlmeister, Reichsmarine;
1922 / 1926: N.S.D.A.P.;
1925: Sturmabteilung (SA);
1925 - 1927: NSDAP-Ortsgruppenleiter;
?: SA-Führer, Swinemünde;
?: Führung Kieler SA-Marine-Abteilungen;
?: Hitlerjugend (HJ), Kiel;
1933: Stadtverordneter Kiel;
februari 1934: S.S.;
?: Stab Reichsführer-SS;
?: Verwaltungschef, SS-Hauptamt;
1936: Mitglied Reichsausschuss zum Schutze des deutschen Blutes;
1938: Leiter SS-Betriebe
1938: Vorsitzender Verwaltungsrat Deutschen Roten Kreuz;
1939: Leiter Hauptamt Haushalt und Bauten, Reichsinnenministerium (Amt II (Bauten));
?: Verwaltungsleitung Lebensborn e.V.;
februari 1942: Leitung SS-Wirtschafts- und Verwaltungshauptamt;
februari 1942: Leitung Amtsgruppe W (Wirtschaftliche Unternehmen);
juli 1942 - maart 1943: Mitglied Reichstag.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Eenheid:
Führer, SS-Hauptamt (SS-HA), SS
Toegekend op:
1 juli 1943
Deutsches Kreuz in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obergruppenführer / General der Waffen-SS und Polizei (Luitenant-generaal)
Eenheid:
SS-Wirtschafts- und Verwaltungshauptamtes (SS-WVHA), SS
Toegekend op:
10 oktober 1944
Ritterkreuz des Kriegsverdienstkreuzes mit Schwertern
Toegekend op:
1936
Dienstauszeichnung der NSDAP 10 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1941
Dienstauszeichnung der NSDAP 15 Jahre
Toegekend op:
1933
SS-Dienstauszeichnung 4.Stufe (4 Jahre)
Toegekend op:
1937
SS-Dienstauszeichnung 3.Stufe (8 Jahre)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1941
SS-Dienstauszeichnung 2.Stufe (12 Jahre)

Bronnen