TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Raeder, Dr.phil.h.c., Erich Johann Albert

Geboortedatum:
24 april 1876 (Wandsbek/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
Overlijdensdatum:
6 november 1960 (Kiel/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
Begraven op:
Nordfriedhof Kiel
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Erich Johann Albert Raeder was een Duitse marineofficier. Van 1928 tot 1943 was hij leider van het Oberkommando der Marine en vanaf 1935 Oberbefehlshaber van de Rijks- en Oorlogsmarine. In 1943 kreeg hij na een conflict met Adolf Hitler eervol ontslag.

Raeder werd in het Neurenbergse proces tegen de belangrijkste oorlogsmisdadigers voor het internationale militaire gerechtshof aangeklaagd en op drie punten schuldig gesproken. Hij werd in 1955 vrijgelaten ondanks dat hij eerder tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld werd.

Bevorderingen:
16 april 1894: Kadett;
13 mei 1895: Seekadett;
25 oktober 1897: Unterleutnant zur See;
1 januari 1899: Leutnant zur See;
9 april 1900: Oberleutnant zur See;
21 maart 1905: Kapitänleutnant;
15 april 1911: Korvettenkapitän;
26 april 1917: Fregattenkapitän;
29 november 1919: Kapitän zur See;
1 augustus 1922: Konteradmiral;
10 september 1925: Vizeadmiral;
1 oktober 1928: Admiral;
20 april 1936: Generaladmiral;
1 april 1939: Grossadmiral.

Loopbaan:
april 1894: Grundausbildung, Kaiserliche Marine;
?: Schulschiff Stosch;
?: Korvette Gneisenau;
?: Signaloffizier;
april 1906: Referent Nachrichtenburo Reichsmanrineamt;
?: Navigationsoffizier Kreuzer York;
1910: Navigationsoffizier Yacht Hohenzollern;
?: Ersten Admiralsoffizier, Befehlshaber der Aufklärungsstreitkräfte;
?: Chef des Stabes, Befehlshaber der Aufklärungsstreitkräfte;
1918: Kommandeur Kreuzer Cöln;
oktober 1918: Chef der Zentralabteilung, Reichsmarineamt;
1922: Inspekteur des Bildungswesens der Marine;
1924: Befehlshabers der leichten Seestreitkräfte der Nordsee;
januari 1925: Chef der Marinestation der Ostsee;
1 oktober 1928: Chef der Marineleitung;
1935: Oberbefehlshaber der Kriegsmarine.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Rang:
Unterleutnant zur See
Toegekend op:
10 oktober 1898
Shuanglong Baoxing, 3rd Class - 2nd Grade
Rang:
Oberleutnant zur See (Luitenant ter Zee 2e Klasse)
Toegekend op:
12 december 1901
Stalen versie.
China-Denkmünze
Rang:
Kapitänleutnant (Luitenant ter Zee 2e Klasse oudste categorie)
Toegekend op:
22 juni 1907
Roter Adlerorden IV. Klasse
Rang:
Kapitänleutnant (Luitenant ter Zee 2e Klasse oudste categorie)
Toegekend op:
17 september 1907
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
5 september 1911
Toegekend met kroon.
Roter Adlerorden IV. Klasse
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
5 september 1911
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
14 mei 1912
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
16 april 1913
Order of St. Stanislaus II class
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
19 november 1914
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
18 februari 1915
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
3 juni 1916
Ritter des Königlicher Preussischer Hausordens von Hohenzollern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
22 augustus 1916
Friedrich-August Kreuz 1.Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant ter Zee 1e Klasse)
Toegekend op:
20 december 1916
Toegekend met Zwaarden en Kroon.

IV. Klasse des Militärverdienstordens
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Fregattenkapitän (Kapitein-Luitenant ter Zee)
Toegekend op:
4 september 1918
Toegekend met oorlogsdecoratie.
Militärverdienstkreuz III. Klasse
Rang:
Admiral (Luitenant-Admiraal)
Toegekend op:
16 november 1928
Rang:
Admiral (Luitenant-Admiraal)
Toegekend op:
augustus 1930


Gran Oficial Orden del Merito
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Admiral (Luitenant-Admiraal)
Toegekend op:
3 juni 1931
Haborus Emlékérem kardokkal és sisakkal
Rang:
Admiral (Vice-admiraal)
Toegekend op:
7 april 1934
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Grand'Ufficiale
Rang:
Admiral (Vice-admiraal)
Toegekend op:
28 juni 1934
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Vice-admiraal)
Toegekend op:
9 oktober 1934
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rang:
Admiral (Vice-admiraal)
Toegekend op:
5 december 1934
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Vice-admiraal)
Toegekend op:
27 februari 1936


Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaladmiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
16 augustus 1936
Deutsches Olympia Ehrenzeichen Erster Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaladmiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaladmiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaladmiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaladmiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
30 januari 1937
Goldenes Parteiabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
29 september 1937


Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Cavaliere di gran croce
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
9 november 1937
Aan grote band met sterren.
Kyuokujitsu sho, 1st Class
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
30 november 1937


Bulgarian Royal WW1 Veteran Medal
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
1 april 1939
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
2 juni 1939
Order Orla Bialego
Periode:
Spaanse Burgeroorlog (1936-1939)
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
21 augustus 1939


Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
19 september 1939


Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
19 september 199
Spange zur Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
30 september 1939
Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 19 november 1914.
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
30 september 1939
Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 18 februari 1915.
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Eenheid:
Oberbefehlshaber der Kriegsmarine, Kriegsmarine
Toegekend op:
30 september 1939
Toegekend wegens zijn rol in het leiden en voorbereiden van de Kriegsmarine op de oorlog in al haar aspecten, waarvan de resultaten al zichtbaar waren na de operaties in Polen en het Noordzeegebied.
1e Kriegsmarine Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Großadmiral (Admiraal)
Toegekend op:
26 oktober 1939


Medaille zur Erinnerung an die Heimkehr des Memellandes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 oktober 1940


Kungliga Svärdsorden - Commander 1st Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
24 oktober 1940
Kungliga Svärdsorden - Grand Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
3 september 1941
Versie met Zwaarden.
Grand Cross to the Order of Saint Alexander
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral
Toegekend op:
14 oktober 1941
Koninklijk Besluit no. 2868 dd. 14 oktober 1941.
Ordinul Mihai Viteazul Clasa 3
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral
Toegekend op:
14 oktober 1941
Koninklijk Besluit no. 2868 dd. 14 oktober 1941.
Ordinul Mihai Viteazul Clasa 2
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral
Toegekend op:
14 oktober 1941
Koninklijk Besluit no. 2868 dd. 14 oktober 1941.
Ordinul Mihai Viteazul Clasa 1
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Großadmiral
Toegekend op:
25 maart 1942
Versie met zwaarden.
Vapaudenristin Suurristi (VR SR)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
4 april 1942
Ordine Militare di Savoia -Grand Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 september 1942


Red Krune Kralja Zvonimira Grand Cross with Swords and Star
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
8 februari 1943
Aan Oorlogslint met Zwaarden.
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend met Sabel.
Silver Imtiyaz medal

Bronnen

Foto's

Nieuws

jan2019

World War 2 Youtube Serie - 26 januari 1940

Nieuw op Youtube, van de makers en bedenkers van Youtube-kanaal 'The Great War', de Tweede Wereldoorlog week voor week, 6 jaar lang.

Lees meer

Achtergrondartikelen

Thema's