Donnhauser, Anton

Geboortedatum:
8 april 1913 (Wenen, Oostenrijk)
Overlijdensdatum:
30 oktober 1984 (Wehrheim/Hessen, Duitsland)
Nationaliteit:
Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

Biografie

Dienstnummer 8/H.G.R.11 61 (Heer) / 74 30 67 83 (Bundeswehr).

Bevorderingen:
6 november 1933: In dienst bij de Österreichischen Heer;
1 september 1936: Wachtmeister Österreichischen Heer;
1 april 1937: Leutnant Österreichischen Heer;
1 april 1939: Oberleutnant;
1 februari 1942: Hauptmann;
1 augustus 1943: Major (Rangdienstalter 1 juli 1943).

Loopbaan:
6 november 1933 - 21 oktober 1934: Infanterie-Regiment 43 (Öst. Heer);
22 oktober 1934 - 31 maart 1937: ?;
1 april 1937 - 31 juli 1938: K.F.Ig.B. 2 (Öst. Heer);
1 augustus 1938 - 2 november 1938: ?;
3 november 1938 - 8 november 1939: II. / Kavallerie-Regiment 11;
8 november 1939 - 18 maart 1940: I. / Kavallerie-Schützen-Regiment 11;
19 maart 1940 - 7 november 1940: I. / Schützen-Regiment 11;
8 november 1940 - 10 januari 1941: Schützen-Ersatz-Bataillon 10;
11 januari 1941 - 31 januari 1941: ?.Schützen-Brigade;
1 februari 1941 - 8 juli 1941: I. / Schützen-Regiment 111;
9 juli 1941 - 4 juli 1942: Schützen-Ersatz-Bataillon(Motorisiert) 110;
5 juli 1942 - 3 september 1942: Panzergrenadier-Ersatz-Bataillon 110;
4 september 1942 - 9 november 1943: II. / Panzergrenadier-Regiment 111;
10 november 1943 - 1 februari 1944: Panzergrenadier-Regiment 111;
1 februari 1944 - 31 augustus 1944: Führerreserve OKH;
13 maart 1944 - 5 april 1944: Lehrgang für Regiments-Führer, Panzertruppenschule I, Taktische Lehrgänge;
13 mei 1944 - 31 augustus 1944: Kommandiert zu Generalinspekteur der Panzertruppen;
1 september 1944: Generalinspekteur der Panzertruppen;
12 april 1956 - 23 juni 1956: Bundeswehr Sonthofen;
24 juni 1956 - 21 november 1957: Panzergrenadier Schule Bundeswehr;
22 november 1957 - 30 juni 1958: Panzertruppenschule Bundewehr;
1 juli 1958 - 30 juni 1959: Panzer-(Lehr) Brigade 9, Bundeswehr;
1 juli 1959: Log. Bundeswehr Hamburg.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Schützen-Regiment 11 / 4.leichte Division
Toegekend op:
8 juli 1939
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Schützen-Regiment 11 / 4.leichte Division
Toegekend op:
29 september 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
8. / Kavallerie-Schützen-Regiment 11
Toegekend op:
31 oktober 1939
Bijzonderheden:
Nr. 24.408.
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
8. / Kavallerie-Schützen-Regiment 11
Toegekend op:
31 oktober 1939
Bijzonderheden:
Nr. 24.408.
Spange zur Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
8. / Kavallerie-Schützen-Regiment 11
Toegekend op:
8 december 1939
Samenvatting:
Verkregen voor een enkelvoudige verwonding opgelopen bij Laszczow, Polen op 21 september 1939.
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
1. / Schützen-Regiment 111
Toegekend op:
29 april 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
1. / Schützen-Regiment 111
Toegekend op:
12 september 1941
Bijzonderheden:
Bronzen versie.
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 december 1941
Bijzonderheden:
Nr.: 799706.
DRL Sportabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer 3. / Schützen-Regiment 111
Toegekend op:
17 februari 1942
Voenen Orden
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Panzergrenadier-Regiment 111
Toegekend op:
16 maart 1943
Samenvatting:
Verkregen voor drie verwondingen op repsectievelijk 21 september 1939, 10 december 1942 en 6 maart 1943.
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur II. / Panzergrenadier-Regiment 111 / 11.Panzer-Division
Toegekend op:
13 mei 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur II. / Panzergrenadier-Regiment 111 / 11.Panzer-Division
Toegekend op:
18 juli 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Stab, II. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 111, 11. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
20 september 1943
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Stab, II. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 111, 11. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
20 september 1943
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Führer, Panzergrenadier-Regiment 111, 11.Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
10 februari 1944
Nahkampfspange in Gold

Bronnen

Foto