De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Rauter, Johann Baptist Albin "Hanns Albin"

    Geboortedatum:
    4 februari 1895 (Klagenfurt/Karinthië, Oostenrijk)
    Overlijdensdatum:
    25 maart 1949 (Scheveningen/Den Haag, Nederland)
    Nationaliteit:
    Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

    Biografie

    SS-Obergruppenführer Hanns Rauter was Hogere SS- en Politieleider in Nederland tijdens de bezettingsperiode van 1940 tot 1945. Hij was verantwoordelijk voor de onderdrukking van het Nederlandse verzet en zag toe op de deportatie van de Nederlandse Joden naar de concentratie- en vernietigingskampen. In maart 1945 raakte hij zwaar verwond bij een aanslag door het Nederlandse verzet. Na de oorlog werd hij door het Britse leger overgedragen aan de Nederlandse overheid. Hij werd door het Bijzonder Gerechtshof ter dood veroordeeld. Hij werd geëxecuteerd door een vuurpeloton op 25 maart 1949.

    Bevorderingen:
    1 juli 1918: Oberleutnant de Reserve;
    1934: SS-Standartenführer;
    20 februari 1935: SS-Oberführer;
    21 december 1939: SS-Brigadeführer;
    20 april 1941: SS-Gruppenführer/Generalleutnant der Polizei;
    21 juni 1943: SS-Obergruppenführer/General der Polizei
    1 juni 1944: General der Waffen-SS.

    Loopbaan:
    ? - 1912: Oberrealschule;
    ?: Technischen Universität Graz;
    1914: Gebirgsschützenregiment 1;
    mei 1921 - juli 1921: Freikorps Oberland;
    1921: Stabchef Steirischer Heimatschutz;
    ? - 17 oktober 1934: Führer Kampfring der Österreicher im Reiche;
    1934 - maart 1938: Sachbearbeiter NSDAP-Flüchtlingshilfswerk;
    20 februari 1935 - april 1936: Offizier z.b.V. Persönliches Stab Reichsführer-SS;
    april 1936 - juni 1936: Stab SS-Hauptamt;
    juni 1936 - november 1938: Persönliches Stab Reichsführer-SS;
    1938 - ?: Mitglied des Reichstags;
    1 november 1938 - 1 september 1940: Stabsführer SS-Oberabschnittes Südost, Breslau;
    26 juni 1940 - 8 mei 1945: Generalkommissar für das Sicherheitswesen / Höherer SS- und Polizeiführer „Nordwest“, Reichskommissar für die besetzten Niederlande.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Bronnen

    Foto

    Nieuws

    1dec

    Voor Himmlers zetbaas was de Holocaust morele plicht

    Hanns Albin Rauter: De SS’er Rauter (1895-1949) was een van de hoofdverantwoordelijken voor de naziterreur in Nederland. Nu is er een voorbeeldige biografie over hem verschenen.

    Lees meer

    19nov

    Alleen voor de rechter schepte SS-Leider Albin Rauter niet op over zijn prestaties

    SS-leider in Nederland Hanns Albin Rauter was een gedisciplineerde uitvoerder van de Joden-vervolging. Hij achtte zijn geweten zuiver.

    Lees meer