TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Arnold, Alfred (SS-Brigadeführer)

Geboortedatum:
16 juni 1888 (Ellhofen/Württemberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
27 mei 1960 (Ingelfingen/Baden-Württemberg, Duitsland)
Dienstnummer:
595.088 (NSDAP) / 146.716 (SS)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Arnold Alfred was de vader van SS-Sturmbannführer Alfred Arnold.

Bevorderingen:
1916: Unteroffizier;
1 februari 1934: SS-Hauptsturmführer;
20 april 1934: SS-Sturmbannführer;
20 april 1935: SS-Obersturmbannführer;
15 september 1935: SS-Standartenführer;
30 januari 1937: SS-Oberführer;
9 november 1942: SS-Brigadeführer.

Loopbaan:
1894 - 1902: Einheits- und Realschule;
12 oktober 1907: Feldartillerie-Regiment „Prinzregent Luitpold von Bayern" (2. Württembergisches) Nr. 29;
oktober 1909: landwirtschaftlicher Beamter;
2 augustus 1914: 1. Batterie des Ersatz-Feldartillerie-Regiments 65;
1923: Freikorps Freischar;
1 januari 1931: NSDAP;
januari 1931: landwirtschaftlicher Kreisfachberater / Bauernredner, NSDAP;
1932: Landtag von Württemberg;
november 1933 - 1945: Wahlkreis 31, Reichstag;
10 april 1933: Staatskommissar für landwirtschaftliche Staatsaufgaben, Württembergischen Wirtschaftsminister / landwirtschaftlicher Gaufachberater, Gauleitung Württemberg-Hohenzollern, NSDAP;
1933: Württembergischer Staatskommissar für Landwirtschaft / Vorsitzender Württembergischen Landwirtschaftskammer;
1933: Mitglied Wirtschaftsrates Deutschen Auslands-Instituts, Stuttgart;
1933 - april 1941: Mitglied, Deutschen Reichsbauernrates;
15 december 1933: Allgemeine SS;
oktober 1936: Referent, Dienststelle Vierjahresplan, Gau Württemberg-Hohenzollern;
september 1939 - 1945: Leiter Landesernährungsamt Württemberg;
april 1941 - 1945: Mitglied Reichsbeirat für Ernährung und Landwirtschaft;
1 mei 1944: nebenamtlichen SS-Führer, Stab SS-Oberabschnitt Südwest;
6 mei 1945 - 21 juni 1948: Internierungslager 74 / 77, Ludwigsburg, Lager 76, Hohenasperg.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 april 1937
SS-Ehrenring
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Landesbauernführer
Toegekend op:
1 september 1942
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern

Bronnen

Foto