De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Frantz, Peter Ulrich

Geboortedatum:
24 juli 1917 (Leipzig-Schleußig/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
11 maart 2001 (Keulen/Noord-Rijnland-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 juni 1943: Major im Generalstab (RDA: -73-).

Loopbaan:
21 augustus 1939: Ordonnanz-Offizier, Stab, Artillerie-Regiment 74;
6 november 1939: Zugführer, III. Abteilung, Artillerie-Lehr-Regiment;
10 april 1940: Zugführer, Infanterie-Regiment Grossdeutschland;
15 oktober 1940: Ordonnanz-Offizier, Stab, Infanterie-Regiment Grossdeutschland;
18 januari 1941: Zugführer, III. Bataillon, Infanterie-Regiment Grossdeutschland;
11 april 1942: Batteriechef, Sturmgeschütz-Abteilung Grossdeutschland;
1 december 1942: Kommandeur, Sturmgeschütz-Abteilung Grossdeutschland;
9 januari 1944: Führerreserve OKH;
14 februari 1944: Kriegsakademie;
25 augustus 1944: Quartiermeister, Stab, XXXXI. Panzerkorps.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, III. Abteilung, Artillerie-Regiment 74, 2. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
8 november 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 16. Kompanie, IV. Bataillon, Infanterie-Regiment Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
3 juli 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Eenheid:
Zugführer, III. Bataillon, Infanterie-Regiment Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
21 oktober 1941
472e Verlening
Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, III. Bataillon, Infanterie-Regiment Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
19 januari 1942
Verlening 59/35
Volgens een evaluatierapport van 31 maart 1945 vond de verlening op 29 januari 1942 plaats.
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 16. Kompanie, III. Bataillon, Infanterie-Regiment Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
4 juni 1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
1016e Heer Verlening
Volgens een evaluatierapport van 31 maart 1945 vond de verlening op 12 juni 1942 plaats.
Op het moment van de verlening was hij al Batteriechef, Sturmgeschütz-Abteilung Grossdeutschland.

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, Sturmgeschütz-Abteilung Grossdeutschland, Infanterie-Division Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
14 april 1943
228e Verlening
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab (Majoor bij Generale Staf)
Eenheid:
Kommandeur, Sturmgeschütz-Abteilung Grossdeutschland, Panzergrenadier-Division Grossdeutschland, Heer
Toegekend op:
8 oktober 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab (Majoor bij Generale Staf)
Eenheid:
Quartiermeister, Stab, XXXXI. Panzerkorps, Heer
Toegekend op:
26 augustus 1944
Ärmelband Grossdeutschland

Bronnen