Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Engel, Gerhard Michael (Generalleutnant)

Geboortedatum:
13 april 1906 (Guben/Brandenburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
9 december 1976 (München/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
30 juli 1925
DRL Sportabzeichen in Bronze
Toegekend op:
28 juli 1932
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre
Toegekend op:
14 juli 1938
Ordine della Corona d'Italia - Ufficiale
Toegekend op:
14 juli 1938
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Ufficiale
Toegekend op:
21 november 1938
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Toegekend op:
3 januari 1939
Magyar Érdemrend Tisztikeresztje
Toegekend op:
28 juli 1939
Order of St. Sava 3rd Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
7 juni 1940
Ordinul Corona Romaneii Officer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1940
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1941
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
16 december 1941

Toegekend met zwaarden.
Vapaudenristin 2.luokka (VR 2)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)

Zilveren versie.
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Adjutant der Wehrmacht (Heer) beim Führer und Reichskanzlei
Toegekend op:
16 oktober 1943
Deutsches Kreuz in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 februari 1944
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
23 mei 1944
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Füsilier-Regiment 27, 12. Infanterie-Division
Toegekend op:
4 juli 1944

3282e Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 november 1944
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur, 12. Volks-Grenadier-Division
Toegekend op:
11 december 1944

679e Verlening
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto