TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Harnack, Martin

Geboortedatum:
28 februari 1921 (Stöben/Thüringen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
3 juni 1984
Dienstnummer:
431 096 (SS-Nr.)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1940: SS-Sturmmann;
1940: SS-Unterscharführer;
1942: SS-Oberscharführer;
1 september 1942: SS-Untersturmführer;
30 januari 1944: SS-Obersturmführer;
20 april 1945: SS-Hauptsturmführer.

Loopbaan:
18 oktober 1939:SS-Ersatz-Trupp, SS-Verfügungsdivision;
1942: Lehrgang Junkerschule, Bad Tölz;
1943: Kompanie-Führer-Lehrgang, Reval;
1944: Lehrgang Fahrlehrerscheine 1-3, Kraftfahrtechnische Lehranstalt, Wien.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Unterscharführer
Toegekend op:
1 november 1941
Zilveren versie.
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Unterscharführer
Toegekend op:
13 december 1941
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Oberscharführer (Sergeant-majoor)
Toegekend op:
1 augustus 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Oberscharführer (Sergeant-majoor)
Toegekend op:
1 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
3 oktober 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
9 november 1942
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
1 maart 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
1 oktober 1943
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Toegekend op:
1 januari 1945
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, SS-Panzergrenadier-Regiment 8, 4. SS-Polizei-Panzergrenadier-Division, Waffen-SS
Toegekend op:
10 februari 1945
Nahkampfspange in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kopmpanie, SS-Feldersatz-Bataillon 4, 4. SS-Polizei-Panzergrenadier-Division, Waffen-SS
Toegekend op:
24 maart 1945
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto