Kahlden, von, Wolf

Geboortedatum:
2 september 1901 (Neustadt bei Pinne, Pruissen)
Overlijdensdatum:
27 oktober 1979 (München/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Wolf von Kalden werd op 2 september 1901 geboren als zoon van Karl Richard Guido von Kahlden en Gertrud von Kall. In 1913 trad hij toe tot het Kadettenanstalt in Bensberg.

Bevorderingen:
1921: Fahnenjunker;
?: Offizieranwärter;
1923: Fähnrich;
1 december 1924: Leutnant (RDA -14-);
1 april 1928: Oberleutnant (RDA -2-);
1 juli 1934: Hauptmann (RDA -12-);
1 augustus 1938: Major im Generalstab;
1 augustus 1941: Oberstleutnant im Generalstab;
1 januari 1943: Oberst im Generalstab (RDA -45-);
1956: Oberst (Bundeswehr);
7 september 1957: Brigadegeneral.

Loopbaan:
19 mei 1919: Freikorps Hindenburg;
1921: 4. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
1922: Kriegsschule München;
1923: 4. (MG) Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1924: Kriegsschule Ohrdruf;
1 mei 1925: Zugführer/Nachrichtenzugführer, 1. Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1 april 1924: 4(MG). Kompanie, Infanterie-Reigment 4;
1928: Nachrichtenlehrgang, Nachrichtenschule Jüterbog;
1 mei 1928; 6. Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1 mei 1929: 7. Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1 december 1929: Adjutant, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 4;
1932: Zugführer, 1. Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1 mei 1933: 4 (MG). Kompanie, Infanterie-Regiment 4;
1 oktober 1934: Generalstabslehrgang, Kriegsakademie, Berlin;
6 oktober 1936: Ia/Op., Generalkommando, XII. Armeekorps;
6 april 1938: Generalstab;
10 november 1938: Chef, 12. Kompanie, Infanterie-Regiment 15;
26 augustus 1939: Quartiermeister, Generalstab, XXIV. Armeekorps;
1 december 1939: GZ, Generalstab des Heeres;
10 juni 1941: Kommandant Verbindungsoffizier OKH, Panzergrenadier-Regiment 3;
3 september 1941: Verbindungsoffizier OKH, Panzergrenadier-Regiment 2;
12 december 1941: Vertretender Ia, 2. Panzerarmee;
1 februari 1942: Ia, Generalstab, 2. Panzerarmee;
10 juli 1943: Führerreserve OKH;
1 september 1943: Kommandanten Lehrgang;
8 november 1943: Lehrender Chef , Generalstab, XXXX. Panzerkorps;
5 december 1943: Chef des Generalstabes, XXXX. Panzerkorps;
10 september 1944: Chef des Generalstabes, 5. Panzerarmee;
5 november 1944: Führerreserve OKH;
6 november 1944: Chef des Generalstabes, 15. Armee;
10 maart 1945: Führerreserve OKH;
1 april 1945: Lehrgang für höhere Truppenführung, Bad Wiessee;
juni 1945 - september 1947: Krijgsgevangene;
1956: Leiter der Annahmestelle, Wehrbereich III (Bundeswehr);
1957 - 1961: Kommandeur, Heeresoffizierschule I.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
4(MG). Kompanie, Infanterie-Regiment 4, 2. Division, Reichswehr
Toegekend op:
1934
Bijzonderheden:
Nr. 1464.
Ehrenzeichen des 9. November 1923 (Blutorden)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab (Majoor bij Generale Staf)
Eenheid:
Generalstab des Heeres, Heer
Toegekend op:
31 mei 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Verbindungsoffizier OKH, Schützen-Regiment 2, 2. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
25 november 1941
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Verbindungsoffizier OKH, Schützen-Regiment 2, 2. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
25 november 1941
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Ia, Generalstab, 2. Panzerarmee, Heer
Toegekend op:
8 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Ia, Generalstab, 2. Panzerarmee, Heer
Toegekend op:
6 november 1942
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Stab, Generalkommando, XXXX. Panzerkorps, Heer
Toegekend op:
11 april 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen