De bunker type L480 wordt op Duitse kaarten aangeduid als een "Unterstand für Wassermann S". Dit hield in dat er bovenop de bunker een grote radar van het type Wassermann Schwer stond opgesteld. In de bunker zelf waren verschillende ruimtes die diende als machinekamer, ruimte voor een aggregaat, brandstofopslag en nog enkele ondersteunende functies.
De bunker doet tegenwoordig dienst als uitkijkpunt en is van binnen niet te bezoeken. De bunker bevindt zich op het terrein van de "Marine Flakbatterie Terschelling-West", maar heeft waarschijnlijk meer van doen gehad met de naast gelegen Tiger stelling.
Widerstandsnest 9 M was onderdeel van de Stützpunkgruppe Terschelling, en bestond uit vier zware Flak stellingen (FL 243a) en bijbehorende bunkers zoals Tobruks. De batterij werd gebruikt door de Duitse Marine.
Terschelling nam in de Tweede Wereldoorlog een belangrijke strategische luchtpositie in. Geallieerde bommenwerpers vlogen over dit deel van Nederland voor bombardementen op Duitsland. De Duitsers wilden deze vliegtuigen zoveel mogelijk onderscheppen. Daartoe werd een aantal luchtdoelbatterijen geplaatst alsmede Feya radarpeilinstallaties en Wassermann radarantennes.Terschelling diende tevens ook als uitvalsbasis voor Duitse marine voorpostschepen en mijnenleggers.
Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!