TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Infobord Noodlanding Hawker Typhoon MK IB

Op 11 november 1944 maakt hier op de Scharweg de Britse Hawker Typhoon MK IB jachtbommenwerper van John Fraser een geslaagde noodlanding.
Als gevolg van een motorstoring kan hij zijn vliegbasis Welschap bij Eindhoven niet meer bereiken. Het vliegtuig van John Gordon Fraser is betrokken geweest bij de aanval op de sluizen bij Terherne.
Piloot Fraser heeft zich na de noodlanding in het Easterskar schuilgehouden.

Route:
Sla in Rotstergaast op de doorgaande weg Hoge Dijk ter hoogte van huisnummer 72 af en rijd de smalle Scharweg op. Na ongeveer honderd meter bevindt het informatiepaneel zich aan de linkerkant. Circa tweehonderd meter verderop naar rechts in wat nu een bosgebied is, kwam de Hawker Typhoon MK IB terecht na de noodlanding.

Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

  • Tekst: TracesOfWar + Herma de Vries
  • Foto's: Cor Keuning (1, 2), Herma de Vries (3, 4, 5, 6)