TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Inleiding

    Voorafgaand en ten tijde van de Japanse aanval op Pearl Harbor, was Battle Force de voornaamste Amerikaanse Marine vloot in de Pacific. Op 1 februari 1941 werd de U.S. Navy gereorganiseerd in een United States Atlantic Fleet, United States Pacific Fleet en United States Asiatic Fleet. Battle Force werd hierbij een onderdeel van de Pacific Fleet.


    Slagschepen, tot december 1941 de ruggengraat van Battle Force Bron: Wilco Vermeer collection

    Geschiedenis

    Gedurende de Eerste Wereldoorlog werd de naam Battle Force vanaf 1917 gebruikt als een onderdeel van de Amerikaanse Marine dat met de toenmalige slagschepen deel nam aan de strijd in en rond de Atlantische Oceaan. Deze Battle Force bestond op 1 januari 1917 uit Battle Squadron 3 (Battle Division 5, Battle Division 6) en Battle Squadron 4 (Battle Division 7 en Battle Division 8).


    Battle Division 6 tijdens de eerste Wereldoorlog Bron: Public Domain (onbekend)

    Bij besluit van 6 december 1922 werd de United States Fleet gereorganiseerd met de Battle Fleet als voornaamste oppervlaktevloot in de Pacific. In de Atlantische Oceaan opereerde de zogenaamde Scouting Fleet<.

    Battle Fleet was in die periode opgebouwd onder bevel van Admiral Samuel S. Robison, en bestond uit een Battleships, Battle Fleet, Aircraft Squadrons, Battle Fleet en een Destroyer Squadrons, Battle Fleet. Voorts had men de beschikking over een Submarine Divisions, Pacific.

    In 1930 werd de naam van deze vloot gewijzigd en ontstond Battle Force, Pacific Fleet. De structuur bleef echter ongewijzigd en in 1931 werd Pearl Harbor ingericht als thuisbasis. In 1939 bestond de vloot uit vijf vliegkampschepen, 12 slagschepen, 14 lichte kruisers en 68 torpedobootjagers.


    Het trieste einde van een deel van Battle Force in Pearl Harbor Bron: Public Domain (onbekend)

    Op 1 februari 1941 werd per General Orders No. 143 de United States Fleet gereorganiseerd in een United States Atlantic Fleet, een United States Pacific Fleet en een United States Asiatic Fleet. Na Pearl Harbor werd langzaam maar zeker operationeel overgestapt op een organisatie in zogenaamde Task Forces. Battle Force werd administratief omgevormd tot een eenheid geformeerd rond ťťn of meer vliegkampschepen met ondersteunende schepen. Operationeel werd een dergelijke Battle Force voornamelijk aangeduid als een Task Force. Deze organisatiestructuur wordt tot op de dag van vandaag toegepast.

    Definitielijst

    Eerste Wereldoorlog
    Ook wel Grote Oorlog genoemd, conflict dat ontstond na een groei van het nationalisme, militarisme en neo-kolonialisme in Europa en waarbij twee allianties elkaar bestreden gedurende een vier jaar durende strijd, die zich na een turbulent begin, geheel afspeelde in de loopgraven. De strijdende partijen waren Groot-BrittanniŽ, Frankrijk, Rusland aan de ene kant (de Triple Entente), op den duur versterkt door o.a. ItaliŽ en de Verenigde Staten, en Duitsland, Bulgarije, Oostenrijk-Hongarije en het Ottomaanse Rijk aan de andere kant (de Centrale Mogendheden of Centralen). De strijd werd gekenmerkt door enorme aantallen slachtoffers en de inzet van vele nieuwe wapens (vlammenwerpers, vliegtuigen, gifgas, tanks). De oorlog eindigde met de onvoorwaardelijke overgave van Duitsland en zijn bondgenoten in 1918.

    Bevelstructuur

    Commanding Officer:



    Dewitt Clinton Coffman
    Vice-Admiral
    1917
    1919
    Frank Herman Scofield
    Admiral
    1 aprl 1931
    15 september 1931
    Richard Henry Leigh
    Admiral
    15 september 1931
    11 augustus 1932
    Luke McNamee
    Admiral
    11 augustus 1932
    20 mei 1933
    William Harrison Standley
    Admiral
    20 mei 1933
    1 juli 1933
    Joseph Mason Reeves
    Admiral
    1 juli 1933
    15 juni 1934
    Frank Hardeman Brumby
    Admiral
    15 juni 1934
    1 april 1935
    Harris Laning
    Admiral
    1 april 1935
    30 maart 1936
    William Daniel Leahy
    Admiral
    30 maart 1936
    31 december 1936
    Claude Charles Bloch
    Admiral
    2 januari 1937
    29 januari 1938
    Edward Clifford Kalbfus
    Admiral
    29 januari 1938
    24 juni 1939
    James Otto Richardson
    Admiral
    24 juni 1939
    6 januari 1940
    Charles Philip Snyder
    Admiral
    6 januari 1940
    31 januari 1941
     William Satterlee Pye
    Vice-Admiral
    31 januari 1941
    20 september 1942




    Chief of Staff:



    Harold C. Train

    1941






    Organisatie en indeling

    Battle Force, Atlantic Fleet

    1917

    USS Wyoming (BB-32), vlaggenschip


    Battle Squadron 3


    Battle Squadron 4





    Battle Force, Pacific Fleet

    1941

    USS California (BB-44), vlaggenschip
    1 VOS, battleforce air unit


    Battleships, Battleforce


    Cruisers, Battleforce


    Destroyers, Battleforce


    Aircraft, Battleforce


    Minecraft, Battleforce


    Bronnen

    - https://www.naval-history.net/WW1NavyUS-Ships-Locations1917.htm