TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Inleiding

    In 1942 begon de Verenigde Staten met het inrichten van Airborne divisies waarvoor als basis Parachute Infantry en Glider Infantry regimenten werden ingericht. De Parachute Infantry regimenten werden getraind om door middel van landingen met parachutes achter vijandelijke linies te kunnen worden gedropt. De Glider Infantry regimenten zouden daarna, zodra de landingsterreinen gezekerd waren, worden ingevlogen met zweefvliegtuigen.


    Amerikaanse parachutisten en gliders ten noorden van Groesbeek tijdens Market Garden Bron: US Army photo

    Glider Infantry Regiments





    88th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    88th Airborne Infantry Battalion
    Ontstaan:
    mei 1942
    Einde:
    maart 1945
    Opvolger:
    326th Glider Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Robert C. Aloe (mei 1942)
    Colonel Joseph Hinton (december 1942)
    Colonel Samuel Roth (april 1944)



    187th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    187th Infantry Regiment
    Ontstaan:
    12 november 1942
    Einde:
    30 juni 1949
    Opvolger:
    187th Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Harry B. Hildebrand (12 november 1942)
    Colonel George O. Pearson (maart 1945)
    Lieutenant Colonel Arthur H. Wilson (januari 1946)
    Colonel George O. Pearson (juni 1947)
    Colonel Harvey J. Jablonsky (juni 1948)



    188th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    188th Infantry Regiment
    Ontstaan:
    25 februari 1943
    Einde:
    4 juli 1945
    Opvolger:
    188th Parachute Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Robert H. Soule (25 februari 1943)



    193rd Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    16 december 1942
    Einde:
    1 maart 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Maurice G. Stubbs (15 april 1943)



    194th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    16 december 1942
    Einde:
    14 september 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel James R. Pierce (15 april 1943)



    326th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    326th Infantry Regiment
    Ontstaan:
    15 augustus 1942
    Einde:
    februari 1946
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Stuart Cutler (15 augustus 1942)
    Colonel William O. Poindexter (juni 1943)



    327th Glider Infantry Regiment
    Voorloper:
    327th Infantry Regiment
    Ontstaan:
    15 augustus 1942
    Einde:
    30 november 1945
    Opvolger:
    516th Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel George S. Wear
    Colonel Joseph H. Harper



    Definitielijst

    Regiment
    Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

    Parachute Infantry Regiments




    188th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    188th Glider Infantry Regiment
    Ontstaan:
    4 juli 1945
    Einde:
    1958
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Robert H. Soule (25 februari 1943)



    501st Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    15 november 1942
    Einde:
    1 augustus 1946
    Opvolger:
    501st Parachute Infantry Battalion
    Bevelhebbers:
    Colonel Howard R. Johnson (15 november 1942)
    Colonel Julian J. Ewell
    Lieutenant Colonel Robert Ballard



    502nd Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    502d Parachute Infantry Battalion
    Ontstaan:
    2 maart 1942
    Einde:
    18 juni 1948
    Opvolger:
    502nd Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel George P. Howell (2 maart 1942)
    Colonel George Van Horn Moseley (maart 1942)
    Colonel John H. Michaelis (6 juni 1944)
    Colonel Steve Archie Chappuis (september 1944)



    503rd Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    14 februari 1942
    Einde:
    februari 1951
    Opvolger:
    503rd Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Lieutenant Colonel William M. Miley (14 februari 1942)
    Colonel Kenneth H Kinsler
    Lieutenant Colonel George M. Jones (oktober 1943)



    504th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    24 februari 1942
    Einde:
    geen
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Theodore L. Dunn (24 februari 1942)
    Colonel Reuben Henry Tucker (11 december 1942)
    Lieutenant Colonel William Westmoreland (21 juli 1946 - 12 augustus 1947)
    Colonel David A. Bramlett (7 januari 1983 - 21 oktober 1983)
    Colonel Henry H. Shelton (21 oktober 1983 - 22 oktober 1985)
    Colonel William M. Steele (22 oktober 1985 - 22 oktober 1987)
    Colonel Jack P. Nix Jr. (28 september 1989 - 6 september 1991
    Colonel John Abizaid (21 september 1993 - 12 juni 1995)
    Colonel David Petraeus (12 juni 1995 - 3 juni 1997)
    Colonel Leo A. Brooks Jr. (22 juni 1999 - 31 mei 2001)
    Colonel John F. Campbell (31 mei 2001 - 24 July 2003)
    Colonel Patrick J. Donahue II (2003 - 2006)
    Colonel Charles A. Flynn (2006 - 2008)
    Colonel Mark R. Stammer (2008 - 2010)
    Colonel Mark Stock (2010 - 2012)
    Colonel Trevor Bredenkamp (2012 - 2014)



    505th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    6 juli 1942
    Einde:
    juni 1957
    Opvolger:
    505th Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel James M. Gavin (6 juli 1942)
    Colonel Herbert F. Batcheller (oktober 1943)



    506th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    20 juli 1942
    Einde:
    1945
    Opvolger:
    506th Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Robert F. Sink (20 juli 1942)
    Lieutenant Colonel James Louis LaPrade (1944)



    507th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    20 juli 1942
    Einde:
    september 1945
    Opvolger:
    507th Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel George V. Millett (20 juli 1942)
    Colonel Edson Raff (juni 1944)



    508th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    20 oktober 1942
    Einde:
    25 november 1946
    Opvolger:
    508th Airborne Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Roy E. Lindquist
    Lieutenant Colonel Otho E. Holmes



    509th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    504th Parachute Infantry Battalion
    Ontstaan:
    februari 1942
    Einde:
    1 maart 1945
    Opvolger:
    509th Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel William Pelham Yarborough



    511th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    januari 1943
    Einde:
    juli 1958
    Opvolger:
    511th Infantry Regiment
    Bevelhebbers:
    Colonel Orin D. Haugen
    Colonel Edward H. Lahti



    513th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    26 december 1942
    Einde:
    14 september 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel James W. Coutts



    515th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    31 mei 1943
    Einde:
    25 februari 1946
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Julian B. Lindsay (31 mei 1943)
    Colonel Harvey J. Jablonsky (1945)



    517th Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    1943
    Einde:
    15 februari 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Rupert Davidson Graves
    Lieutenant Colonel Melvin Zais



    541st Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    12 augustus 1943
    Einde:
    juli 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Ducat M. McEntee (augustus 1943)


    Geen insigne als regiment
    542nd Parachute Infantry Regiment
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    1 september 1943
    Einde:
    17 maart 1944
    Opvolger:
    542nd Parachute Infantry Battalion
    Bevelhebbers:
    Colonel William T. Ryder (1 september 1943)



    Definitielijst

    Regiment
    Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

    Informatie

    Artikel door:
    Wilco Vermeer
    Geplaatst op:
    10-06-2021
    Laatst gewijzigd:
    11-06-2021
    Feedback?
    Stuur het in!

    Gerelateerde boeken