TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Medal Lotniczy za Wojne 1939-1945

Deze onderscheiding werd ingesteld in 1945. Het werd uitgereikt aan personeel van de Poolse Luchtmacht in actieve dienst tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De 36 mm in doorsnede metende medaille is van zilver en hangt aan een zogenaamde Franse Bal ring aanhechting. In het midden van de medaille is het insigne van de Poolse Luchtmacht aangebracht. Deze is in rode en witte emaille. Het insigne wordt omgeven door een krans van eikenloof. Op de achterzijde staan de woorden "POLSKA SWEMU OBRONCY", eveneens omringt door een krans van eikenloof. Het lint is licht blauw met een witte streep aan beide zijden.
De medaille kon vier keer worden uitgereikt. Elke extra medaille werd aangegeven door een gesp met eikebladen op het lint.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Gębaczka, Czesław10-07-191425-11-1942
Gabszewicz, Aleksander Klemens06-12-191110-10-1983meer
Gac, Jan28-07-189621-08-1960
Gagala, Edward15-09-191519-01-1945
Gajewski, Henryk Feliks16-12-191807-08-1944
Galat, Kazimierz28-03-192026-07-1944
Galiczyn, Stanislaw20-11-192020-07-1943
Garbacz, Wincenty08-07-191628-04-1942
Garby-Czerniawski, Roman "Brutus"06-02-191026-04-1985meer
Garczynski, Edmund06-08-191826-07-1943
Gasecki, Jozef Stanislaw16-02-191918-09-1944
Gawlak, Feliks14-05-191828-08-1942
Gebik, Karol Piotr04-11-191315-09-1943meer
Germasinski, Karol24-09-191412-05-1943meer
Gidaszewski, Walerian Feliks16-11-191727-02-1942
Gierczycki, Jerzy Janusz27-02-191927-04-1943
Gierzod, Kazimierz  
Gil, Jozef14-01-193031-12-1942
Gissing, Waclaw25-07-190514-05-1944
Glass, Mieczyslaw16-11-191922-06-1943
Glof, Mieczyslaw02-06-191607-05-1943
Glowacki, Wincenty04-09-191702-06-1942
Glowacki, Witold Jůzef30-10-191324-09-1940
Godlewski, Brunon Julian (Bronislaw)07-01-192412-06-1989meer
Godlewski, Sylwester Jerzy27-10-191529-05-1942
Golabek, Bogusław22-03-191416-12-1941
Golczewski, Aleksander Roman17-04-191127-02-1942
Goldhaar, Jerzy Mieczyslaw11-01-191520-02-1945meer
Gorny, Kazimierz Maciej04-01-192028-08-1942
Gorski, Kazimierz Szczepan07-11-189213-11-1945
Gorzeński, Mieczysław14-09-190827-02-1942meer
Gottowt, Eugeniusz13-01-191607-07-1943
Graff, Boleslaw02-08-192027-08-1944
Grajnert, Dominik Marian04-08-191906-04-1942
Gretkierewicz, Wladyslaw15-10-191629-05-1984meer
Grobelny, Wladyslaw21-05-191931-12-2013meer
Grochowski, Stanislaw Wojciech23-04-190416-06-1943
Grodzicki, Stanislaw01-03-190513-02-1946meer
Grondowski, Stanisław11-04-190911-09-1943
Groszewski, Bernard09-10-190908-12-1941
Grzanka, Roman08-02-190327-06-1943
Grześkowiak, Stefan Marian03-09-191903-08-1943
Grzech, Jan21-06-191523-11-1941
Grzeszczak, Bogdan10-08-190828-08-1941
Grzeszczyk, Szczepan25-12-190105-05-1967
Grzybowski, Leszek 08-10-0000
Gusowski, Alojzy Pawel25-01-191620-06-1942
Gwozdz, Zdzislaw19-06-191409-05-1941

Bronnen