TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Medal Lotniczy za Wojne 1939-1945

Deze onderscheiding werd ingesteld in 1945. Het werd uitgereikt aan personeel van de Poolse Luchtmacht in actieve dienst tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De 36 mm in doorsnede metende medaille is van zilver en hangt aan een zogenaamde Franse Bal ring aanhechting. In het midden van de medaille is het insigne van de Poolse Luchtmacht aangebracht. Deze is in rode en witte emaille. Het insigne wordt omgeven door een krans van eikenloof. Op de achterzijde staan de woorden "POLSKA SWEMU OBRONCY", eveneens omringt door een krans van eikenloof. Het lint is licht blauw met een witte streep aan beide zijden.
De medaille kon vier keer worden uitgereikt. Elke extra medaille werd aangegeven door een gesp met eikebladen op het lint.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Nalepa, Jůzef16-10-192102-09-1944
Napiorkowski, Daniel10-12-191907-12-1944
Narucki, Aleksander Ryszard01-01-191611-05-1941
Natkanski, Zygmunt04-09-190706-04-1942
Neulinger, Stefan Jan07-07-191720-06-1942
Niemczyk, Maksymilian23-09-191925-06-1942
Niemeczek, Teofil22-09-191527-03-1942
Niemiec, Pawel25-11-191311-05-1985
Niewiara, Andrzej10-11-191709-08-1941
Niezrecki, Waclaw  
Nogaj, Zygmunt26-04-191406-06-1942
Nogal, Jozef17-03-191112-05-1996
Nowak, Kamierz04-03-1910 meer
Nowicki, Adolf Jan01-06-191325-04-1944meer

Bronnen