TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Medal Lotniczy za Wojne 1939-1945

Deze onderscheiding werd ingesteld in 1945. Het werd uitgereikt aan personeel van de Poolse Luchtmacht in actieve dienst tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De 36 mm in doorsnede metende medaille is van zilver en hangt aan een zogenaamde Franse Bal ring aanhechting. In het midden van de medaille is het insigne van de Poolse Luchtmacht aangebracht. Deze is in rode en witte emaille. Het insigne wordt omgeven door een krans van eikenloof. Op de achterzijde staan de woorden "POLSKA SWEMU OBRONCY", eveneens omringt door een krans van eikenloof. Het lint is licht blauw met een witte streep aan beide zijden.
De medaille kon vier keer worden uitgereikt. Elke extra medaille werd aangegeven door een gesp met eikebladen op het lint.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Kędzierski, Zygmunt15-03-191129-11-1940
Kabulski, Jan20-05-191126-07-1944
Kaczmarek, Boleslaw Jan28-01-191725-10-1951meer
Kalkus, Wacław Stanisław14-06-192224-06-1943meer
Kantowski, Jan26-09-192027-08-1944
Kapa, Kazimierz Jerzy01-12-191523-06-1942
Karbowski, Bronislaw31-07-192021-04-1942
Karcz, Ludwik25-08-191509-05-1941
Karczewski, Leszek Jerzy07-04-190624-07-1941
Kardasiewicz, Zdzislaw05-12-191430-08-1944
Kasprzyk, Tomasz26-12-191315-10-1999
Kawczyński, Olech Antoni20-03-191608-05-1941
Kawczy˝ski, Julian23-03-191606-07-1942
Kawinski, Andrzej Jan25-01-192406-09-1944
Kidziak, Kazimierz28-03-191524-06-1943
Kierski, Kazimierz Maksymilian21-02-191821-03-1943
Kiewnarski, Antoni Wladyslaw26-01-189930-03-1944meer
Kilnar, Jan19-03-190400-04-1993
Kinel, Jacek28-03-192408-05-1944
Kinel, Zygmunt Jan14-07-191208-05-1941
Kirkilewicz, Mikolaj03-12-191702-03-1945
Kiwacz, Rajmund20-07-191202-06-1942
Klein, Zygmunt24-08-191826-11-1940
Kleinschmidt, Marian06-02-191429-06-1943meer
Kleniewski, Alfred Edmund09-11-191817-12-1942
Kleniewski, Stefan Gabriel01-10-191227-08-1944
Klisz, Roman Stanislaw13-11-190403-06-1944
Klocek, Jan Tadeusz17-10-191528-08-1942
Klosowski, Bronislaw01-04-191327-08-1944
Kmiecik, Jerzy  
Knebloch , Tadeusz28-10-191629-06-1943
Kolanowski, Wlodzimierz Adam11-08-191330-03-1944
Kolek, Władysław02-07-191711-09-1943
Koloszczyk, Tadeusz Jozef22-11-191927-06-1944
Kondracki, Lech Andrzej02-07-191909-08-1943
Kontny, Jerzy02-10-191618-07-1941
Kordasiewicz, Marian13-11-191709-10-1942
Korepta, Jan Stanislaw13-06-191628-08-1942
Kosarz, Wilhelm20-06-190808-11-1940
Kosmalski, Grzegorz30-10-191823-11-1941
Kotarba, Henryk07-04-192225-04-1944
Kowalski, Edward09-10-190928-04-1942
Kowalski, Jan19-11-191615-05-2000meer
Kozakiewicz, Adam Edward13-09-191906-12-1942
Koziol, Wladyslaw10-04-191427-08-1944
Kozlowski, Bernard11-05-191403-02-1943
Kozlowski, Edward13-10-191809-08-1941
Kozlowski, Leon04-04-1917 
Kozlowski, Zbigniew Jerzy20-02-191611-09-1944
Krakowski, Stanislaw22-05-191407-11-1942
Krasiński, Stefan Piotr26-11-191410-04-1945
Krasnodebski, Henryk07-01-190303-07-1942
Kremski, Jan Bernard22-09-191414-08-1941
Krieger, Tadeusz Adam28-04-192017-03-1942
Krol, Stanislaw Zygmunt22-03-191612-04-1944
Krol, Waclaw Szczepan25-12-191515-06-1991meer
Krus, Leonard15-10-191912-02-1946
Kryszczuk, Franciszek26-08-191128-12-1944meer
Krzeczewski, Eugeniusz Stanisław30-04-191628-12-1944
Kułakowski, Andrzej19-08-191306-06-1942
Kubica, Franciszek30-07-191716-05-1945
Kuczak, Jan Alojzy07-07-191900-00-1982
Kuczkowski, Zdzislaw24-07-191415-09-1943
Kudrewicz, Brunon Jerzy08-03-191913-04-2001
Kuflik, Naftali Hirsch Paweł04-01-192321-12-1943
Kula, Franciszek04-04-191317-03-1948
Kulesza, Feliks Leon20-02-190325-10-1941
Kulikowski, Edmund18-03-192102-03-1945
Kumorowski, Antoni Eugeniusz27-04-191401-01-1945
Kurzak, Jerzy12-08-190912-05-1943
Kutkowski, Kazimierz03-03-191618-08-1945
Kuzmicki, Mieczysław15-09-190406-01-1944meer
Kuzniacki, Andrzej Czeslaw31-03-191425-04-1944meer
Kuznicki, Zdzislaw25-06-192506-07-1945
Kwiecinski, Jerzy28-10-192027-03-1942

Bronnen