TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Medal Lotniczy za Wojne 1939-1945

Deze onderscheiding werd ingesteld in 1945. Het werd uitgereikt aan personeel van de Poolse Luchtmacht in actieve dienst tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De 36 mm in doorsnede metende medaille is van zilver en hangt aan een zogenaamde Franse Bal ring aanhechting. In het midden van de medaille is het insigne van de Poolse Luchtmacht aangebracht. Deze is in rode en witte emaille. Het insigne wordt omgeven door een krans van eikenloof. Op de achterzijde staan de woorden "POLSKA SWEMU OBRONCY", eveneens omringt door een krans van eikenloof. Het lint is licht blauw met een witte streep aan beide zijden.
De medaille kon vier keer worden uitgereikt. Elke extra medaille werd aangegeven door een gesp met eikebladen op het lint.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Habdank-Abczynski, Andrzej Emil Gabriel  
Habela, Adam Tadeusz18-11-191614-05-1943
Hahn, Mieczyslaw17-09-191913-06-1944
Hajduk, Jůzef29-04-192220-01-1945
Halastra, Jan07-10-191402-06-1942
Hirsch, Gerhard "Krzykowski"06-09-191608-12-1944
Hirszbandt, Robert Juliusz11-09-189902-06-1942meer
Horbaczewski, Eugeniusz "Dziubek"28-09-191718-08-1944meer
Horbajczuk, Emil18-08-191826-03-1942
Horn, Zdzislaw27-07-191822-08-1942
Horoch, Jan Wojciech30-03-191810-09-1942
Horoszko, Tadeusz19-08-1920 
Hrycak, Roman02-08-191811-07-2001
Hryniewicz, Lucjan09-02-191719-06-1944

Bronnen