Kammler, Dr.-Ing., Hans

Geboortedatum:
26 augustus 1901 (Stettin/Pommeren, Duitslant)
Overlijdensdatum:
9 mei 1945 (nabij Eule/Bohemen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

NSDAP-Nr.: 1 011 855 (lid vanaf 1 maart 1932).
SS-Nr.: 113 619 (lid vanaf 20 mei 1933).

Hans Kammler had onder andere de leiding over de productie en het afschieten van V-2 wapens.

Bevorderingen:
20 april 1936: SS-Untersturmführer;
20 april 1937: SS-Obersturmführer;
12 september 1937: SS-Hauptsturmführer;
1937: Leutnant der Reserve;
11 september 1938: SS-Sturmbannführer;
1 juni 1939: SS-Obersturmbannführer;
1 augustus 1940: SS-Standartenführer;
1 juni 1941: SS-Oberführer;
20 april 1942: SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS;
30 januari 1944: SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS;
1 maart 1945: SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS;

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1944
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1944
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Gruppenführer / Generalleutnant der Waffen-SS (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur, Division z.V., Waffen-SS
Toegekend op:
28 november 1944
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Gruppenführer / Generalleutnant der Waffen-SS (Generaal-majoor)
Eenheid:
Sonderbeauftragter/bevollmächtiger des RFSS/Görings/Speers
Toegekend op:
1 februari 1945
Ritterkreuz des Kriegsverdienstkreuzes mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Nr. 55.555.
SS-Zivilabzeichen

Bronnen