TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Montgomery, Bernard Law "Monty"

Geboortedatum:
17 november 1887 (Kensington, Groot-BrittanniŽ)
Overlijdensdatum:
24 maart 1976 (Isington Mill/Hampshire, Groot-BrittanniŽ)
Begraven op:
Graf Bernard Montgomery Binsted
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Bernard Law Montgomery werd in 1887 in Kennington/London geboren als zoon van Henry Montgomery en Maud Montgomery-Farrar. Montgomery behaalde zijn faam als bevelhebber in Noord Afrika waar hij een overwinning bewerkstelligde op het Afrika Korps onder bevel van Erwin Rommel. Mede hierdoor werd Montgomery ťťn van de bevelhebbende officieren binnen de westelijke Geallieerden. In 1944 werd hij tot Field Marshall bevorderd. Montgomery overleed in 1976.

Bevorderingen:
september 1908: 2nd Lieutenant;
1 april 1910: Lieutenant;
?: Captain;
12 februari 1915: Brigade Major;
16 juli 1918: temporary Lieutenant-Colonel;
26 juli 1925: Major;
?: Brevet Lieutenant-Colonel;
17 januari 1931: Lieutenant-Colonel;
29 juni 1934: Colonel (seniority 1 januari 1932);
5 augustus 1937: temporary Brigadier;
28 oktober 1938: Major General (seniority 21 mei 1938);
22 juli 1940: acting Lieutenant General;
22 juli 1941; temporary Lieutenant General;
16 oktober 1942: Lieutenant General;
11 november 1942: General;
1 september 1944: Field Marshall.

Loopbaan:
?: The King's School, Canterbury;
?: St Paul's School, Londen;
? - 1908: Royal Military College, Sandhurst;
1908: 1st Battalion, Royal Warwickshire Regiment;
1912: Adjutant, 1st Battalion, Royal Warwickshire Regiment;
1915: Brigade Major, 112th Brigade;
?: Brigade Major, 104th Brigade;
1916: General Staff Officer, 33rd Division;
juli 1917: General Staff Officer, IX Corps;
1917: GSO1, 47th (2nd London) Division;
?: Commanding Officer, 17th (Service) Battalion, Royal Fusiliers;
1920: Staff College, Camberley;
januari 1921: Brigade Major, 17th Infantry Brigade;
mei 1923: 49th (West Riding) Infantry Division;
1925: Company Commander, 1st Battalion, Royal Warwickshire Regiment;
januari 1926: Deputy Assistant Adjutant General, Staff College, Camberley;
januari 1929: Commanding Officer, Headquarters Company, 1st Battalion, Royal Warwickshire Regiment;
1931: Comanding Officer, 1st Battalion, Royal Warwickshire Regiment;
1932: Instructor, Indian Army Staff College;
juni 1937: Commanding Officer, 9th Infantry Brigade;
oktober 1938: Commanding Officer, 8th Infantry Division;
juli 1939: Commanding Officer, 3rd (Iron) Infantry Division;
1940: Commanding Officer, II Corps;
1940: Commanding Officer, 3rd (Iron) Infantry Division;
juli 1940: Commanding Officer, V Corps;
april 1941: Commanding Officer, XII Corps;
december 1941: Commanding Officer, South-Eastern Command;
13 augustus 1942: Commanding Officer, Eighth Army;
januari 1944: Commanding Officer, 21st Army Group;
1945: Commander-in-chief (C-in-C), British Army of the Rhine (BAOR);
1946: Chief of the Imperial General Staff (CIGS);
1948: Chairman of the Western Union Defence Organization's C-in-C committee;
1950: first Deputy Supreme Allied Commander of NATO Forces in Europe (DSACEUR).

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Captain (Kapitein)
Eenheid:
1st Battalion Royal Warwickshire Regiment, 10th Brigade, 4th Division, British Expeditionary Force (BEF), British Army
Toegekend op:
1 december 1914
"Opvallend heldhaftig leiderschap op 13 oktober toen hij de vijand met de bajonet uit de loopgraven verdreef. Hij raakte ernstig gewond."
LG 28992/10118.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Captain (Kapitein)
Toegekend op:
17 februari 1915
Mentioned in Despatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Major (Tijdelijk Majoor)
Toegekend op:
11 december 1917
Mentioned in Despatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Major (Tijdelijk Majoor)
Toegekend op:
20 mei 1918
Mentioned in Despatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Lieutenant-Colonel (Tijdelijk Luitenant-Kolonel)
Toegekend op:
12 december 1918
Mentioned in Despatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Lieutenant-Colonel (Tijdelijk Luitenant-Kolonel)
Eenheid:
1st Battalion Royal Warwickshire Regiment, 10th Brigade, 4th Division, British Expeditionary Force (BEF), British Army
Toegekend op:
7 januari 1919
Croix de Guerre (1914-1918)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Major (Tijdelijk Majoor)
Eenheid:
Headquarters, British Army of the Rhine (BAOR), British Army
Toegekend op:
5 juli 1919
General Staff Officer, 2nd grade (GSO2)
Mentioned in Despatches
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Headquarters, 8th Infantry Division, British Army
Toegekend op:
15 juli 1939
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Headquarters, 3rd Infantry Division, British Expeditionary Force (BEF), British Army
Toegekend op:
11 juli 1940
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Lieutenant-general (Luitenant-generaal)
Eenheid:
Headquarters, Eighth Army, British Army
Toegekend op:
11 november 1942
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General (Generaal)
Eenheid:
Headquarters, Eighth Army, British Army
Toegekend op:
24 juni 1943
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General (Generaal)
Eenheid:
Headquarters, Eighth Army, British Army
Toegekend op:
10 augustus 1943
Legion of Merit - Chief Commander (LoM - CC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General (Generaal)
Eenheid:
Headquarters, Eighth Army, British Army
Toegekend op:
13 januari 1944
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
30 juli 1944
Grand Croix de l' Ordre National de la Legion d'Honneur
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
30 juli 1944
Met palm
Croix de Guerre (1939-1945)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
4 oktober 1944
Orden Suvorova 1
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
31 oktober 1944
Order Virtuti Militari Grand Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
14 juni 1945
Grand Cross of The Most Honourable Order of the Bath (GCB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
14 juli 1945
K.B.no.1
Ridder Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw (NL.1)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
2 augustus 1945
Elefantordenen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
3 december 1946
Order of the Garter
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
16 januari 1947
Aanbeveling:
Veldmaarschalk Sir Bernard Law Montgomery, KCB DSO, wegens uitzonderlijk waardevol optreden bij het verlenen van opmerkelijke diensten. Hij voerde het bevel over de Geallieerde legers tijdens de eerste aanval op de stranden in NormandiŽ in juni 1944. Het succes van deze invasie, tegen schijnbaar onneembare fortificaties was in hoge mate te danken aan de zorgvuldige voorbereiding en de grondige training onder zijn leiding van alle onderdelen van de betrokken troepen. Het succes was ook te danken aan het intense gevoel van optimisme en vertrouwen dat deze grote leider bij alle rangen van de invasiemacht opwekte. Tijdens de volgende gevechten op het Europese continent,, uitmondend in de totale nederlaag van Duitsland voerde deze officier het bevel over een Legergroep door landen die berucht waren vanwege hun natuurlijke obstakels van rivieren en ondergelopen land. Hij toonde voortdurend vastberadenheid, vindingrijkheid, moed, briljant leiderschap en opmerkelijke deskundigheid.
Distinguished Service Medal - Army (DSM)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
17 november 1948
Medaille  Militaire
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
25 maart 1949
Grand Cross to the Order of Solomon's seal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Headquarters, 21st Army Group, Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force (SHAEF), Allied Forces
Toegekend op:
10 juli 1951
Sanct Olavs Orden Grand Cross
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Captain (Kapitein)
Wound Stripe

Bronnen

Foto

Nieuws

In de voetsporen van Montgomery

nov2018

In de voetsporen van Montgomery

ASTEN - Lang hoeft een groep van zo'n zeventig excursiegangers zaterdagochtend niet te wachten op de eerste anekdote over de Tweede Wereldoorlog. Al voordat de bus is vertrokken voor een rondrit langs plekken in de Peel met een bewogen oorlogsverleden -onderdeel van de lezingencyclus Dodenvallei De Peel- komt gids Piet Snijders al met een interessant gegeven.

Lees meer

Achtergrondartikelen

Thema's