TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Finke, Heinz

Geboortedatum:
8 februari 1920 (Alt-Jauer/Pruissen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
7 december 1996 (München/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
november 1938: Gefreiter;
oktober 1939: Fahnenjunker;
1 december 1939: Unteroffizier;
17 juli 1940: Leutnant (RDA 1 juli 1940);
29 juni 1942: Oberleutnant der Reserve;
30 november 1943: Hauptmann;
24 april 1944: Major;
?: Major im Generalstab (Bundeswehr);
?: Oberstleutnant im Generalstab (Bundeswehr);
16 september 1968: Oberst im Generalstab (Bundeswehr).

Loopbaan:
3 oktober 1938: 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 51;
?: Kompanietruppmelder, 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 51;
3 oktober 1939: Offiziers-Anwärter;
oktober 1939: Kriegsschule Döberitz;
april 1940: Zugführer 4. (MG) Kompanie, Infanterie-Regiment 51;
december 1941 - 1943: Führer/Chef 4. (MG) Kompanie, Panzergrenadier-Regiment 51;
?: Führer, I. Bataillon Infanterie-Regiment (motorisiert) 51;
december 1943: Kommandeur I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 51;
13 maart 1945 - 13 oktober 1955: Sovjet krijgsgevangene;
3 september 1956: Bundeswehr;
?: Referent;
1968: Lehrgruppenleiter Führungsakademie;
1975: Assistent-Kommandeur 6. Panzergrenadier-Division;
1979: Pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 4. (MG) Kompanie, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 51, 18. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
12 oktober 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Führer, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 51 (motorisiert), 18. Panzergrenadier-Division, Heer
Toegekend op:
5 september 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Führer, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 51 (motorisiert), 18. Panzergrenadier-Division, Heer
Toegekend op:
1 oktober 1943
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 51 (motorisiert), 18. Panzergrenadier-Division, Heer
Toegekend op:
25 januari 1944
Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 51 (motorisiert), 18. Panzergrenadier-Division, Heer
Toegekend op:
25 januari 1944
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Grenadier-Regiment 51 (motorisiert), 18. Panzergrenadier-Division, Heer
Toegekend op:
februari 1945
Nahkampfspange in Gold

Bronnen

Foto