TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Verdedigingsbunker Vi3

Dit is bunker Vi3 van de 3e linie uit la Posisiton Fortifiée de Liège, PFL3.

La Posisition Fortifiée de Liège bestond uit 4 linies die rond de stad Luik gelegen waren. Visé nam daarin een aparte positie in. Zij vormde een linie op zich zelf. Visé was tijdens de 1e wereldoorlog een zwak punt gebleken. Het Duitse leger was via het gat tussen de Nederlandse grens en Luik, de gemeenten Fouron, Visé en Argenteau, naar Luik kunnen optrekken, omdat dat kanonnen van de oude forten rond Luik, deze posities niet bestreken.

Bunker Vi3 kon worden uitgerust met een 47 mm antitank kanon of een zware mitrailleur. De bunker beschikt over ventilatiegaten (foto 3 en 4) en over 2 metalen deuren. De deuren en al het andere aanwezige ijzer zijn na de oorlog, toen de bunkers hun functie hadden, verloren verkocht als schroot.

Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

  • Tekst: Ed Lewandowski
  • Foto's: Ed Lewandowski
  • La Position Fortifiée de Liège, Coenen & Vernier