TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz

Deze onderscheiding verschilt iets van de Spaanse gewondenonderscheiding, doordat de kruislings geplaatste zwaarden iets breder zijn en het nieuwe stalen helm type, het M35 model afgebeeld is. Het hakenkruis op de helm is iets groter en de stippen op de tussenliggende velden zijn bij deze onderscheiding in horizontale lijnen geplaatst. Verder is het een ovaalvormige badge met een laurierbladerenkrans aan de buitenrand van de onderscheiding. Aan de onderzijde zit een strik en aan de bovenzijde zijn drie onder elkaar geplaatste bessen geplaatst. De zwarte uitvoering is meestal hol aan de achterkant en kan van veel verschillende soorten materiaal gemaakt zijn. De meest voorkomende zijn uit geelkoper en staal geslagen. Doordat er zo veel verschillende fabriekanten van deze onderscheiding waren, zijn er veel verschillende speld en haak constructies. De meest voorkomende is een dunne ronde speld met een eenvoudige haak constructie. De zwarte versie werd uitgereikt bij 1 of 2 verwondingen.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Aigner, Xaver 16-02-1944 
Aigner, Ferdinand19-02-191611-06-1942 
Aimer, Johann (Hans)05-07-192007-03-1943 
Altmann, Johann18-11-191902-10-1942 
Aingst, Gottfried   
Ablinger, Alois09-04-192213-06-1944 
Angerer, Alois19-06-192322-01-1943 
Altmeyer, Josef14-03-192425-09-1943 
Achatz, Alois21-07-191404-02-1942 
Angendohr, Kurt   
Albert, Wilhelm, Dr.-Ing. (Waffen SS)08-09-189821-04-1960meer 
Amberger, Lorenz15-07-191030-01-1944 
Adelsmair, Alois11-06-191316-02-1943 
Ametsreiter, Ferdinand17-02-192107-03-1944 
Altenbuchner, Michael 22-10-1943 
Angermaier, Josef30-04-191723-03-1943 
Anzenhofer, Matthias10-06-192414-12-1943 
Armann, Hugo (Wehrmacht)11-08-191700-05-1989 
Audibert, Roger15-09-1914  
Ade, Wilhelm24-11-1923  
Albert, Roland21-04-1916  
Augsburg, Emil "Althaus"01-05-190400-00-1981 
Anzinger, Max15-09-191114-06-1944meer 
Aigner, Arthur13-01-192221-08-1942 
Ackermann, Alwin (KG 77) 12-07-1943 
Amtmann, Hans Leonard (Waffen SS)20-05-1919  
Ahrens, Gerd01-08-191603-09-2007meer 
Abel, Karl (Flak)   
Auer, Heinrich   
Arndt, Bruno   
Altner, Ernst-Georg04-12-190112-04-1945meer 
Appel, Heinrich01-10-1920 meer 
Albers, Hans-Peter20-11-191410-03-1956meer 
Abel, Josef (Infanterie-Regiment 217)03-01-191401-12-1984meer 
Abel, Fritz-Wilhelm (Kampfgeschwader 3 "Blitz")28-11-191902-03-1945meer 
Abel, Eugen (Fallschirm-Lehr-Abteilung)20-12-1917  
Albrecht, Oskar24-09-191413-11-1992meer 
André, Heinrich   
Ark, van, Albert   
Adamsons, Miervaldis29-06-191023-08-1948meer 
Axtmann, Fritz (Infanterie-Regiment 20)07-12-191413-09-1943meer 
Audorff, Paul06-02-190417-01-1981meer 
Assmann, Alois (Panzerjäger-Abteilung 61)05-06-191326-10-1987meer 
Arndt, Fritz (Panzer-Pionier-Bataillon 32)01-06-191012-03-2003meer 
Ansons, Zanis04-12-191124-11-1968meer 
Angel, Otto20-02-191314-10-2002 
Andree, Harry02-10-191315-08-1944meer 
Ammann, Franz (Grenadier-Regiment 256)03-11-191918-08-1943meer 
Amann, Herbert (Sturmgeschütz-Abteilung 905)11-10-191912-01-1944meer 
Alex, Ernst01-03-191525-10-1965meer 
Alber, Robert13-10-190607-06-1988 
Ahrens, Hinrich15-03-192131-12-2009meer 
Adam, Helmut (Sturmgeschütz-Abteilung 192)01-10-191601-12-1942 
Abraham, Erich Max Robert16-11-192108-12-1943 
Abele, Arnulf (Gren.Reg. 'Hoch u. Deutschmeister')08-11-191402-07-2000 
Aubrecht, Hermann (Jagdgeschwader 51 'Mölders')  meer 
Andres, Ernst19-09-192111-02-1945meer 
Andres, Erich31-08-1919  
Anders, Richard03-01-191509-09-1993meer 
Aigen, Reinhard20-05-191319-09-1943meer 
Ackermann, Georg (KG 53 'Legion Condor')12-03-191816-12-2007meer 
Abratis, Herbert Karl21-03-191829-03-1945meer 
Ahlers, Bruno03-11-1915 meer 
Arnold, Karl-Horst10-03-1918 meer 
Arnold, Alfred (SS Sturmbannführer)02-01-191510-10-1944meer 
Anhalt, Günther (SS-Polizei-Rgt. 2)23-01-190627-04-1945meer 
Adolph, Günther14-11-1914 meer 
Auberger, Josef (Infanterie-Regiment 61)19-03-191908-04-2010meer 
Aster, Hans-Heinrich28-10-1921 meer 
Assmann, Walter, Dr.med.dent. (101.Jäger-Division)22-07-189601-05-1964meer 
Asendorf, Wilhelm27-11-1920 meer 
Arnold, Herbert Friedrich (Panzer-Regiment 3)01-01-191403-01-1945meer 
Arndt, Johannes07-10-190606-07-1944meer 
Angern, Günther05-03-189302-02-1943meer 
Andrä, Heinrich08-07-1915 meer 
Andersen, Ernst-August (Pio.Btl.196)20-07-1914  
Ammer, Hermann (Grenadier-Regiment 62)08-03-191409-12-2000meer 
Amling, Hans  meer 
Ambrosius, Dr., Lothar11-05-190309-01-1971meer 
Algermissen, Walter Wilhelm (Pz.Abt. 116)10-06-191528-12-1944 
Albrecht, Kurt24-02-188902-09-1968meer 
Albrecht, Hans-Joachim18-03-192000-02-1945meer 
Albers, Hans-Wilhelm12-06-191404-06-1944meer 
Aigner, Hellmuth18-12-1905 meer 
Ahrens, Friedrich06-05-1916 meer 
Ahnert, Heinz17-07-1917  
Afheldt, Werner18-11-1908 meer 
Adrario, Friedrich (Panzerjäger-Abteilung 272)29-11-191825-06-2011meer 
Adam, Hans-Hermann (Artillerie-Regiment 333)10-08-1911 meer 
Ableiter, Walter (Grenadier-Regiment 396)22-01-192222-06-1993meer 
Abendroth, von, Ferdinand Max Karl04-01-191616-07-1944 
Abel, Adolf Wilhelm (161. Infanterie-Division)18-10-191426-08-1944meer 

Bronnen