Becker, Rudolf (Panzergrenadier-Regiment 66)

Geboortedatum:
7 januari 1923 (Königsborn/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
13 oktober 1944 (Püspökladany, Hongarije)
Vermeld op:
Duitse-Hongaarse Oorlogsbegraafplaats Budaörs
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
30 mei 1942: Leutnant;
8 december 1943: Oberleutnant;
1944: Hauptmann (postuum).

Loopbaan:
25 oktober 1940: 1. / Infanterie-Ersatz-Bataillon (mot.) 66;
2 mei 1941: Gruppenführer 3. / Lehr-Infanterie-Regiment (mot.) 66;
28 mei 1941: Gruppenführer 3. / Schützen-Regiment 66;
9 juli 1941: Lazerett;
?: stellvertretender Gruppenführer Genesenden-Kompanie / Schützen-Ersatz-Bataillon 66;
7 december 1941: Gruppenführer Genesenden-Kompanie / Schützen-Ersatz-Bataillon 66;
?: Zugführer 1. / Schützen-Ersatz-Bataillon 66;
25 februari 1942: 9. Offiziers-Anwärter-Lehrgang;
1 juni 1942: Rekruten-Offizier/Zugführer;
2 juli 1942: Führer-Reserve Heeresgruppe A;
2 september 1942: Ordonnanz-Offizier, Kommandant des Rückwärtigen Armeegebiets 531;
2 oktober 1942: Adjutant Feldkommandantur 679;
4 november 1942: Ordonnanz-Offizier I. / Panzergrenadier-Regiment 66;
3 december 1942: Zugführer 3. / Panzergrenadier-Regiment 66;
26 januari 1943: Zugführer 1. / Panzergrenadier-Regiment 66;
30 augustus 1943: m.d.F.b 1. / Panzergrenadier-Regiment 66;
?: Chef 1. / Panzergrenadier-Regiment 66.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Eenheid:
Gruppenführer, 3. Kompanie, I. Bataillon, Schützen-Regiments 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
1941
Samenvatting:
Toegekend vanwege een verwonding opgelopen op 9 juli 1941.
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 3. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
20 januari 1943
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
8 maart 1943
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
7 augustus 1943
Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
7 augustus 1943
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
1 oktober 1943
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
29 oktober 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
1 november 1943
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
15 februari 1944
Nahkampfspange in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 66, 13. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
23 februari 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto