TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Inleiding

Al vanaf een vroege periode in de geschiedenis van de jonge Amerikaanse republiek, was het regiment een belangrijke basis van de Amerikaanse militaire organisatie. Opgebouwd uit, afhankelijk van de periode, twee tot vier bataljons, die elk weer uit vier compagnieŽn bestonden, werden regimenten aanvankelijk georganiseerd in brigades. Twee regimenten per brigade en twee brigades in een divisie. Aanvankelijk bestond een divisie zo uit vier regimenten. Na het buiten gebruik raken van de brigades in het US Army, ontvingen divisies over het algemeen drie infanterie regimenten.


161st Infantry Regiment manschappen met regimentsvlag, Pacific, 1943 - 1945 Bron: National Guard Museum, Camp Murray, Washington

Hier volgt een overzicht van de Amerikaanse Infantry Regiments met hun basissamenstelling tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het gaat hier om zuivere Infantry Regiments, de Glider Infantry Regiments en Parachute Infantry Regiments worden apart behandeld.

Deze lijst is nog niet compleet en zal in de nabije toekomst worden aangevuld.

Definitielijst

brigade
Bestond meestal uit twee of meer Regimenten. Kon onafhankelijk of als een deel van een Divisie dienen. Soms waren ze deel van een Korps in plaats van een Divisie. In theorie bestond een Brigade uit 5.000 - 7.000 man.
divisie
Bestond meestal uit tussen de een en vier Regimenten en maakte meestal deel uit van een Korps. In theorie bestond een Divisie uit 10.000 - 20.000 man.
infanterie
Het voetvolk van een leger (infanterist).
regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

1st t/m 10th Infantry Regiment




1st Infantry Regiment
Voorloper:
Regiment of Infantry (1e keer)
2nd Regiment of Infantry (2e keer)
Ontstaan:
3 maart 1791 (1e keer)
oktober 1815 (2e keer)
4 oktober 1950 (3e keer)
Einde:
oktober 1815 (1e keer)
10 januari 1949 (2e keer)
Opvolger:
3rd Infantry Regiment (1e keer)
Bevelhebbers:
Colonel Josiah Harmar (3 maart 1791)
Colonel John F. Hamtramck (1 januari 1792)
Major Richard Call (4 september 1792)
Major Eskurius Beatty (28 september 1792)
Major Thomas Doyle (27 november 1792)
Colonel John F. Hamtramck (18 februari 1793)
Colonel Thomas Hunt (11 april 1803)
Colonel Jacob Kingsbury (18 augustus 1808)
Colonel Daniel Bissell (oktober 1815)
Colonel Talbot Chambers
Colonel Z. Taylor
Colonel Davenport
Brevet Major General Bennett Riley
Colonel Joseph Plympton (juni 1853)
Colonel Carlos A. Waite (juni 1860)
Colonel Robert C. Buchanan (februari 1864)
Colonel Thomas G. Pitcher (1870)
Colonel William R. Shafter (1878)
Colonel Washington Mackey Ives, Jr. (1945)



2nd Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Regiment of Infantry (1e keer)
Ontstaan:
3 maart 1791 (1e keer)
17 mei 1815 (2e keer)
Einde:
oktober 1815 (1e keer)
Opvolger:
1st Infantry Regiment (1e keer)
Bevelhebbers:
Colonel James Wilkinson (1791)
Colonel Thomas Butler (1805)
Colonel Zachary Taylor
Colonel Hugh Brady (17 mei 1815)
Lieutenant-Colonel Cummings
Lieutenant Colonel Bennett C. Riley (april 1840)
Colonel E. A. Hitchcock
Colonel Francis Lee (1855)
Colonel Dixon S. Miles (1859)
Colonel Sidney Burbank
Colonel S. W. Crawford (1869)
Colonel Wallen (1872)
Colonel Charles Woods
Colonel Frank Wheaton (1874 - 1892)
Colonel John C. Bates
Lieutenant Colonel William Wherry
Colonel Clifford Pershing Hannum
Colonel Frederick B. Shaw (1928 - 1930)
Colonel A. Worrell Roffe (10 juli 1944)
Colonel Walter R. Graham (26 april 1945)



3rd Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
oktober 1815
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Walter Campbell Sweeney (1 juli 1928 - 29 juni 1930)
Colonel Charles Fullington Thompson (25 april 1936)
Colonel Frank Cadle Mahin (21 januari 1937 - 15 maart 1937)
Colonel Frank Cadle Mahin (30 mei 1937 - 2 oktober 1937)
Collonel Leland Stanford Hobbs (oktober 1940 - mei 1941)
Colonel Patrick M. Roddy Jr. (heden)



4th Infantry Regiment
Voorloper:
14th Infantry Regiment (2e keer)
Ontstaan:
12 april 1808 (1e keer)
oktober 1815
Einde:
1811 (1e keer)
Opvolger:
5th Infantry Reigment (1e keer)
Bevelhebbers:
Colonel John Parker Boyd (1808)
Colonel George Wright (1856)
Colonel Halstead Dorey (1918)



5th Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
15 mei 1815
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James Miller 15 mei 1815)
Colonel Josiah Snelling
Lieutenant Colonel James S. McIntosh
Colonel  John F. Reynolds (1 juni 1863)
Colonel Nelson A. Miles (maart 1869)
Lieutenant Colonel James Alward Van Fleet (1933 - 1935)
Colonel Anderson Lacy Price (1943)
Sidney G. Wooten (6 februari 1945)
Colonel Onslow Sherburne Rolfe (april 1946 - november 1946)
Colonel John Lathrop Throckmorton (1950 Korea)
Colonel Edgar Joseph Treacy (Korea)
Lietuenant Colonel Andrew H. Anderson (Vietnam)



6th Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
11 januari 1812
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Zachary Taylor (11 januari 1812)
Colonel John Frank Morrison (september 1914)
Colonel Walter Krueger (28 juni 1932)
Colonel Walter Campbell Short (11 juli 1934 - 1 juli 1936)
Brigadier General Onslow Sherburne Rolfe (november 1946 - juli 1947)



7th Infantry Regiment
Voorloper:
8th Infantry Regiment
Ontstaan:
oktober 1815
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel William M. Morrow (1918)
Colonel Courtney Hicks Hodges (13 oktober 1934 - 5 november 1934)
Colonel George Marshall Parker Jr. (30 september 1939 - 6 mei 1941)
Colonel Robert Chauncey Macon (april 1942 - 18 februari 1943)
Colonel Harry Benham Sherman (1943)
Colonel Wiley H. O'Mohundro (15 augustus 1944)
Colonel Ben Harrell (23 augustus 1944)
Colonel John A. Heintges (5 december 1944)
Colonel John Simpson Guthrie (12 september 1949 - 1951)
Colonel James Orr Boswell (1951)
Colonel Jesse Cyrus Drain (1953)
Colonel Ernest Fred Easterbrook (1953)



8th Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
5 juli 1838
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel George C. Marshall (juni 1932 - juni 1933)
Colonel Clyde Rush Abraham (21 oktober 1933 - 16 november 1933)
Colonel Jesse Cyrus Drain (7 augustus 1935 - 5 september 1935)
Colonel Raymond Oscar Barton (12 september 1939 - 16 juni 1940)
Colonel James A. Van Fleet (juli 1941)
Colonel James S. Rodwell (2 juli 1944)
Colonel Richard G. McKee (22 september 1944)
Colonel William Orin Blandford (1953 - 1955)



9th Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
januari 1799 (1e keer)
maart 1812 (2e keer)
1847 (3e keer)
maart-november 1855 (4e keer)
Einde:
15 juni 1800 (1e keer)
1812 (2e keer)
26 augustus 1848 (3e keer)
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Lieutenant Colonel Josiah Carville Hall (1799 - 1800)
Colonel Simon Learned (1812 )
Colonel Franklin Pierce (1847)
Colonel Truman B. Ransom (1848)
Colonel Jones M. Withers (1848)
Colonel Henry L. Webb (23 mei 1848)
Colonel George Wright (maart 1855)
Colonel John H. King (december 1865)
Colonel John S. Mason (1883)
Colonel Emerson H. Liscum
Lieutenant Colonel Charles A. Coolidge
Colonel Matthew Bunker Ridgway (1925 - 1927)
Colonel Wilbur Wilson (1931)
Colonel Henry Terrell Jr. (17 oktober 1936 - 9 november 1936)
Colonel William Hood Simpson (juni 1940 - oktober 1940)
Colonel Walter Melville Robertson (8 november 1940 - 15 december 1941)
Colonel Homer Caffee Brown (1 januari 1942 - 5 juli 1942)
Colonel John Hirschfelder (juli 1944)
Colonel Philip Dewitt Ginder (18 januari 1945 - 8 september 1945)
Colonel Charles Clifford Slone (1951)
Colonel Edwin John Messinger (1951)
Colonel Olinto M. Barsanti (maart 1951 - augustus 1951)
Colonel John Matthew Lynch (1951)
Colonel Julian Johnson Ewell (1953)
Colonel Richard Steinbach (1953)
Colonel David R.E. Hale (1989)



10th Infantry Regiment
Voorloper:
geen
Ontstaan:
3 maart 1855
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Edmund B. Alexander (1855 - 1869)
Colonel H.B. Clitz (1969 - 1885)
Colonel Henry Douglas (1895 - 1891)
Colonel R. H. Offery (9 maart 1891 - oktober 1891)
Colonel R. E. Pearson (1891 - 1899)
Colonel E. P. Ewers (1899 - 1901)
Colonel S. H. Lincoln (1901 - 1902)
Colonel C. N. Noble (1902 - 1906)
Colonel Henry Green (1906 - 1914)
Colonel W. F. Blauvelt (mei 1914 - november 1914)
Colonel S. W. Miller (1914 - 1916)
Colonel D.B. Devore (1916 - 1917)
Conel E. A. Root (1917 - 1918)
Colonel R. C. Grimstead (1918 - 1919)
Colonel R. C. Langdon (juli 1919 - september 1919)
Colonel J. P. O'Neal (1919 - 1920)
Colonel Willis Vline (mei 1920 - oktober 1920)
Colonel W. F. Cleary (oktober 1920 - maart 1921)
Colonel D. B. Devere (november 1920 - maart 1921)
Colonel R. M. Brambila (1921 - 1924)
Colonel J. F. Gohn (1922 - 1924)
Colonel Dana T. Merrill (1924 - 1927)
Colonel W. H. Waldron (1927 - 1929)
Colonel F. S. Young (1929 - 1932)
Colonel Edward Creft (1932 - 1933)
Colonel Dana T. Merrill (1933 - 1935)
Colonel Charles L. Mitchell (1935 - 1937)
Colonel Rowan P. Lemly (februari 1937 - maart 1938)
Lieutenant Colonel Herbert A. Wadsworth (1938)
Colonel Robert P. Bell (15 december 1943)
Colonel W. M. Breckinridge (1944 - 1945)



Definitielijst

Regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

101st t/m 110th Infantry Regiment




101st Infantry Regiment
Voorloper:
9th Massachusetts Volunteer Infantry Regiment
Ontstaan:
april 1917
Einde:
1993
Opvolger:
26th Infantry Brigade Combat Team
Bevelhebbers:
Colonel Thomas Francis Foley (30 september 1921 - 18 april 1923)
Colonel Francis Vincent Logan (24 december 1931 - 29 december 1938)
Colonel Walter T. Scott (7 september 1944)



102nd Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Connecticut Volunteers (1e keer)
170th Infantry Regiment (2e keer)
Ontstaan:
augustus 1917 (1e keer)
28 februari 1924 (2e keer)
Einde:
7 oktober 1921 (1e keer)
Opvolger:
169th Infantry Regiment (1e keer)
Bevelhebbers:
?



103rd Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Maine Volunteer Infantry Regiment
1st New Hampshire Infantry Regiment
Ontstaan:
13 april 1917
Einde:
1959
Opvolger:
103d Armored Cavalry Regiment
Bevelhebbers:
Colonel Frank M. Hume (1916 - 1919)
Colonel Spaulding Bisbee (1941)
Colonel Joseph Pringle Cleland (april 1944 - juli 1945)



104th Infantry Regiment
Voorloper:
10th Massachusetts Volunteer Infantry Regiment
Ontstaan:
april 1917
Einde:
1 december 2005
Opvolger:
1st Battalion, 181st Infantry Regiment
Bevelhebbers:
Colonel George H. Shelton (1918)
Colonel Dwight T. Colley (7 september 1944)
Colonel Ralph A. Palladino (10 november 1944 - 29 decem,ber 1945)



105th Infantry Regiment
Voorloper:
2nd New York Volunteer Infantry Regiment
Ontstaan:
11 september 1917
Einde:
1945
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James M. Andrews (11 september 1917)
Colonel Bernard William Kearney (27 december 1934)
Colonel Ogden John Ross (12 juni 1937)
Colonel Christopher B. Degenaar (12 september 1940)
Colonel Leonard A. Bishop (15 februari 1942)
Colonel Albert K. Stebbins
Colonel Walter S. Winn (1944 - 1945)



106th Infantry Regiment
Voorloper:
10th New York National Guard (1e keer)
10th New York Infantry Regiment (2e keer)
Ontstaan:
september 1917 (1e keer)
11 december 1940 (2e keer)
Einde:
1 september 1940 (1e keer)
31 december 1945 (2e keer)
Opvolger:
186th Field Artillery Regiment (1e keer)
Bevelhebbers:
?



107th Infantry Regiment
Voorloper:
7th Regiment of Infantry (National Guard), New York State Militia
Ontstaan:
1917
Einde:
1 september 1993
Opvolger:
107th Support Group
Bevelhebbers:
Colonel Mortimer D. Bryant (1e Wereldoorlog)
Colonel Ralph Clifford Tobin (februari 1930 - 1 augustus 1940)



108th Infantry Regiment
Voorloper:
3rd New York Volunteer Infantry
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Maurice D. Stratta (2e Wereldoorlog)



109th Infantry Regiment
Voorloper:
13th Pennsylvania Volunteer Infantry Regiment
1st Infantry Regiment of the Pennsylvania National Guard
Ontstaan:
11 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James Earl Rudder (mei 1945)
Colonel Augustine Davis Dugan (3 september 1945 - 23 oktober 1945)



110th Infantry Regiment
Voorloper:
10th Pennsylvania Infantry
Ontstaan:
11 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel George E. Kemp (1917)
Colonel Blanton Winship (1918)
Lieutenant Colonel John Aiken (16 maart 1919 - 12 april 1919)
Lieutenant Colonel John Aiken (15 mei 1919 - 23 mei 1919)
Colonel John Aiken (17 augustus 1922 - 30 november 1939)
Colonel Daniel B. Strickler (mei 1945)



Definitielijst

Brigade
Bestond meestal uit twee of meer Regimenten. Kon onafhankelijk of als een deel van een Divisie dienen. Soms waren ze deel van een Korps in plaats van een Divisie. In theorie bestond een Brigade uit 5.000 - 7.000 man.
Regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

131st t/m 140th Infantry Regiment




131st Infantry Regiment
Voorloper:
1st Regiment, Illinois State Guard
Ontstaan:
4 april 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
?



132nd Infantry Regiment
Voorloper:
Illinois 2d Infantry Regiment
Ontstaan:
21 juli 1917
Einde:
15 maart 1954
Opvolger:
131st Infantry Regiment
Bevelhebbers:
?



133rd Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Iowa Volunteer Infantry
Ontstaan:
5 augustus 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Gordon Cloyd Hollar (7 juli 1927 - maart 1940)
Colonel Gustav Joseph Braun Jr. (1943)


134th Infantry Regiment
Voorloper:
5th Infantry Regiment Nebraska National Guard
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
1 oktober 2005
Opvolger:
134th Cavalry Regiment
Bevelhebbers:
Colonel Butler Buchanan Miltonberger (26 mei 1944)
Lieutenant Colonel Alford C. Boatsman (26 februari 1945)



135th Infantry Regiment
Voorloper:
1st Infantry Regiment Minnesota National Guard
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Robert W. Ward (1943 - 1944)
Lieutenant Colonel Harry W. Sweeting (1944)



136th Infantry Regiment
Voorloper:
12th Infantry Regiment Minnesota Volunteers
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Ray E. Cavenee



137th Infantry Regiment
Voorloper:
20th Kansas Volunteer Infantry
2nd Infantry Regiment Kansas National Guard
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
2020
Opvolger:
1st Battalion, 635th Armor Regiment
Bevelhebbers:
Colonel Harold R. Emery (26 mei 1944)
Colonel Robert Sears (7 september 1944)
Colonel William S. Murray (31 oktober 1944)



138th Infantry Regiment
Voorloper:
First Regiment, Missouri National Guard
Fifth Regiment, Missouri National Guard
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Lieutenant Colonel Thomas Pickle Jr. (heden)



139th Infantry Regiment
Voorloper:
3rd Kansas Infantry Regiment
4th Missouri Infantry Regiment
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
?



140th Infantry Regiment
Voorloper:
6th Infantry Regiment Missouri National Guard
Ontstaan:
1 oktober 1917
Einde:
15 januari 1968
Opvolger:
1140th Engineer Battalion
Bevelhebbers:
?



Definitielijst

Regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

161st t/m 170th Infantry Regiment




161st Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Infantry Regiment, Washington National Guard
Ontstaan:
oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James Leo Dalton II (1945)
Lieutenant Colonel Victor Leroy Johnson (1945)



162nd Infantry Regiment
Voorloper:
Oregon Army National Guard
Ontstaan:
oktober 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Creed C. Hammond (1917)
Colonel Kyle Akers (heden)



163rd Infantry Regiment
Voorloper:
2nd infantry Montana National Guard
3rd Battalion 3rd Infantry District of Columbia National Guard
Ontstaan:
september 1917
Einde:
maart 1953
Opvolger:
163rd Armored Cavalry
Bevelhebbers:
Colonel Everett Manning Birely (1939 - 1940)
Colonel Jens Anderson Doe (juni 1942 - 9 februari 1943)



164th Infantry Regiment
Voorloper:
Company E, 1st Infantry, Williston, North Dakota
Ontstaan:
21 oktober 1921
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel John Fraine (1917)
L.R. Baird (1931 - 1941)
Colonel Earle E. Sarles (1941)
Colonel Bryant Edward Moore (september 1942 - februari 1943)
Colonel Grump Garvin (juni 1943 - april 1944)
Colonel William James Mahoney (1944 - 1945)



165th Infantry Regiment
Voorloper:
69th New York Infantry
Ontstaan:
25 juli 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel William Joseph Donovan (eind 1e Wereldoorlog)
Colonel Alexander Edward Anderson (25 mei 1934 - 23 augustus 1938)
Colonel Gardiner Conroy (1943)
Gerard William Kelley (1943 - 1945)
Colonel Martin H Meaney (? - 1949)
Colonel Martin H. Foery (1949 - 1957)
Colonel William Lynch (1957 - ?)



166th Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Regiment, Ohio Volunteer Infantry
Ontstaan:
20 augustus 1917
Einde:
1 september 1992
Opvolger:
148th Infantry Regiment
Bevelhebbers:
?



167th Infantry Regiment
Voorloper:
4th Alabama
Ontstaan:
1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel Laroy S. Graham (16 mei 1946)
Colonel Henry V. Graham (1953)



168th Infantry Regiment
Voorloper:
3rd Infantry Regiment Iowa National Guard
Ontstaan:
17 augustus 1917
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel John W. O'Daniel (september 1942)
Colonel Thomas D. Drake (1943)
Colonel Frederick Bates Butler (24 februari 1943 - januari 1944)
Colonel Henry Chester Hine (1944 - 1945)



169th Infantry Regiment
Voorloper:
2nd Connecticut Infantry Regiment
Ontstaan:
december 1920
Einde:
1992
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James Ambrose Haggerty (1 juni 1922 - 8 juni 1923)
Colonel Kenneth Frank Cramer (1 november 1940 - augustus 1941)


onbekend
170th Infantry Regiment
Voorloper:
?
Ontstaan:
?
Einde:
geen
Opvolger:
geen
Bevelhebbers:
Colonel James Ambrose Haggerty (8 juni 1923 - 28 februari 1924)



Definitielijst

Regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.