Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Eisernes Kreuz 2. Klasse

In het begin van de Tweede Wereldoorlog had het IJzeren Kruis 2e Klasse nog een redelijk hoog aanzien bij. Naarmate de oorlog langer duurde, werd de onderscheiding echter steeds makkelijker toegekend. Toch werd hij altijd met trots gedragen. Het IJzeren Kruis 2e Klasse was de allereerste graad binnen het IJzeren Kruis welke verkregen werd voor een individuele daad van grote moed.

Als officieel criterium werd gehanteerd het uitvoeren van een daad van uitzonderlijke moed in het aangezicht van de vijand of een actie die duidelijk uitstijgt boven de normale taakuitvoering. De ongeveer drie miljoen IJzeren Kruizen 2e Klasse zijn uitgereikt aan Duitse militairen, militairen van bondgenoten van Duitsland en aan geüniformeerd personeel van niet-militaire onderdelen.

Het kruis heeft een diameter van 44 mm en hangt aan een lint in de kleuren zwart, wit en rood. Hierbij bevind zich in het midden een brede rode band, waarvan aan beide zijden een smalle witte band is aangebracht. Aan beide buitenzijden volgt dan een zwarte band die even breed is als de witte. De kwaliteit van de geproduceerde kruizen is gedurende de gehele Tweede Wereldoorlog hoog gebleven. Op de voorzijde van het kruis zijn het hakenkruis en het jaar 1939 aangebracht, op de achterzijde is op de onderste arm het stichtingsjaar 1813 te vinden.

Nagenoeg alle exemplaren werden uit drie onderdelen samengevoegd, een ijzeren kern met aan de voor en achterzijde een zilveren rand. De twee zilveren randen werden aan elkaar gesoldeerd, waarmee de ijzeren kern op zijn plaats werd gehouden. De kern werd gefabriceerd uit ijzer en zwart gemaakt. Door de ijzeren kern is het IJzeren Kruis magnetisch. Er zijn echter ook niet-magnetische exemplaren. Deze waren gemaakt met een messing of koperen kern. Deze versie was populair bij leden van de Kriegsmarine omdat ijzer snel ging verweren door inwerking van het zeewater.
De rand bestond volgens de beschrijving uit zilver, maar werd meestal geproduceerd uit “Duits-zilver”, een goedkopere legering van koper, zink en nikkel. Aan de bovenzijde van de rand was het oog gesoldeerd, waaraan de ring werd bevestigd voor plaatsing aan het lint. Deze ring bevat over het algemeen een merkteken.
Het is echter ook heel gebruikelijk dat er ringen zijn gebruikt zonder merkteken zodat afwezigheid van het fabrikantenmerk op de ring, niets zegt over de echtheid van het kruis.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse kon op twee manieren worden gekregen. De meest chique wijze was in een lederen doosje. Eenvoudiger was de blauwe papieren envelop met daarop in Gotische letters: “Eisernes Kreuz 2. Klasse”. De uitreiking zelf ging vergezeld van een standaard oorkonde. In het “Soldbuch” of de “Wehpass” werd de verkrijging vervolgens bijgeschreven. De oorkonde bevat veelal niet de reden waarom de onderscheiding is verkregen hoewel een enkele keer dit op de achterzijde werd vermeld.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse zelf, werd over het algemeen niet gedragen op het uniform. In plaats hiervan droeg men een ribbon op de linkerborst of het lintdoor het 2e knoopsgat zoals men dat in het voormalige Pruisische leger gewend was.

In 1957 werd een versie uitgebracht waarbij het hakenkruis was vervangen door een eikenblad. Op deze wijze kon men puur militaire acties uit Wo2 alsnog eren, zonder het gebruik van verboden nazi-symbolen. De meeste veteranen kozen er echter voor om de onderscheiding slechts als een ribbon op het tenue te dragen. De 1957 versie is over het algemeen van slechtere kwaliteit dan de oorlogsversies.

Springer, Heinrich Adolf Leopold* 3 november 1914
† 27 oktober 2007

meer
Bidermann, Gottlob-Herbert* 28 augustus 1920
† 1 september 2010

meer
Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Taaks, Reimar (Divisions-Füsilier-Bataillon 271)04-06-1904 
Tabel, Franz (Pionier-Bataillon 246)02-02-191118-12-1991
Tabor, Norbert  
Tack, Josef28-08-192224-09-1943
Tacke, Fritz  
Tadeuszewski, Kurt  
Tadje, Friedrich Wilhelm Ludwig "Fritz"23-11-191426-01-1981meer
Taege, Hans  
Taeger, Erich (Kampfgeschwader 1 "Hindenburg")05-08-191920-05-2011meer
Talvela, Paavo Juho19-02-189730-09-1973meer
Tammling, Rudolf  
Tanczos, Hermann30-11-192104-11-1967
Tange, Otto22-09-191530-07-1943
Tank, Walter03-11-191527-04-1998
Tanneberger, Wilhelm "Willi" (Gren.Reg. 156)30-12-191422-05-2000
Tannert, Karl Stefan (Fallschirmjäger)22-12-191018-06-1980meer
Tannert, Wilhelm  
Tannfeld, Josef  
Tanzer, Kurt01-11-192025-06-1960
Tapola, Kustaa Anders29-03-189502-04-1971meer
Tappe, Gerhard (Fallschirm-Artillerie-Regiment 1)08-12-191615-09-1944
Tappe, Martin (SS-Polizei-Pz-Gren.Reg.8)10-01-191019-04-1969meer
Tappeiner, Josef20-02-192024-11-2010
Tappenbeck, Dieter26-12-191223-12-1941
Tarin, Walter (Artillerie-Regiment 121)08-01-191005-10-1996meer
Taschinski, Gerhard (Stuka-Geschwader 1)07-03-192107-07-1943
Taschka, Emil  
Taschner, Anton  
Taubert, Helmut  
Taubert, Richard29-07-191124-06-1959
Taulien, Arno (Panzer-Regiment 6)15-04-191919-09-1989meer
Tauschhuber, Franz08-02-191824-01-1945
Tausendfreund, Heinz  
Tebbe, Gerhard (Panzer-Abteilung 116)22-12-191021-09-2000
Tech, Erich  
Tech, Harry03-01-190713-01-1990
Teegler, Rolf12-11-192031-03-1943
Tegtmeier, Fritz30-07-191708-04-1999
Tegtmeier, Walter (U-997)28-12-1919 
Teichert, Johannes  
Teichert, Max-Martin31-01-191512-05-1943meer
Teichgräber, Horst  
Teichmann, Dr., Alexander21-08-1910 
Teichmann, Friedrich27-07-1912 meer
Teichmann, Friedrich (Grenadier-Regiment 712)27-06-191420-01-1945
Teichmann, Herbert  meer
Teichmann, Paul (Panzergrenadier-Regiment 26)19-12-1914 
Teichmann, Willi  
Teichmöller, Emil (Jäger-Pio.Bat.5)  
Teige, Waldemar29-03-191303-10-1942
Telkamp, Eberhard08-05-191420-04-1992
Telkemeyer, Heinrich20-11-190517-11-1948
Tellgmann, Eugen27-06-191017-09-1979
Teltz, Heinz-Peter20-08-1918 meer
Temlitz, Heinz  
Temming, Hans07-05-191313-04-1985
Tenholt, Heinrich Antonius "Heinz"19-05-1915 
Tenner, Hans07-04-191529-03-1943
Tennhardt, Werner26-11-191511-10-1941
Tenschert, Günther09-08-191703-04-1988meer
Tensfeld, Heinz11-05-191916-11-1943
Tensfeld, Willy27-11-189302-09-1982meer
Teodorini, Corneliu18-09-189310-07-1976meer
Ter Horst, Johann Albert16-03-191226-04-1992meer
Terbeck, Bernhard23-08-191925-05-1981meer
Terharen, Heinrich04-11-191018-06-1968
Teriete, Heinrich20-02-191517-11-2002
Ternedde, Rudolf26-10-191419-05-1999meer
Terwelp, Franz (Antonius?)  
Tesch, Hermann02-01-191312-06-1944
Tesch, Karl-Heinz13-10-191612-05-1963
Teschner, Gerhard (Infanterie-Regiment 122)  
Teschner, Karl  
Teske, Georg02-11-190925-09-1990
Teske, Hermann10-07-190201-11-1983
Tessenow, Rudolf06-09-191928-06-1988
Tessin, Georg Friedrich Ludwig Max August16-06-189918-10-1985
Tetsch, Ernst-Johann28-10-191611-11-1993meer
Tetzel, Helmut (U-562)03-08-1920 meer
Teubel, Heinz26-06-191725-05-1970
Teufel, Bruno09-10-1920 
Teufel, Hans-Georg  
Teumer, Alfred11-02-191804-10-1944
Teunissen, Herman Richard 'Dick'00-00-192230-09-1944
Teusen, Hans26-07-191711-02-2011meer
Teuwsen, Adolf22-03-191604-07-1968
Teuwsen, Norbert  
Thaden, von, Herbert  
Thal, Max Franz Karl05-09-191414-08-1943
Thaler, Andreas10-06-191517-05-1988
Thaler, Franz22-01-192129-08-1942
Thaler, Johann "Hans" (Waffen SS)06-02-192007-04-1945
Thaler, Josef (Waffen SS)14-05-1919 
Thaler, Rudolf24-03-191910-05-1963
Thaller, Josef  meer
Thalmayr, Josef27-03-1908 
Thamm, Erwin  
Thamm, Rudolf  
Thauer, Helmut  
Thedieck, Friedrich  
Thedsen, Hans13-05-1918 
Theermann, Günter29-03-1914 
Theilen, Hans30-09-191201-02-1944
Theilen, Heinrich12-05-191913-01-1960
Theilig, Erich02-03-1923 meer
Theismann, Günter11-06-1920 
Theissig, Franz10-06-192000-04-1945
Thelen, Franz24-02-1920 
Thelen, Johann23-11-191428-03-1998
Theophile, Hans-August  
Thersky, Karl  
Thiede, Armin30-12-191709-07-1943
Thiel, Albrecht (Füsilier-Regiment "GD")08-10-191609-03-1944
Thiel, Alfred (Flak)  
Thiel, Edwin Ludwig (Jagdgeschwader 51 "Mölders")19-06-191314-07-1944meer
Thiel, Erich (Kampfgeschwader 27 "Boelcke")14-06-191222-04-1943meer
Thiel, Ernst (Schlacht-Geschwader)  
Thiel, Erwin (Artillerie-Regiment 198)  
Thiel, Franz (Füsilier-Regiment 22)30-01-190814-01-1945meer
Thiel, Fritz (Grenadier-Regiment 44)12-03-1910 
Thiel, Gerhard Karl Wilhelm (Panzer-Regiment 24)09-02-190710-04-1943meer
Thiel, Hanns (Artillerie-Kommandeur 489)  
Thiel, Hans (Transport-Geschwader 3)  
Thiel, Heinz (Grenadier-Regiment 51)  
Thiel, Herbert (Kampf-Geschwader zbV 1)  
Thiel, Hieronymus (Pionier-Bataillon 248)  
Thiel, Joachim (Grenadier-Regiment 309)27-06-1914 meer
Thiel, Karl (Artillerie-Regiment 217)23-12-191329-02-2004
Thiel, Paul (Grenadier-Regiment 547)  
Thiel, Paul (Grenadier-Regiment 57)  
Thiel, Paul (Lw-Fallschirmjäger)  
Thiel, Siegfried (2. Artillerieträgerflottille)06-05-191809-11-1975
Thiel, van, Karl (Transport-Geschwader 1)  
Thiel, Willy (Grenadier-Regiment 2)  
Thiele, Arno (Panzer-Regiment 29)08-12-191203-08-1942
Thiele, Fritz (Grenadier-Regiment 323)  
Thiele, Heinrich (Grenadier-Regiment 322)  
Thiele, Heinz (Heeres-Artillerie-Abt.844)  
Thiele, Helmut (Aufklärungsgruppe 121)  
Thiele, Hermann (Grenadier-Regiment 53)  
Thiele, Kurt (Artillerie-Regiment 187)  
Thiele, Michael (leichte Flak-Abteilung 92)15-07-191702-05-1945
Thiele, Otto (Infanterie-Regiment 418)25-10-191018-11-1942
Thiele, Reinhard (Grenadier-Regiment 530)24-10-191304-08-1944
Thiele, Walter (Grenadier-Regiment 416)21-01-190625-04-1944
Thiele, Wolfgang (Kampf-Geschwader 51)  
Thielen, Heinrich (Aufklärungsstaffel)22-09-1914 
Thielen, Josef (Grenadier-Regiment 366)  
Thielert, Willi (Heeres-Sturm-Art.Brigade 236)03-01-191829-01-1945
Thielmann, Freiherr von, Peter (P.A.A.23)  
Thielmann, Gustav (Luftlandegeschwader 1)  
Thielmann, Wilhelm (Sturzkampfgeschwader 2)02-11-1922 meer
Thiem, Egon05-10-191116-10-1959
Thiem, Erich  
Thiem, Ernst11-10-190919-09-1943
Thieme, Alfred  
Thieme, Carl Alfred28-05-191406-06-2004
Thieme, Heinz07-06-192117-12-1943
Thieme, Kurt29-09-1919 
Thierfelder, Helmut10-04-191510-02-1994
Thierfelder, Werner24-12-191518-07-1944
Thierling, Werner  meer
Thiermann, Rudolf  
Thierse, Walter16-11-1916 meer
Thiessen, Hans13-11-191618-02-1945
Thiessenhusen, Hans  
Thießen, Hans  
Thimm, Paul  
Thimmig, Wolfgang04-10-191206-11-1976
Thissen, Wilhelm  
Thoborg, Albert  
Thofern, Werner12-10-192013-01-1957
Thoma, Ernst21-06-1923 meer
Thoma, Karl  
Thoma, Otto Kurt04-08-190111-04-1971meer
Thoma, Otto-Gerhard (Artillerie-Regiment 22)20-04-190620-10-1942meer
Thoma, Helmut02-10-191612-02-1984
Thomae, Dr.rer.pol., Adolf26-04-191602-12-2002
Thomalla, Franz25-10-191730-03-1996
Thomas, Alfred22-09-1913 
Thomas, Bernhard  
Thomas, Hans  
Thomas, Hans-Ulrich04-09-1915 
Thomas, Karl-Anton27-05-191406-04-1991
Thomas, Wilhelm05-05-1915 
Thomé, Bernhard (Panzerjäger-Abteilung 106)15-08-1902 
Thomé, Josef (Panzerjäger-Abteilung 33)  
Thomé, Leo (Grenadier-Regiment 670)15-09-191900-04-1945
Thomé, Nikolaus (Artillerie-Regiment 172)  
Thomeschat, Hans Joachim (KG 30)25-07-1912 meer
Thoms, Erich  
Thoms, Kurt  
Thomsen, Ernst-Heinrich (Kampfgeschwader 26)18-01-191413-01-2000meer
Thomsen, Klaus (Schnellboot S 156)09-01-1916 
Thomsen, Rolf-Erich (U 1202)06-05-191526-03-2003meer
Thomsen, Thomas (Fallschirmjäger-Regiment 6)  
Thon, Hermann28-10-1915 meer
Thoni, Wilhelm  
Thor, Hans26-01-191826-06-1944
Thor, Karl  
Thorey, Andreas03-11-191218-04-1944
Thorwest, Friedrich-Wilhelm06-12-189801-11-1944
Thronsen, Thorvald01-02-191715-06-2003
Thulke, Willi22-09-191604-09-1998meer
Thumann, Jakob20-07-191108-09-1943
Thummes, Otto14-01-191610-08-1942
Thumser, Hans  
Thun-Hohenstein, Graf von, Erwein Sigmund04-04-189612-02-1946meer
Thunestveit, Olav 00-00-1945
Thurmann, Karl04-09-190920-01-1943
Thurner, 'Hans' Johann (Kampf-Geschwader 6)24-10-191811-06-1944meer
Thurner, Josef (Schützen-Regiment 1)  
Thurner, Matthias (SS-Panzer-Jäger-Abteilung 'DR')03-01-191619-03-1945meer
Thurner, Ruppert (Kampf-Geschwader 4)  
Thurnhofer, Franz09-02-1915 meer
Thurnhuber, Josef13-07-192001-10-2000
Thyben, Gerhard (Jagdgeschwader 54)24-02-192204-09-2006meer
Thümmler, Heinz 04-09-1944
Thünemann, Heinrich16-09-190725-05-1992
Thürmer, Gerhard (Grenadier-Regiment 981)  
Thüs, Hugo  
Thyssen, Reinhold  
Thölke, Albert (Inf.Reg.90) 04-11-1943meer
Thönes, Günther  
Thöring, Günter  
Thörner, Johannes04-05-191701-05-1976
Tiburzy, Ernst26-12-191114-11-2004meer
Tibussek, Walter  
Tichy, Ekkehard26-08-192216-08-1944meer
Tichy, Walter  
Tiedemann, Karl  
Tiedemann, Reinhard30-01-1921 
Tiedemann, Willi  
Tiedtke, Werner11-02-1922 
Tiefenböck, Leopold20-10-191901-11-1944
Tiefenthaler, Andreas  
Tiemann, Karl Heinz ('U-123')  
Tiemann, Ralf06-08-191819-05-2005
Tiesenhausen, Freiherr von, Hans-Diedrich22-02-191317-08-2000meer
Tietgen, Hans (KG 26)  
Tietgen, Helmut (U-956)14-11-1923 
Tietjen, Cord10-11-191418-06-2005
Tietjen, Hermann  
Tietjen, Wilhelm  
Tietz, Hermann15-10-191427-02-2005
Tietzel, Hans  
Tietzen, Horst19-07-191218-08-1940
Tilebein, Herbert  
Tilgner, Franz Friedrich Kurt20-01-190926-10-1972
Tilgner, Walter17-10-1903 
Tilgner, Herbert14-03-191708-07-2003
Tilleczek, Anton25-01-191202-05-1963
Tillmann, Johannes (Grenadier-Regiment 183)03-10-191729-11-1942meer
Tillmann, Walter  
Tillmanns, Paul29-06-191010-05-1945meer
Tilly, Erich (SS-Pionier-Bataillon "Das Reich")  
Timm, Erich15-02-191306-10-1997meer
Timm, Hans  
Timm, Heinrich30-04-191012-04-1974meer
Timm, Willi (Grenadier-Regiment 47)11-04-190005-11-1944
Timmer, Theodor13-08-1923 
Timmermans, Berend 00-00-1943
Timreck, Herbert  
Tinauer, Johann16-01-192331-12-1943
Tippelskirch, von, Werner07-10-1900 
Tippelskirch, von, Adolf-Hilmar03-10-191428-06-1944
Tischer, Gerhard (Panzer-Artillerie-Regiment 73)  
Titel, Georg27-02-191418-05-2013
Titschkus, Alfred19-02-192105-04-1945
Tittel, Rolf (Grenadier-Regiment 31)26-09-192004-10-1989
Tittmann, Joachim24-02-192027-07-1943
Toaspern, Karl-Heinz  
Tocü, Erwin07-03-191525-03-1945
Tode, Hans13-08-1917 
Todeschini, von, Guido (Ski-Bataillon Schlebrügge)  
Todt, Klaus-Dietrich12-04-192103-03-1944
Tolle, Hubert27-12-1922 
Tollefsen, Helge  
Tolsdorff, Theodor03-11-190925-05-1978meer
Tomaskowicz, Ernst  
Tonne, Günther21-05-191615-07-1943
Tonne, Wolfgang28-02-191820-04-1943
Topp, Erich02-07-191426-12-2005meer
Torkuhl, Hans-Joachim  
Torley, Karl16-10-191319-07-1943
Tornau, Gottfried20-12-191909-02-1992meer
Toschka, Rudolf26-09-191121-02-1944
Tost, Ewald08-03-191500-03-1945meer
Trabandt, Paul24-10-191327-07-1991meer
Traber, Willy (Grenadier-Regiment 309)09-02-191502-01-1967
Tragelehn, Kurt  
Trager, Sebastian03-01-191315-08-1943
Tragesser, Otto20-10-192015-03-1944
Trambauer, Theodor (Grenadier-Regiment 97)  
Trantow, Lothar ('U-96')23-03-191830-08-1943
Trapp, Erwin  
Trapper, Karl Michael14-02-191716-05-1942
Tratt, Eduard24-02-191922-02-1944
Traupe, Hans Ulrich04-05-191323-06-2004meer
Traut, Josef "Sepp"05-12-191222-05-1944
Trautloft, Hannes03-03-191212-01-1995meer
Trautmann, Karl12-04-190821-04-1945
Trautnitz, Georg04-11-1914 
Trautvetter, Otto30-11-1908 meer
Trautwein, Heinz21-12-190701-11-1944
Trebes, Horst22-10-191629-07-1944meer
Treckmann, Wilhelm13-08-190713-07-1944
Treiblmeier, Friedrich 27-12-1942
Treml, Anton08-03-192415-07-1944
Treml, Franz  
Trenkel, Rudolf17-01-191826-04-2001meer
Trenkmann, Friedhelm14-12-191917-09-1944
Trenn, Rudolf22-11-191716-04-1943meer
Treppe, Herbert30-01-191429-09-1997meer
Treschow, von, Friedrich-Wilhelm  
Tresckow, von, Friedrich Wilhelm02-05-191106-05-1983meer
Trettner, Heinrich "Heinz"19-09-190718-09-2006meer
Treu, Franz  
Treuberg, Graf von, Henrich Wilhelm Fischler09-05-191911-02-2023meer
Trey, Werner12-03-191515-01-1945
Tribukait, Günther29-05-190926-02-1947
Trier, Helmut  
Trieschmann, Franz  
Trieschmann, Friedrich  
Triltsch, Rudolf  
Trinkl, Karl  
Trinko, Otto23-02-192226-05-2003
Trinks, Richard20-08-1914 
Trippen,  
Tritsch, Willi13-07-191919-12-1971meer
Trittel, Rudolf18-06-191318-05-1945
Trittinger, Josef  meer
Trixner, Wilhelm02-06-1919 
Troglauer, Johann13-09-191426-06-1944
Trojer, Hans-Hartwig22-01-191627-09-1943
Trollmann, Peter  
Trommer, Günter  
Trommler, Kurt  
Troppmann, Josef15-03-191101-12-1942
Trotha, von, Claus (U-306)25-03-191431-10-1943
Trotha, von, Ivo-Thilo (Generalmajor)16-07-190517-05-1998
Trotha, von, Thilo-Leberecht (TA-27)15-09-1914 
Trotha, von, Wolf-Heinrich (Panzer-Regiment 24)18-04-190520-07-1944
Trotz, Herbert11-05-191531-07-1980
Trudel, Wilhelm16-02-1913 
Trumm, Andreas28-11-192028-05-1947
Trummer, Hans26-09-1911 
Trummer, Johann "Hans"23-10-192001-03-2022meer
Truns, Leopold  
Trupp, Franz  
Trübenbach, Gerhard (Pz-Zerstörer-Abteilung 156)  
Trübsand, Josef  
Trybura, Josef  
Trützschler zum Falkenstein, Freiherr von, Hans  
Tränkner, Felix27-01-191530-06-1944
Tröger, Hans  
Tröger, Hans (Luftwaffe)  
Tröger, Horst  
Tröger, Rudolf14-07-191728-07-1983
Tröndle, Herbert24-08-191901-10-2017meer
Trösken, Werner (U-997)01-10-192500-00-2002
Tröster, Johann  
Tschenett, Wilhelm06-06-192107-02-1945meer
Tscherning, Willi15-06-191720-01-2012
Tscheuke, Karl-Heinz25-03-192001-06-1943meer
Tschierschwitz, Gerhard (Fallschirm-Pz-Reg. 'HG')23-04-192017-01-1997meer
Tschoerner, Philipp-Karl14-10-191411-06-1944
Tschorn, Willi  
Tuffert, Willi  
Tuft, Hermod  
Tummer, Emil Heinrich "Heinrich"11-06-190814-01-1971meer
Tuominen, Emil Kalervo Oiva05-03-190828-01-1976
Turancec, Joseph07-03-189209-03-1957meer
Turck, Wilhelm  
Turner, Albert00-00-192009-02-1946
Turnwald, Hans (Jagdpanzer-Kompanie 1015)22-08-192011-07-1982meer
Tutein, Werner09-02-191925-07-1944
Twickler, Bernhard23-03-192405-11-1944
Twillemeyer, Alois29-05-192331-03-2004
Twisselmann, Hans Günter  
Tücher, Hans  meer
Tychsen, Christian03-12-191028-07-1944meer
Tycowicz, von, Rudolf14-09-190719-11-2007
Tykiel, Alfred (Schützen-Regiment 10)06-07-191131-03-1981meer
Tümmler, Richard  
Tüngler, Hans-Joachim21-01-192303-03-1944
Türke, Gerhard (Grenadier-Regiment (mot.) 29)01-05-191421-11-1991meer
Türke, Hans  
Türke, Hans (WH-Aufkl.Schwdr. 173)  
Türke, Hermann (Grenadier-Regiment 1040)20-04-1916 
Türke, Kurt  
Tzschirner, Traugott  
Tzschoppe, Günther  
Tänzer, Julius  
Täubl, Johann  
Täubrich, Karl-Heinz03-11-1919 
Tödt, Heinz-Eduard04-05-191825-05-1991
Tödtmann, Gerhardt (Sturmgeschütz-Brigade 226)  
Töniges, Werner07-01-191025-01-1995meer
Tönnies, Hermann (Grenadier-Regiment 255)19-01-191203-01-1993
Töpfer, Hans21-12-191908-12-1955

Bronnen