TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Eisernes Kreuz 2. Klasse

In het begin van de Tweede Wereldoorlog had het IJzeren Kruis 2e Klasse nog een redelijk hoog aanzien bij. Naarmate de oorlog langer duurde, werd de onderscheiding echter steeds makkelijker toegekend. Toch werd hij altijd met trots gedragen. Het IJzeren Kruis 2e Klasse was de allereerste graad binnen het IJzeren Kruis welke verkregen werd voor een individuele daad van grote moed.

Als officieel criterium werd gehanteerd het uitvoeren van een daad van uitzonderlijke moed in het aangezicht van de vijand of een actie die duidelijk uitstijgt boven de normale taakuitvoering. De ongeveer drie miljoen IJzeren Kruizen 2e Klasse zijn uitgereikt aan Duitse militairen, militairen van bondgenoten van Duitsland en aan geüniformeerd personeel van niet-militaire onderdelen.

Het kruis heeft een diameter van 44 mm en hangt aan een lint in de kleuren zwart, wit en rood. Hierbij bevind zich in het midden een brede rode band, waarvan aan beide zijden een smalle witte band is aangebracht. Aan beide buitenzijden volgt dan een zwarte band die even breed is als de witte. De kwaliteit van de geproduceerde kruizen is gedurende de gehele Tweede Wereldoorlog hoog gebleven. Op de voorzijde van het kruis zijn het hakenkruis en het jaar 1939 aangebracht, op de achterzijde is op de onderste arm het stichtingsjaar 1813 te vinden.

Nagenoeg alle exemplaren werden uit drie onderdelen samengevoegd, een ijzeren kern met aan de voor en achterzijde een zilveren rand. De twee zilveren randen werden aan elkaar gesoldeerd, waarmee de ijzeren kern op zijn plaats werd gehouden. De kern werd gefabriceerd uit ijzer en zwart gemaakt. Door de ijzeren kern is het IJzeren Kruis magnetisch. Er zijn echter ook niet-magnetische exemplaren. Deze waren gemaakt met een messing of koperen kern. Deze versie was populair bij leden van de Kriegsmarine omdat ijzer snel ging verweren door inwerking van het zeewater.
De rand bestond volgens de beschrijving uit zilver, maar werd meestal geproduceerd uit “Duits-zilver”, een goedkopere legering van koper, zink en nikkel. Aan de bovenzijde van de rand was het oog gesoldeerd, waaraan de ring werd bevestigd voor plaatsing aan het lint. Deze ring bevat over het algemeen een merkteken.
Het is echter ook heel gebruikelijk dat er ringen zijn gebruikt zonder merkteken zodat afwezigheid van het fabrikantenmerk op de ring, niets zegt over de echtheid van het kruis.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse kon op twee manieren worden gekregen. De meest chique wijze was in een lederen doosje. Eenvoudiger was de blauwe papieren envelop met daarop in Gotische letters: “Eisernes Kreuz 2. Klasse”. De uitreiking zelf ging vergezeld van een standaard oorkonde. In het “Soldbuch” of de “Wehpass” werd de verkrijging vervolgens bijgeschreven. De oorkonde bevat veelal niet de reden waarom de onderscheiding is verkregen hoewel een enkele keer dit op de achterzijde werd vermeld.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse zelf, werd over het algemeen niet gedragen op het uniform. In plaats hiervan droeg men een ribbon op de linkerborst of het lintdoor het 2e knoopsgat zoals men dat in het voormalige Pruisische leger gewend was.

In 1957 werd een versie uitgebracht waarbij het hakenkruis was vervangen door een eikenblad. Op deze wijze kon men puur militaire acties uit Wo2 alsnog eren, zonder het gebruik van verboden nazi-symbolen. De meeste veteranen kozen er echter voor om de onderscheiding slechts als een ribbon op het tenue te dragen. De 1957 versie is over het algemeen van slechtere kwaliteit dan de oorlogsversies.

Springer, Heinrich Adolf Leopold* 3 november 1914
† 27 oktober 2007

meer
Bidermann, Gottlob-Herbert (Gren.Reg.437)* 28 augustus 1920
† 1 september 2010

meer
Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Kachel, Georg16-07-1920  
Kachel, Georg18-12-191218-10-1944 
Kachur, Reinhold   
Kaczmarek, Gerhard   
Kaden, Wolfgang05-12-189909-07-1942 
Kadenbach, Herbert13-02-191727-12-1944 
Kaempfe, Dieter30-07-1913 meer 
Kaeppel, Rudolf16-11-191825-01-1945 
Kaessler, Werner11-12-191923-08-1944 
Kaestner, Robert27-10-191318-11-1990meer 
Kaeten, Heinrich01-07-190801-01-1943 
Kaether, Ernst25-09-190311-08-1999 
Kaethner, Siegfried   
Kafurke, Alfons   
Kageneck, Graf von, Arbogast "Erbo"02-04-191812-01-1942 
Kageneck, Graf von, Clemens-Heinrich17-10-191318-03-2005 
Kahl, Bruno23-11-191427-02-1999meer 
Kahl, Konrad13-03-191231-07-1968 
Kahlden, von, Wolf02-09-190127-10-1979meer 
Kahle, Franz   
Kahle, Hans-Reinhold05-07-1906  
Kahler, Hans-Joachim21-03-190814-01-2000 
Kahrs, Sophus Magdalon Buck28-03-191818-11-1986 
Kain, Rolf   
Kainz, Franz   
Kainzmaier, Josef18-09-191411-02-1943 
Kaiser, Adolf (LW-Fallschirmjäger)   
Kaiser, Adolf (Nachtjagdgeschwader 2)18-07-1921  
Kaiser, Adolf (Rgt.-Gruppe 347)   
Kaiser, Albert Oskar (Geb.Pz.Jäg.-Abt.44)01-03-191006-08-1941 
Kaiser, Andreas (Grenadier-Regiment 199 "List")25-11-1920  
Kaiser, Anton (Gebirgsjäger-Regiment 13)   
Kaiser, August (Kampfgeschwader 4 'General Wever')   
Kaiser, Emil (Jagdgeschwader 27 'Afrika')03-05-191100-00-1980 
Kaiser, Erich (Jagdgeschwader 1 'Oesau')  meer 
Kaiser, Erich (Kampfgeschwader 51 'Edelweiss')03-03-191403-01-1945meer 
Kaiser, Erich (Panzer-Regiment 39)10-07-191026-08-1942meer 
Kaiser, Erich (SS-Gebirgsjäger-Regiment 11 'RH')   
Kaiser, Ernst (Aufklärungsgruppe 124)11-05-191702-11-1943meer 
Kaiser, Franz (9. Flak-Div.)11-11-1912 meer 
Kaiser, Franz (Gren.Rgt.)13-09-191408-06-1943 
Kaiser, Franz (Jagdgeschwader 53 'Pik As')  meer 
Kaiser, Georg (Artillerie-Abteilung 900)16-10-191105-12-1944 
Kaiser, Georg Armont (Gren.Rgt. 233)14-09-192115-12-1942 
Kaiser, Gerhard (Aufklärungsgruppe 123)15-05-1914  
Kaiser, Gottfried Karl (KG 27 'Boelcke')16-03-192114-09-1943meer 
Kaiser, Günther ("Admiral Graf Spee")   
Kaiser, Hans (Luftwaffe)12-11-191125-03-1942 
Kaiser, Hans-Dietrich ('U-2338')06-10-192104-05-1945 
Kaiser, Heinrich 'Heinz' (Heer)31-05-191706-07-1941 
Kaiser, Heinrich 'Heinz' (JG 53 'Pik As')31-12-191810-01-1945 
Kaiser, Heinrich (Stuka-Geschwader 1 'Wasser')13-06-192030-08-1943 
Kaiser, Herbert (Höhne, Herbert)16-03-191605-12-2003meer 
Kaiser, Hermann ('U-3002')09-03-190701-03-1991 
Kaiser, Hermann (Flak-Abt.182)03-10-1914  
Kaiser, Josef "Beppi" (Jagdgeschwader 5 'Eismeer')10-03-192312-06-1944 
Kaiser, Josef (Gebirgsjäger-Regiment)19-02-192209-12-1944 
Kaiser, Karl ('U-181')15-09-1919  
Kaiser, Karl-Ernst ('U-986')21-04-192017-04-1944 
Kaiser, Kurt (Fallschirmjäger)   
Kaiser, Oskar (Aufklärungsgruppe 23)  meer 
Kaiser, Otto17-11-192022-11-1944 
Kaiser, Otto (Pz.Art.Reg. 'Hermann Göring')19-09-1915  
Kaiser, Richard (Kampfgeschwader 27 'Boelcke')   
Kaiser, Rudolf (Panzer-Artillerie-Regiment 4)   
Kaiser, Theodor (Jagdgeschwader 3 "Udet")15-06-1918  
Kaiser, Vinzenz 'Zenz' (Waffen SS)28-02-190420-04-1945meer 
Kaiser, Walter (Artillerie-Regiment 195)   
Kaiser, Wilhelm (SS Pz-Aufklär.-Abt.9)   
Kaiser, Wilhelm (Stuka Geschwader 2 'Immelmann')30-11-191424-09-1993meer 
Kalabund, Willy   
Kalb, Hans17-04-191318-08-1989 
Kalbfuß, Fritz-Arno Walter Eberhard (Art.Rgt.27)23-12-191621-09-1943 
Kalbhenn, Heinrich03-02-1915 meer 
Kalbitz, Helmut03-01-191230-08-1944meer 
Kalcher, Hans 30-12-1941 
Kalden, Peter17-08-192311-06-1996 
Kaldrack, Günter Otto Hans23-09-1911  
Kaldrack, Rolf Otto Detlev25-06-191303-02-1942 
Kalesse, Gerhard   
Kaletsch, Georg16-10-191406-03-1944 
Kalinowski, Josef   
Kalkgruber, David21-12-1912  
Kalkhoff, Walter19-02-191309-02-1960 
Kalkreuth, Hermann   
Kalkschmid, Michael (Pionier-Bataillon 7)  meer 
Kallee, Paul   
Kallerhoff, Horst-Dieter10-07-192300-00-2001 
Kallfaß, Hermann   
Kallies, Siegfried Alwin (Aufkl.Abt. 168)16-02-191506-02-1945 
Kalm, von, Hennig-Thile09-09-191024-03-1945 
Kalow, Siegfried20-06-192512-08-1944 
Kals, Ernst02-08-190502-11-1979 
Kalss, Alois18-02-192002-05-1945meer 
Kaltenbrunner, Alois   
Kalvø, Elias W.   
Kam, Søren02-11-192123-03-2015 
Kamenisch, Albert   
Kamin, Anton06-01-1924  
Kaminski, August09-08-191515-08-2012 
Kaminski, Bronislav Vladislavovich16-06-189928-08-1944meer 
Kaminski, Herbert24-05-190916-07-1971 
Kaminski, Werner16-09-191419-03-2000 
Kaminsky, Emil09-10-191705-07-1944 
Kamischke, Reinhold18-08-1919  
Kamischke, Werner16-06-191410-03-1999 
Kamm, Erich   
Kammerberger, Franz27-01-192008-03-1942 
Kammerer, Franz05-03-190327-06-1944 
Kammerer, Karl29-01-1912  
Kammler, Dr.-Ing., Hans26-08-190109-05-1945meer 
Kamp, Heinrich  meer 
Kamper, Hubert   
Kampf, Friedhelm06-01-1910  
Kampf, Gerhard   
Kamptz, von, Gerhard27-12-190216-05-1998meer 
Kamrad, x   
Kamski, Jan Roman "Johann"23-10-192225-06-2008 
Kania, Heinrich22-04-1923  
Kanitz, Günter07-07-1918  
Kannenberg, Karl   
Kannenberg, Kurt08-04-191217-11-1944 
Kanserski, Harald   
Kantelhardt, Hans   
Kanz, Max   
Kapell, Karl17-11-1914 meer 
Kaphengst, Joachim29-01-1914  
Kapischke, Gerhard20-05-1919 meer 
Kapler, Johann06-01-192104-12-1943 
Kapp, Wolfgang01-04-191402-11-2003 
Kappaun, Manfred09-03-192000-00-2002 
Kappeler, Karl  meer 
Kappis, Hans-Joachim09-12-190831-12-1970meer 
Kappl, Josef 07-06-1943 
Kappus, Leonhard   
Kaps, Bernhard   
Kaps, Julius   
Kapsreiter, Franz09-01-191625-12-1944 
Karaski, Heinrich   
Karau, August05-11-191413-12-1957 
Karbach, Michael   
Karch, Fritz17-01-192030-12-2001 
Karcher, Karl-Ehrhart03-01-191812-03-1973meer 
Karck, Georg11-06-191103-07-1944meer 
Karczewski, Bruno18-03-191301-07-1971meer 
Karg, Hans   
Karkopska, Friedrich   
Karl, Josef26-12-191031-03-1962 
Karl, Josef09-11-192209-01-1944 
Karlbaum, Adolf (Panzerjäger-Abteilung 171)   
Karle, Gustav   
Karmer, Hellmuth   
Karowski, Hans19-05-1920  
Karrenbauer, Johann (Div.Füs.Bat.263)08-04-1919  
Karrenberg, Albert22-04-191821-10-1949 
Karstens, Johannes12-07-1914  
Karstens, Karl10-11-190809-02-1945 
Karstens, x   
Kaschig, Lothar   
Kaserbauer, Franz (Gren.Rgt.)25-07-191520-07-1944 
Kasinger, Georg20-03-190026-11-1943 
Kaspar, Alois   
Kaspar, Georg03-09-191226-02-1944 
Kasper, Eduard   
Kasper, Karl   
Kasper, Karl (KM-Minensuch)26-12-190620-10-1944meer 
Kassebart, Rolf26-08-1913  
Kassel, Emil10-08-191314-03-1943 
Kassing, Fritz16-08-1912  
Kassner, Helmut17-03-189728-01-1960 
Kasten, Horst   
Kastenhuber, Franz20-04-191907-01-1945 
Kastl, Andreas12-12-191603-07-1973 
Kastner, Gustav27-01-191418-06-1966 
Kastner, Josef09-06-191009-12-1944 
Katheder, Wolfgang28-09-1922  
Katzelberger, Leopold ('U-198')12-11-192112-08-1944 
Katzenmeier, Hans16-02-191229-08-1974 
Katzenstein, Joachim   
Katzer, Otto   
Katzschner, Helmut15-12-1911 meer 
Kaubisch, Horst03-12-191512-02-1945meer 
Kauer, Robert   
Kauermann, Helmut11-10-1915  
Kauffeld, Willy   
Kaufmann, Karl   
Kaufmann, Karl   
Kaufmann, Ludwig12-06-191913-02-1943 
Kaufmann, Ludwig (He.Stu.Gesch.Brig. 311)26-06-191717-03-1945 
Kaulbars, Joachim03-05-192329-04-1981 
Kauler, Emil  meer 
Kauls, Hans-Helmut   
Kaup, Heinrich25-07-191222-04-1999 
Kausch, Paul-Albert 'Peter' (SS-Pz.Reg.11 'HvS')03-03-191127-10-2001meer 
Kaussen, Ewald13-07-1911  
Kaut, Otto20-12-192200-04-1945 
Kauth, Peter18-01-191204-11-2002 
Kaye, Rudolf   
Kays, Walter   
Kayser, Erich (Pz.Gren.Rgt. 155)   
Kayser, Erich August (NJG 100)18-04-192100-02-2014 
Kayser, Friedrich Kasimir (Gren.Rgt. 110)07-10-192029-09-1943 
Kayser, Günter, Georg, Karl, Theodor (M 1102)25-01-189714-06-1941 
Kayser, Horst (Kampfgeschwader 26)01-05-191419-12-1942 
Kayser, Josef (Art.Rgt. 299)   
Kayser, Karl (Kampfgeschwader)  meer 
Kayser, Otto (Gren.Rgt. 173)   
Kayser, von, Bruno (Kriegsberichter)10-01-190525-08-1982meer 
Kayser, Walter (Gren.Rgt. 390)08-01-191809-01-2002 
Kayß, Alfred06-04-191405-01-1944 
Kazmaier, Paul24-10-190916-07-1944 
Kecht, Franz Joseph "Frank"25-04-191425-10-1943meer 
Keck, Karl20-01-191411-07-1944 
Keck, Johannes06-05-192327-07-1996 
Kedzia, Ernst-Georg15-11-191416-06-1994meer 
Keese, Gerhard   
Keese, Heinrich28-04-191827-05-2006 
Kegel, Karl-Ludwig10-05-191801-01-1943 
Kehne, Friedrich   
Keichel, Otto21-04-191614-04-1945 
Keil, Jakob29-05-192316-04-1944 
Keil, Josef "Jupp"   
Keil, Max08-04-192008-04-1943 
Keiling, Siegfried28-10-191112-04-1995meer 
Keiner, Adolf25-12-191826-07-1944 
Keipp, Willy13-10-191711-04-1996 
Keitel, Gerhard15-03-191601-11-1979meer 
Keitel, Karl-Heinz   
Kelbch, Albert22-11-191408-11-1943 
Kelbling, Otto Friedrich Gerd12-06-191509-06-2005 
Kelch, Franz01-11-1915  
Kelilou, Raymond   
Kelle, Rudolf   
Keller, Alfred (Kampfschwimmer)04-03-1923  
Keller, Baldur (3. SS-Panzer-Division "Totenkopf")26-04-191200-00-1949meer 
Keller, Gebhard16-04-1919  
Keller, Günter (Küstenflieger)18-02-191720-02-1945 
Keller, Josef-Karl   
Keller, Lothar07-04-191426-06-1941 
Keller, Willi  meer 
Kellermann, Ortwin10-12-192229-05-2010 
Kellinghusen, x   
Kellner, Hermann05-10-191410-12-1942 
Kellner, Martin   
Kellner, Wolfgang   
Kelnhofer, Michael   
Kelsch, Fritz   
Kemethmüller, Heinz (JG 3 'Udet')26-06-191420-02-1984meer 
Kemler, Heinrich08-12-191211-08-2000 
Kemmer, Erwin   
Kemmer, Viktor  meer 
Kemnade, Friedrich12-12-191129-01-2008meer 
Kemnitz, Dr., Martin18-08-1912 meer 
Kempas, Traugott27-08-191913-03-1945meer 
Kempf, Karl-Heinz02-02-192003-09-1944 
Kempfert, Georg  meer 
Kempfler, Friedrich06-12-190418-10-1985 
Kempin, Günther02-12-192012-08-1998meer 
Kempken, Heinrich18-06-192015-11-2006meer 
Kempny, Walter   
Kempski, von, Walter   
Kempter, Ernst   
Kendler, Rudolf15-04-191413-02-2011meer 
Kennel, Karl (Schlachtgeschwader 2 "Immelmann")17-01-191401-07-1999meer 
Kennerknecht, Michael   
Kentenich, Willi   
Kentrat, Eitel-Friedrich11-09-190609-01-1974meer 
Keppels, Kurt   
Keppler, Hans11-02-191203-09-1942 
Kepplinger, Ludwig31-12-191107-08-1944meer 
Keravis, André (LVF)00-00-1896 meer 
Kercher, Fritz (Panzerjäger-Abteilung 5)11-09-191912-11-2007 
Kerfin, Horst21-03-191322-01-1943 
Kerler, Hermann24-11-192402-03-1944 
Kerling, Georg25-02-191721-01-2010 
Kern, August15-09-190705-04-1944 
Kern, Emil19-06-1915 meer 
Kern, Ewald08-02-191305-08-1943 
Kern, Friedrich21-08-191202-04-1945 
Kern, Wilhelm21-03-191912-06-1971 
Kern, x   
Kerner, Georg21-01-191905-04-1945meer 
Kernmaier, Willibald   
Kersch, Heinrich21-04-192027-05-2001meer 
Kerscher, Albert29-03-191612-06-2011 
Kersten, Willi   
Kertz, Wolfram29-07-191605-05-2009meer 
Kerutt, Hellmut19-08-191602-09-2000meer 
Kessel, Karl01-06-191224-08-1997 
Kessel, Paul27-02-1915  
Kessel, Wilhelm (Pz-Aufklär.Abt. "GD")06-03-191503-11-2002meer 
Kesselring, Heinrich   
Kessler, Heinz   
Kessler, Kurt   
Kessler, Wolfgang25-05-191501-12-1990 
Kesten, Dieter09-06-191403-04-1945 
Ketelhodt, Freiherr von, Gerd17-03-191504-08-1976 
Ketscher, Hans09-11-191225-09-1989 
Kettenberger, Johann07-06-191323-08-1944 
Ketterer, Hans18-07-1921  
Kettering, Rudolf03-10-1914  
Ketting, Werner  meer 
Kettmann, Rudolf (Panzer-Jäger-Kompanie 1122)08-09-191903-09-1983 
Kettner, Wolfgang06-01-1914  
Keup, Dr.med., Walter03-01-191617-03-1947 
Keußler, von, Friedrich25-01-190709-07-1944 
Keyser, Gustav (Gren.Rgt. 76)26-02-1924  
Keyser, Hermann (Pz.Rgt. 25)   
Keyssner, Rudolf   
Keßler, Arthur12-08-1912 meer 
Kick, Max  meer 
Kickbusch, Helmut   
Kiderlen, Hans-Rolf (Kriegsmarine)01-08-1911  
Kiefaber, Heinz (KG 51 'Edelweiss')   
Kiefel, Wilhelm   
Kiefer, Hans   
Kiefer, Hans-Karl  meer 
Kiefer, Wolfgang   
Kiefer, Martin05-10-1915  
Kieffer, Dr.phil., Emil Otto Hellmuth09-04-189913-03-1985meer 
Kiehl, Rudolf10-11-191404-09-1942 
Kiehr, Kurt   
Kiel, Johannes14-04-191229-01-1944 
Kielgas, Heinz   
Kiemeyer, Horst   
Kienast, Fritz08-09-191503-02-1945 
Kienbaum, Hugo (Grenadier-Regiment 76 mot)   
Kienberger, Heinrich (KG 3 'Blitzgeschwader')   
Kienle, Thomas17-08-190625-03-1945 
Kientsch, Willy12-05-192129-01-1944 
Kienze, Heinz   
Kiepke, Gerhard  meer 
Kiermeier, Josef28-01-191426-11-1942 
Kiermeier, Heinrich20-10-190911-01-1988 
Kiermeyer, Otto   
Kierspel, Christian02-11-191406-01-1944meer 
Kieser, Karl-Theodor   
Kieser, Wilhelm12-03-190514-03-1976 
Kiesgen, Peter22-11-191522-03-1946meer 
Kiesl, Eduard14-10-191705-07-1999meer 
Kieslich, Franz (Sturzkampfgeschwader 77)17-03-191331-08-2012meer 
Kiesling, Heinrich31-05-190918-06-1944meer 
Kiethe, Kurt08-07-1908 meer 
Kieß, Helmuth   
Kießling, Rolf   
Kikillus, Bruno Georg01-09-191412-06-1944 
Kilchert, Konrad   
Kilian, Adam05-12-1922  
Kilian, Friedrich Wilhelm26-05-191224-03-1997meer 
Kilian, Gunter02-04-192125-09-2010 
Kilimann, Friedrich19-08-1920  
Kimmerle, Arthur   
Kimmich, Hans-Jörg08-03-192006-02-2004 
Kinder, Georg20-11-191405-11-1961 
Kindler, Werner15-07-1922  
Kinghorst, Johann   
Kinnemann, Horst21-11-191515-11-1943meer 
Kinz, Helmut01-12-191519-10-1985 
Kipfmüller, Walter (Kampfgeschwader 77)03-03-192013-01-1991meer 
Kipp, Jean   
Kirchdörfer, Karl   
Kirchenbauer, Maximilian (Pionier-Bataillon 235)   
kirchgatterer, Franz31-07-192218-10-1945 
Kirchhoff, Joost02-03-191408-10-2009 
Kirchhoff, Stephan29-11-192011-09-1944 
Kirchmaier, Hans27-02-192008-10-1944 
Kirchmayr, Rudolf02-12-191629-06-1943 
Kirchmayr, von, Rüdiger18-07-1921  
Kirchner, Erich   
Kirchner, Helmut   
Kirchner, Kurt19-03-191131-07-1944meer 
Kirchner, Otto05-09-192103-05-1945 
Kirn, Hans08-08-192029-11-2007 
Kirn, Julius26-06-191316-07-1941 
Kirn, Dietrich22-02-191716-01-2015 
Kirnbauer, Wilhelm (KG 1 'Hindenburg')02-07-192014-02-1942meer 
Kirsch, Walter24-04-191516-09-1944 
Kirschenmann, Wilhelm04-02-1915  
Kirschey, Ludwig13-09-1912 meer 
Kirschner, Joachim07-06-192017-12-1943 
Kirschner, Karl   
Kirschner, Ludwig12-06-190411-02-1945meer 
Kirstein, Otto   
Kirsten, Ernst11-10-191019-04-1944 
Kisker, Manfred   
Kistemaker, Henk04-11-192215-03-2003meer 
Kitta, Paul14-09-191011-05-1947 
Kittel, Kurt08-12-192229-12-1980 
Kittel, Otto21-02-191716-02-1945meer 
Kittner, Otto   
Kitzinger, Rupert Maximilian "Max"20-09-191701-09-1941 
Kivelitz, Karl26-08-1914  
Kiver, Eduard-Heinrich (Kiefer, Eduard)07-06-191530-11-1995 
Kjelstrup, Sverre20-05-192027-10-1993 
Kjølner, Per   
Klaes, Mathias20-03-1918  
Klaiber, Hans23-10-191909-05-1945 
Klaiber, Josef10-01-191926-07-1941 
Klammeck, Hans04-12-191306-05-1981 
Klamroth, Dietrich   
Klappich, Günter02-10-191722-01-1943meer 
Klar, Eduard30-12-191512-07-2001 
Klasing, Ernst09-12-190127-03-1977meer 
Klass, Salomon   
Klassmann, Helmut15-05-191425-01-1984meer 
Klatt, Karl-Heinz   
Klaucke, Werner (Panzerjäger-Abteilung 200)07-01-191514-09-1944 
Klauk, Siegfried02-11-191903-01-1945 
Klaukien, Franz-Georg   
Klaus, Johann-Alfred "Johannes"04-09-191807-07-2018 
Klaus, Ludwig05-04-191026-01-1945 
Klaus, Otto05-11-191112-11-1986 
Klaus, Walter   
Klauser, Arthur   
Klausgraber, Franz (Infanterie-Regiment 227)26-10-190611-06-1944meer 
Klawe, Erich24-03-190630-05-1983meer 
Klebel, Otto   
Kleber, Ludwig19-04-191409-02-1945 
Klee, Hans-Edgar   
Klee, Friedrich16-06-1913  
Kleeberger, Karl (Grenadier-Regiment 554)31-03-192115-07-1976 
Kleeberger, Ludwig (Grenadier-Regiment 61)   
Kleedehn, Gerd03-10-191118-10-1943 
Kleemann, Willy24-12-192207-09-1995 
Kleemeier, Karl-Heinz   
Kleffel, Paul-Georg07-09-192019-02-2020meer 
Kleffner, Franz02-06-190716-03-1945 
Kleibl, Dr., Otto   
Kleim, Fritz24-09-191117-02-1982 
Kleimann, Johann Wilhelm "Hans"29-11-191518-12-1975 
Klein, Alfons (Jagdgeschwader 11)06-02-192125-11-1992 
Klein, Armin15-06-192223-01-2009 
Klein, Artur   
Klein, August   
Klein, Emil03-12-190522-02-2010 
Klein, Franz   
Klein, Fritz   
Klein, Georg (Jäger-Regiment 204)23-04-191213-10-1988 
Klein, Gerhard02-01-190320-12-1988 
Klein, Hans   
Klein, Helmut (WL-Flak)14-06-191409-07-1994 
Klein, Herbert (Schlachtgeschwader 3)12-06-192324-09-1944meer 
Klein, Herbert Dr. (KG 100 'Wiking')05-08-190512-05-1954meer 
Klein, Hermann12-06-192204-01-1944 
Klein, Hermann19-07-191318-08-1944 
Klein, Karl (WH-Gren.Rgt. 1092)   
Klein, Karl (WH-Gren.Rgt. 174)   
Klein, Kurt26-03-191316-09-1944meer 
Klein, Martin (Kampfgeschwader 4)12-01-1922 meer 
Klein, Otto Friedrich10-12-1911 meer 
Klein, Willibald   
Klein, Max04-05-191512-11-1944 
Kleindienst, Erhard05-10-192111-10-1944 
Kleinen, Herbert   
Kleiner, Erwin27-09-1926  
Kleinheider, Johannes (Pz.Gren.Reg.60)15-12-1913  
Kleinickel, Franz Xaver Anton09-05-191810-08-1942meer 
Kleinkorres, Hans15-08-1912  
Kleinmaier, Otto17-03-192114-08-1943 
Kleinmann, Alfons10-12-191612-03-1982 
Kleinschmidt, Ernst (Panzergrenadier-Regiment 111)13-08-191726-04-1945 
Kleinschmidt, Gerhard (Sturmgeschütz-Brigade 912)05-03-1916  
Kleinschmit, August Hermann Albrecht21-07-1904  
Kleinschmit, Werner02-02-190815-03-1945 
Kleist, von, Johannes-Ewald06-07-191721-10-1976 
Kleist, von, Lothar12-07-1920  
Kleist-Retzow, von, Jarislaff20-12-191125-03-1945 
Klem, Horst   
Klemann, Helmut16-05-192217-11-2012meer 
Klement, Franz 04-10-1944 
Klemm, Hans27-09-191609-12-1996 
Klemm, Rudolf10-02-191805-07-1989 
Klemme, Hanns   
Klemme, Hans24-10-191426-05-1996meer 
Klemt, Heinrich25-03-191924-07-1980 
Klemz, Bernhard21-03-191813-07-2004 
Klemz, Karl-Günther30-09-1919  
Klenk, Karl   
Kless, Friedrich07-10-190606-04-1994meer 
Klett, Albert24-02-191614-02-1945 
Kley, Helmut06-01-1920 meer 
Klier, Andreas06-10-191726-08-1944 
Klier, Erich13-09-191815-06-1995 
Klier, Max   
Klier, Vinzenz   
Klima, Robert05-11-191508-04-1983 
Klindworth, Hinrich   
Kling, Heinrich10-09-191330-09-1951 
Kling, Hermann   
Klingenberg, Erich   
Klingenberg, Fritz17-12-191222-03-1945 
Klingenschmid, Lambert (SS-Pz.Gren.Reg.'Westland')  meer 
Klingler, Walter15-04-1919 meer 
Klink, Erich   
Klinke, Herbert17-02-192528-09-1944 
Klinke, Walter26-04-191018-10-1944 
Klinkhammer, Heinrich   
Klipstein, Gerd-Hans02-06-1915  
Klipstein, Ritter von, Dieter  meer 
Klisch, Erich23-08-192322-05-2010 

Bronnen