Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Saali, Harry, P.  
Saccone, Thomas P. 06-06-1944
Sachy, Peter  
Sadowski, Joseph John08-12-191714-09-1944
Sage, Harlod T.  
Sahli, Carl, R.  
Sahlin, Axel E., Jr. 09-04-1945
Sahutski, Paul J.08-12-192308-12-1944
Sakamoto, Louis Kahaulelio12-08-191323-10-1943
Sale, Chris  
Salgo, Oscar26-12-192008-03-1945
Salmon, Walter, J.  
Salomon, Benjamin Lewis01-09-191407-06-1944
Salomon, Sidney A. "Sid"00-00-191321-01-2014
Salters, Robert J. "Bob"25-02-192231-05-1999
Salvestrini, Joseph J.26-04-191820-11-2000
Salzarulo, Raymond P. 07-06-1942
Sam, William J. 01-03-1945
Samarel, Isaac 05-04-1946
Sambanis, George00-00-191820-12-1943
Sambano, Henry, A.  
Sampl, Harold Frances "Harry Frank" 16-02-2017
Sanchez, Mariano 21-12-1944
Sanderfoot, Lambert  
Sanders, Gafford W. 28-05-1944
Sands, Joseph R.  
Sanford, George, T.  
Sanford, Teddy Hollis31-12-190729-12-1992
Sansale, Ralph 12-12-1944
Sarmiento, Pedro 03-05-1998
Sarnoski, Joseph Raymond30-01-191516-06-1943meer
Sarsfield, Eugene Sylvester19-04-190210-07-1943
Sass, Jacob J.  
Sato, Shukichi03-10-191503-11-1943
Satter, Russell Keith11-11-192123-06-1944
Saunders, Gerald, C.  
Saunders, Leroy W. 04-09-1944
Savage, Jack Ellsworth 08-04-1945
Savidge, Charles T.14-11-192104-07-1945
Savino, Frank A.17-06-192417-12-2003
Savino, Nickolas  
Savitz, Charles William (Bill)22-03-192325-11-1944
Savoren, William, J.  
Sawicki, Francis L.00-00-191922-12-1944
Sawin, Alton, Jr. 22-07-2004
Sayers, Foster Joseph27-04-192412-11-1944
Sayeski, Frank  
Saylor, Oscar17-08-192317-12-1944
Scaccia, Anthony G.14-07-191705-03-1944
Scalapino, Ralph03-09-191628-03-1999
Schaefer, Joseph Edward27-12-191816-03-1987
Schaetzl, Joseph B.13-03-192427-04-2003
Scharff, George 10-04-1945
Schargenberg, Halbert, D.  
Schattler, Robert, L.  
Schauer, Henry09-10-191816-06-1997
Scheaffer, Lester H. 12-09-1944
Scheib, Robert Roy22-11-192006-05-1942
Scheid, George D. 07-06-1942
Schelbitzki, Frank  
Schenavar, Maxium D.06-10-192206-04-1946
Schenk, Kenneth, R.  
Scherl, Edward Thomas00-00-192510-05-1945
Schicker, Joseph N.  
Schickner, Donald  
Schiebinger, H. W. J.  
Schiemann, Alfred W.  
Schifferdecker, Wyman Charles18-05-192506-03-1945
Schildroth, William H. "Bill" 17-09-1944
Schilling, John, F.  
Schimmelpfennig, Irving R. 04-02-1945
Schinz, Albert W.27-02-191918-01-1985meer
Schirkofsky, James Charles28-08-191830-07-1944
Schlemmer, Delbert Zane "Zane"  
Schmid, Albert Andrew "Al" (USN)20-10-192002-12-1982
Schmidt, August Max (Jr)17-10-191603-03-1945
Schmidt, John, J.  
Schmieding, Casper H. 15-03-1945
Schmitt, Aloysius H.04-12-190907-12-1941
Schnobrich, Hermon, O.  
Schoeffel, Calvin, G.  
Schoengrund, Gerhardt W.11-12-191828-03-1945
Schofield, Robert, D.  
Scholz, Donald Rudolph 07-06-1944
Scholz, Robert L.15-09-191815-12-1978
Schonert, Albert Charles  meer
Schreck, Martin N.12-12-192330-07-1990meer
Schreiber, Leroy A.13-12-191715-04-1944meer
Schroder, John H. Jr. 15-12-1945
Schroder, Raymond W. 13-11-1942
Schroder, Urban J. 10-02-1945
Schroeder, Edwin W.  
SchrŲder, Charles H. 18-01-1945
Schulte, Joseph O.B. "Ott"02-01-191721-11-1943meer
Schwab, Albert Ernest17-07-192007-05-1945
Schwall, Louis F.28-02-192125-12-1944
Schwarzkopf, Herbert Norman (Sr.)28-08-189525-11-1958meer
Schwitzgold, Max Victor15-06-191117-12-1944
Scoglio, Albert, T.  
Scott, Estel W.02-07-191820-05-1943
Scott, Floyd, A.  
Scott, Harold W.  
Scott, Harold, R.  
Scott, Melvin, E.  
Scott, Melvin, G.  
Scott, Norman10-08-188913-11-1942meer
Scott, Orville, B.  
Scott, Robert M. 20-09-1944
Scott, Robert Raymond13-07-191507-12-1941
Scott, Robert Sheldon30-11-191305-02-1999meer
Scott, Roy25-01-192506-05-2006
Scott, Wayne L.00-00-192217-12-1944
Scott, Weaver N. 16-02-1945
Scritchfield, John K.  
Scroggins, Don, E.  
Scudder, William S.17-09-191403-07-1944
Scully, Joseph B. 28-07-1944
Seader, Charles Edward21-01-192525-07-1944
Seaman, Allen Lang21-12-191601-05-1944
Sears, Bertis, C.  
Sears, Frank L.  
Sebree, Edmund Bower07-01-189825-06-1966meer
Secor, Edwin J.17-11-192400-03-1984
Sedlak, Martin M. 12-11-1943
Segler, Thomas F., Jr.  
Seipel, Bernard J.  
Selbitschka, Julius C.26-08-191916-02-1945
Selesnick, William  
Self, Leroy L., Jr. 11-06-1943
Sellers, Charles L. 25-11-1944
Sellers, Harold Eugene (501st PIR)00-00-192206-06-1944
Selvaggio, Joseph A.  
Serpico, John, L.  
Serratore, John  
Sexton, Haskell G. 21-03-1945
Seyebe, Steve 20-09-1944
Seymour, Edward, F.  
Sganga, Joseph T.  
Sgrignuoli, Carman, J.  
Shaffer, George, W.  
Shaffett, James T.00-00-192216-12-1998
Shames, Edward D. "Ed"13-06-192203-12-1921meer
Shank, Aaron D. 07-06-1942
Shankey, Joseph I., Jr. 07-06-1944
Shanley, Thomas J.B. "Tom" 10-01-2004
Shannon, Willie D.20-05-192127-10-1997meer
Shapiro, William  
Shar, Robert, W.  
Sharp, Ernest  
Sharp, John, L.  
Sharpe, Sewell, E.  
Sharpton, Willie T. 27-08-1943
Shaul, Horace L.16-03-192511-08-1945
Shaum, David, F.  
Shavkey, Ralph A.28-01-192230-08-1944
Shaw, Cliffton, E.  
Shaw, Ervin David30-09-189409-07-1918
Shaw, Frederick, F.  
Shaw, Herman T. 08-01-1943
Shaw, Robert Wheeler 08-08-1945
Shaw, Thomas Mitchell  
Shawver, Lee E. 26-09-1944
Shea, Lawrence F.12-09-192302-04-1945
Shear, Louis T "Louie"15-09-191528-03-2006
Shearer, William George 25-07-1944
Shedd, Martin B.  
Sheehy, Robert J., Sr.17-02-191616-06-2007
Sheets, James, W.  
Sheets, William R.08-01-192714-02-1945
Sheetz, Iwin M.23-10-192217-12-1944
Shefrin, Seymour  
Shelden, Harold R. 21-09-1944
Sheldon, Stanley W. 06-08-1944
Shellem, Hugh T. 07-01-1945
Shelley, Charles Frances  
Shelton, Clyde J.13-12-192211-04-1997
Shelton, Millard  meer
Shepherd, Frankie L.  
Shepherd, Lemuel Cornick, Jr.10-02-189606-08-1990meer
Shepherd, Merril L.  
Shepherd, Wendell H. 09-02-1945
Sher, Leo  
Sherer, Leon  
Sheridan, Carl Vernon05-01-192526-11-1944
Sherman, William E. 22-09-1944
Shetley, Maynard22-07-192320-04-1962
Shields, Robert D.02-08-192017-01-2010
Shiffer Jr., George E.15-08-192208-04-1945
Shifflet, Fred Burnam (Jr.) 03-03-1943
Shigihara, Takeshi29-11-192117-07-1944
Shimer, David, H.  
Shimoskie, Joseph, Sr.  
Shingler, John H.25-02-192317-12-1944
Shirley, Orlin L.  
Shirokane, Kizo09-03-191916-04-1945
Shively, John, H.  
Shivers, John, M. Jr.  
Shockley, William Ralph04-12-191831-03-1945
Shofner, Austin Conner03-03-191614-11-1999meer
Shook, Robert Marion19-08-192606-05-1942
Shorey, Edward T.00-00-191801-08-1944
Shorey, Ralph, L.  
Short, James, R.  
Short, Max 11-11-1944
Short, William Edward29-04-192206-08-1945
Shorter, Paul R.  meer
Shotwell, Gordon S. 24-03-1945
Shoup, Curtis F.11-01-192107-01-1945meer
Shoup, David Monroe30-12-190413-01-1983meer
Show, Sanford, E.  
Showers, Orville Hartly, Jr.19-10-192325-07-1944
Shrader, Byron Glen07-05-192022-07-1943
Shrader, Stewart Willis31-05-1921 
Shuey, Cread Eldon02-06-191927-09-1942
Shull, William Odell25-09-191530-05-1995
Shulman, Herbert Edgar18-11-191817-09-1944
Shunstrom, Charles Merton26-11-192004-12-1972meer
Shurter, Robert Allison, Jr.00-04-192100-07-1979meer
Shurtleff, Dwight K. 06-12-1944
Shurtz, Guy Frelen30-03-192102-03-1945
Sibbett, Frank T.31-10-192123-06-1944
Sicignano, Joseph J. 12-10-1944
Sieger, Erwin, J.  
Sienkiewycz, Andrew  
Sigler, Franklin Earl06-11-192420-01-1995
Silva, Albert17-04-191425-06-1944
Silverthorn, Merwin Hancock22-09-189614-08-1985meer
Simard, Naubert Oliver, Jr. 30-07-1944
Simmons, Donald, R.  
Simonds, George William 04-07-1944
Simons, Gerald C.07-04-190903-08-1944
Simons, Malcolm E. "Mal"08-04-192126-01-2016
Simpson, Joseph, E.  
Sims, Jack09-10-191014-04-1945
Sinclair, John, R.  
Singlestad, Sylvester Donald09-05-191718-11-2010meer
Singleton, Thomas, F.  
Sinyard, Kingery, E.  
Sirotkin, Marvin 02-10-1944
Sisk, Wayne A. "Skinny"04-03-002213-07-1999
Siska, Paul, J.  
Sitton, Horace A. 12-12-1943
Sitzlar, Newton A.  
Skaggs, Jack C. (US Army)16-11-192012-10-2010
Skaggs, Luther, Jr. (USMC)03-03-192306-04-1976
Skelly, Thomas Mc Far 11-03-1945
Skibski, Alphonse, I.  
Skorupa, Stanley S.  
Slagle, Ira Lee (Jr.)05-07-192217-05-1945
Slane, Francis J. 07-06-1944
Slater, Frank Olga19-12-192012-11-1942
Slater, Harold K. "The Duke"00-00-191905-04-2011
Slater, Orval P.12-04-192115-03-1945
Slaton, James Daniel02-04-191225-02-1961
Slaughter, Chester C.12-02-191921-03-1945
Slaughter, Orvan S. 22-11-1943meer
Slaughter, William Basil16-09-191919-12-1944
Slaughter, William H.  
Slaughter, Willis Richard24-08-189502-01-1981meer
Slauson, Robert M. 02-08-1944
Slawson, Paul Sidney02-05-189718-07-1943
Sleeth, William N. 09-02-1945
Slensker, William 02-07-2012
Sloan, Marvin Earl23-09-192011-12-1944
Sloper, Robert Arnold "Bob"03-08-192021-12-1944
Sly, Warren Berkely00-00-191613-09-1944
Smart, James L. 04-06-1942
Smiley, Spencer J. 11-07-1944
Smith Dale H   
Smith, Allen E. 02-10-1944
Smith, Cecil J.20-09-192318-04-1945
Smith, Charles, F.  
Smith, Clarence E. 05-03-1945
Smith, Clarence Leonard00-00-192408-04-1945
Smith, Claud, L.  
Smith, Douglas Elwin12-06-190324-10-1944
Smith, Earl J. 06-06-1944
Smith, Ernest Everett22-09-192323-10-2010
Smith, Everett C. 11-08-1944
Smith, Foster, S.  
Smith, Fred, M.  
Smith, Furman L.11-05-192531-05-1944
Smith, George P.11-01-192302-12-1943
Smith, Gilbert F.31-03-192105-03-1944
Smith, Hubert D.00-00-192117-07-1942
Smith, Jack E. 01-08-1943
Smith, Kenneth Guy "Ken"08-06-191420-10-1947meer
Smith, Leo, A.  
Smith, Leonard L.27-04-191704-06-1942
Smith, Lloyd R.25-07-192506-10-1944
Smith, Mack H.03-10-192101-08-1943
Smith, Marion L.25-09-191313-12-1989
Smith, Neal H. 17-12-1944
Smith, Odell 24-12-1944
Smith, Paul Henry  
Smith, Ray Clifford, Jr. 21-11-1944
Smith, Richard E.12-09-192115-05-2011
Smith, Robert Arthur08-06-191614-06-1942
Smith, Robert Eugene "Gene"26-02-191722-06-1944meer
Smith, Robert J. 16-11-1943
Smith, Robert S.  
Smith, Robert V.07-01-192602-02-1945
Smith, Roger E. 21-07-1944
Smith, Stanley Edward16-03-192423-05-1944
Smith, Talbert A. 07-06-1944
Smith, Walter M. 12-04-1945
Smith, William H. (Jr.)  meer
Smith, William W.27-03-191910-02-1952
Smothers, William Franklin00-00-192414-02-1945
Snead, William, B.  
Sneed, Charles R. 09-01-1945
Snively, Harold Lee31-10-192530-01-1960meer
Snodgrass, William "Bill" G.00-00-192502-01-2014
Snowman, Kenneth A.12-06-1911 
Snyder, Arnold George31-12-192217-12-1944
Snyder, Francis Gerald01-05-192022-06-1942
Snyder, James Roy 03-11-1944
Snyder, Ralph Thomas13-10-192226-08-1944
Snyder, Robert J.16-04-192017-12-1944
Snyder, Walter E., Jr.08-07-192011-04-1945
Sockut, David  
Sokol, Jerome, G.  
Sokolowski, Anthony, S.  
Soland, Penn, D.  
Solano, Joe02-12-192213-02-2013
Solberg, Robert L.21-10-1922 meer
Soley, Glen, N.  
Solmes, Stanley, F.  
Somers, Jack Benjamin12-01-192224-11-1942
Somers, Leroy C.  
Sorensen, Richard Keith28-08-192409-10-2004meer
Sorenson, Freddie A.  
Sorrell Philip F   
Soule, Gladwin, C.  
Sousley, Franklin Runyon19-09-192521-03-1945
Southwell, Earl William00-00-192100-00-1964
Sowden, Everett E.  
Sowell, Fred, J.  
Spahr, Kimball22-09-1916 meer
Spakes, Howard  
Spalding, John M.17-12-191406-11-1959
Spalding, William Nelson00-00-1922 
Spangler, Edward Franklin "Eddie"03-10-192101-06-1945
Spanier, Saul  
Spano, Vincent, R.  
Sparks, Edward M.07-11-191605-03-1944
Sparks, Felix Laurence02-08-191725-09-2007
Sparks, Harold Royce10-11-192130-07-1943
Sparks, Willard Gail07-08-192522-02-1945
Specker, Joe C.10-01-192107-01-1944
Speier, Herman  
Spell, William, P.  
Spendolini, John00-00-190813-09-1944
Spiller, Morgan, L.  
Spinelli, Dominic V.00-00-192314-04-1945
Sporre, William C.  
Spreeman, Carlyle Willis03-03-192108-06-2002
Springer, Charley, B.  
Springle, Carl, J.  
Springsteen, Gordon L. 04-03-1945
Sprinkle, John D. 10-07-1943
Sproul, Archibald A.  
Sproul, Thomas, W.  
Spruill, Troy, H.  
Spurrier, Junior James14-12-192225-02-1984meer
Squires, John C.19-05-192523-05-1944
Stabulis, Alphonso John26-07-192017-12-1944
Stacho, Donald E.00-00-192600-00-1995meer
Stack, John R. 27-11-1943
Stacy, Dale, E.  
Stadler, Clement James (USMC)26-10-191311-01-2003
Stahlhut, Wesley, Lloyd (US-Army)23-04-191715-07-1944meer
Stalnaker, Harold G.10-04-192323-12-1944
Stambaugh, Jack R. 22-11-1943
Stander, Lawrence G.  
Stanford, James A. 16-12-1944
Stanley, Jack W. 28-03-1945
Staples, Frank L.11-06-191623-05-2007
Stargardt, Clifford, H.  
Starkey, Ralph  
Starr, Donald R. 30-09-1944
Starr, Harold, R.  
Stauffer, Fred, H.  
Stavola, Frank R. 29-08-2014
Stavola, John, T.  
Staycer, Carl00-00-1921 
Steciw John   
Steel, William N.  
Steele, Harold B.  
Steele, Robert C. 08-02-1945
Steelman, Fred D., Jr. 01-08-1944
Steen, John H.06-11-191909-01-1945
Steffy, George H.13-01-192317-12-1944
Stein, Herman E.  
Stein, Russell, D.  
Stein, Tony30-09-192101-03-1945
Steinberg, Herman 21-11-1944
Steinhauer, Forest15-08-191614-09-1944
Steinke, William W.00-00-192009-04-1944
Stelle, Russell, H.  
Stephens, Otto K.25-02-191806-12-1944
Stephens, Troy I.  
Stephenson, Wilson, M.  
Sterling, Paul D. 16-04-1945
Stevens, Carl M.00-00-191917-12-1944
Stevens, Charles, P.  
Stevens, George  
Stevens, Johnny Jr. 12-07-2007
Stevenson, Alfred B.17-07-192610-07-1959
Stever, John, A.  
Stewart, Edward F. 28-03-1945
Stewart, Eldredge, A. Jr.  
Stewart, James Aubrey06-09-190717-12-1944
Stievenart, Rene E. 26-02-1945
Stilwell, Richard Giles "Vinegar Joe"24-02-191725-12-1991meer
Stiner, Gordon M. "Stinky"19-05-191421-12-1944
Stinnett, Burley, J.  
Stinson, John D. 11-04-1945
Stinson, Ken K.  
Stinson, Paul G. 27-10-1944
Stociw, John  
Stokes, Freeman H.28-02-192204-02-1986
Stokke Aaron   
Stokke, Eugene Ivan "Gene"03-08-192417-01-2012
Stoll, Richard, W.  
Stone, Calvin R.  
Stone, Clarence Costigan03-08-190712-07-1943
Stone, George, T.  
Stone, Joseph V. 20-11-1944
Stone, Robert, L.  
Stone, Todd G.06-01-192428-11-1944
Stone, Wilford  
Stookey, Donald L. 05-03-1944
Stoos, John Nicholas16-06-191206-05-1942
Stopka, John P. 14-01-1945
Stormes, Max Clifford27-07-190215-11-1942
Stott, Frederick A. "Fireball"21-08-191701-12-2006
Stout, Doyle A.  
Stout, Junius Job 30-10-1944
Stovall, William Howard, Jr. "Bud"00-03-192331-12-1944meer
Strabala, Patrick Joseph 29-04-1945
Strader, John L.  
Strand, Luverne J. 30-07-1944
Strank, Michael10-11-191901-03-1945
Stratton, J. W.  
Strauss, 12-04-1942
Strayer, Robert Lytle02-03-191018-12-2002meer
Streczyk, Philip25-11-191825-06-1958meer
Stribling, John Monroe 14-05-1944
Strickland, Alvie Bruce04-09-191914-05-1945
Strobel, Harvey, H.  
Strong, Emmett L.19-10-192118-11-1944
Strull, Donald, G.  
Struth, Elmo R.16-03-191401-06-1945
Stryker, Stuart S.30-10-192424-03-1945
Stuart, John Neil00-00-191900-00-1983
Stubbs, Virgil, J.  
Stuckey, John Frederick16-12-191911-11-2011
Stuebner, Herbert A.20-08-191931-01-2005
Stull, Lester, E.  
Stunek, Raymond Frank20-01-1925 
Sturges, Francis F. 06-12-1942
Styskal, Edward  
Suda, David L.11-07-191624-05-1944
Suerth, Herbert J.28-10-192414-10-2017meer
Suess, Sheldon O. 11-04-1945
Sugas, Arthur "Elmer" (Sougas, Athanasios)27-12-191917-08-1943
Sullivan, Cletus, B.  
Sullivan, Daniel Jeremiah17-01-192315-09-1944
Sullivan, James W. 21-09-1944
Sullivan, Richard P. "Sully"09-09-191702-08-1999
Summers, Carleton L.15-02-191407-06-1988
Summers, Harrison C.12-07-191803-08-1983
Sumrow, Cloyd W.08-02-192306-10-1967
Sunada, Albert M.19-03-191731-10-1944
Sundt, Harald S.  
Supsinskas, Joseph  
Sutherby, William A.17-08-190719-03-1945
Sutherland, Robert, M.  
Sutter, Paul J. 12-05-1944
Suttle, Denville Doyle28-04-191613-04-1945
Sutton, Jay21-08-192111-01-1945
Sutton, Karl E. 14-04-1945
Suzawa, Jiro19-04-192305-12-1944
Svendsen, Theodore Q. 04-07-1944
Swanberger, Walter Wade 'Walt'16-04-192004-06-1942meer
Swank, Paul A.12-02-192117-08-1944
Swanson, Edward J.12-08-191812-04-1942
Swanson, Wallace A. 16-06-2004meer
Swartz, Arthur J.12-06-192105-03-1944
Swartz, Luke S.07-04-192217-12-1944
Swatko, Anthony, J.  
Sweat, Jesse P.00-00-191710-09-1944
Sweeney, John Thomas  
Sweet, Herbert J.08-10-191918-06-1998meer
Sweetwood, Ray, G.  
Swendroski, Joseph, G.  
Swenson, Lyman Knute23-10-189213-11-1942meer
Swett, James Elms15-06-192018-01-2009meer
Sykora, Roy J. 06-01-1944

Bronnen