Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Haag, William D. 06-12-1944
Haas, Ralph10-06-191320-02-1945
Haberman, Roger Anthony17-03-191602-02-2005
Haberstick, Jack Cook00-00-192100-00-2001
Hadden, Donald R. 22-11-1944
Haddy, Frank "Speck"15-10-192302-07-2004
Hadella, Charles A. 08-06-1944
Hadfield, Lynn W. 21-03-1945
Hadley, Hugh William17-02-190105-09-1942
Haekamp, Frederick  
Hager, Elbert  
Haggard, John O.27-11-192125-06-1944
Haines, Charles F.17-12-192317-12-1944
Haines, Henry, A.  
Hainline, Henry Lee04-09-192005-01-1944
Hajiro, Barney Fushimi16-09-191621-01-2011meer
Hake, Otto J.16-05-191905-05-1942
Haldane, Andrew Allison "Ack-Ack"22-08-191712-10-1944
Hale, Thaine, J.  
Haleberg, John, I.  
Halfpapp, Arthur Ernest (Jr.)01-07-192124-04-1945meer
Hall, Charles E.03-08-192217-12-1944
Hall, Charles P. 09-04-1945
Hall, Charles Philip "Chink"12-12-188626-01-1953meer
Hall, George John09-01-192116-02-1946
Hall, George O. 28-09-1944
Hall, James Warren Jr.09-01-192410-06-1944
Hall, Lewis R.02-03-189513-01-1943
Hall, William Edward31-10-191515-11-1996
Hall, William Elzy Jr.20-01-192505-01-1945
Hall, William L. 20-09-1944
Hallahan, John F.12-11-190816-11-1960
Hallman, Samuel Albert00-00-192317-12-1944
Hallman, Sherwood Henry29-10-191314-09-1944
Hallock, Edward R. 03-03-1944
Halyard, Archie12-01-191607-12-1944
Halyburton, William David, Jr.02-08-192410-05-1945
Hamblin, Lacy, M.  
Hamer, George W. 05-04-1945
Hamilton, Edward Smith "One-Eyed Dragon"00-00-191730-06-2006
Hamilton, Elbert F. 04-07-1944
Hamilton, Harvey Reed  
Hamilton, Richard S.T.  
Hamilton, Robert L., Sr. 31-03-1945
Hamilton, Stephen Howard "Ham"03-08-192010-03-1944
Hamm, Andrew Britte 28-07-1945meer
Hammerschmidt, Martin Marshall (US Army)00-00-192401-03-1945meer
Hammond, James M., Jr.00-00-192003-03-1945
Hammond, Lowell K. 08-05-1942
Hammond, Richard, D.  
Hammond, Wesley H. 09-04-1945
Hamner, Charles H.00-00-191915-12-1943
Hamwey, Alfred J. 20-01-1945
Hancock, Asa T. 29-09-1944
Hancock, James W.  
Hancock, Morris W.13-08-192116-10-1942
Handy, John Phillip12-05-191312-08-1944
Hanes, Paul Andrew08-08-192515-09-1943
Haney, Victor, N.  
Hanida, Tomotsu25-09-191929-11-1943
Hank, William Edwin25-09-190214-11-1942
Hanley, Walter T.00-00-192018-06-1944
Hanlon, John D.00-00-1917 
Hanlon, Robert F. 30-07-1944
Hanna, Bryce, E.  
Hannon, James J. 21-02-1944
Hansen, Dale Merlin13-12-192211-05-1945
Hansen, Henry Oliver "Hank"14-12-191901-03-1945
Hansen, Herman, M.  
Hansen, James L. "Jim"00-00-192504-02-2006
Hansen, Leslie H.22-08-191228-09-1944
Hansen, William James "Bill" 06-07-1943
Hansford, Jay E.28-05-192306-06-1944
Hanson, Axel Christian20-05-190211-08-1944
Hanson, Oscar T., Jr.16-12-192105-12-2000
Hanson, Robert Murray04-02-192003-02-1944meer
Hanusovsky, Bartholomew J. 11-11-1944
Harbison, John, W.  
Harden, Tommie, M.  
Hardin, Garl Willard16-04-191930-03-1944
Harding, Warren G.25-11-194216-06-1944
Hargrave, John L. "Red"  
Harlow, William L.23-03-191003-04-1945
Harm, Walter G.17-05-191116-04-1944
Harmon, Roy W.00-00-191512-07-1944
Harms, Donald G. 23-09-1944
Harney, Emmett, D.  
Harper Jr., John Dott 24-10-1944
Harper, Edward C. 07-08-1944
Harr, Harry R.22-02-192105-06-1945
Harrell, William George26-06-192209-08-1964meer
Harrelson, Walter W. 23-06-1944
Harris, Billy J. 05-11-1943
Harris, Burton L.30-04-191830-09-1944
Harris, Clarence, W.  
Harris, Fletcher W.27-07-1923 
Harris, Frank C.  
Harris, Henry N.04-10-192319-04-1945
Harris, James Lindell27-06-191607-10-1944
Harris, James, A.  
Harris, Joel  meer
Harris, Terence C. "Salty"00-00-192018-06-1944
Harris, Weldon Houston 18-05-1944
Harris, Wesley Dalton "Spike"08-10-191605-09-1962
Harris, William Frederick06-03-191807-12-1950meer
Harrison, Bailey "Cowboy" 26-09-1944
Harrison, Donald, D.  
Harrison, James, B.  
Harrison, John, O.  
Harrison, Philip A.07-02-1914 meer
Harrow, Frank William04-04-191908-01-1945
Hart, James Frederick, Jr.17-09-191514-10-2011
Harte, Frank W. 22-04-1944
Hartman, John Paul15-08-191003-02-1944
Harvey, Charles H. 14-11-1944
Harvey, Lloyd, R.  
Harvey, Raymond01-03-192018-11-1996
Harvey, Robert J. 21-11-1943
Hasemoto, Mikio13-07-191630-11-1943
Hashey, Lester A. "Les"23-02-192511-12-2002
Haskin, John E.21-08-191006-05-1942
Haslam, Ralph Douglas21-01-192113-04-2002
Haslett, Joseph, L.  
Hassell, Cecil M. 19-04-1945
Hastings, Joe Ray08-04-192512-11-1945
Hatfield, Ellis H.24-02-191905-04-1945
Hathaway, Alevin A. 07-11-1945
Hathaway, John Harvey03-04-190114-06-1942
Hatton, Lawrence B. T.00-00-192300-00-1944
Hattrick, James R.24-01-192106-06-1944
Hauck, Herman Huebner20-10-191424-10-1944
Hauge, Louis James, Jr.12-12-192414-05-1945
Havey, Maurice C.23-05-191806-05-1942
Hawk, John Druse "Bud"30-05-192404-11-2013
Hawkins, Floyd W., Jr.  
Hawkins, Jesse M. 06-06-1944
Hawkins, William Deane "The Hawk"19-04-191421-11-1943
Hawks, Lloyd Cortez13-01-191126-10-1953meer
Hawthorne, Henry ,R.  
Hayashi, Joe J.14-08-192022-04-1945meer
Hayashida, Hideyuki04-03-191910-01-1944
Hayden, Paul E. 21-12-1944
Hayden, Rube, C.  
Hayes, John Paul19-06-1925 meer
Hayes, Ray, B. JR   
Haygood, Boyd Cantrell05-05-191828-07-1942
Haynes, Clarence, M.  
Haynes, James, P.  
Haynes, William "Tex"06-05-190631-12-1944
Hays, Roy Edgar "Gabby"28-09-191908-03-2012
Hazekamp, Frederick, W.   
Head, James Stanley30-04-1916 meer
Headland Elvin R   
Healey, Malcolm O. 11-10-1943
Heath, Gwion, V.  
Heath, Lee, R. Jr.  
Heck, Kenneth E. 17-08-1943
Hedge Willard C   
Hedrick, Clinton M.01-05-191828-03-1945
Heeter John T   
Heffelfinger, Harlan B.  
Heffron, Edward James "Babe"16-05-192301-12-2013meer
Hegnes, James H.23-09-192427-10-1944
Heidt, Robert L.22-10-192304-09-1944
Heifner, Marion, C.  
Heintz, Warren G. 08-10-1943
Heinz, Albert L. 07-06-1944
Heisler, Jack, A.  
Heiss, Gustave M. (Jr.)25-04-191304-09-1942
Helberg John T   
Helegda, James A.08-03-192120-09-1994meer
Helton, Delbert A.20-06-192204-07-1944
Hemperley, Bernard, G.  
Henderson, Carl, B.  
Henderson, Gerald M.15-05-191906-06-1944
Henderson, Lofton R.24-05-190304-06-1942meer
Henderson, Roy J.19-03-192014-02-1945
Hendricks, Harley, J.  
Hendrickson, Millard, R.  
Hendrix, Vandy Gerome05-09-191115-05-1993
Henlin, Leonard R.13-04-191114-10-1943
Henning, Lloyd L. "Preacher"  
Henry, Albert Leroy31-07-192305-11-1944
Henry, George, C.  
Henry, Robert F.00-00-1915 
Henry, Robert T.27-11-192303-12-1944
Hensley, Lawrence F. 00-00-1944
Hensley, Lawrence N. 11-07-1944
Herbert, John R. 12-07-1944
Herchelroth, Sylvester V.14-02-192317-12-1944
Hergott, Joseph A. 27-08-1944
Herman, Jacob T., Jr. 19-09-1944
Hermann, Grover M., Jr. 25-01-1945
Hernandez, Frank R. 31-10-1998
Hernandez, Jim, C  
Hernandez, William M.00-00-189620-08-1944
Herold, Henry G 26-07-1944
Herrera, Silvestre Santana17-07-191726-11-2007
Herrin, Mason H.10-05-192221-09-1944
Herring, Clifford Palmer13-09-191206-06-1944
Herrold, Robert, W.  
Herron, William A.19-08-192224-03-1945
Hertel, Arthur E.01-01-192214-12-1944
Hervey, Harcourt02-09-189200-00-1970
Hester, Clarence R.08-02-191626-12-2000
Hetzel, Francis R. 17-02-1945
Heur, Alton, V.  
Hewlett, Robert Dewight29-03-191910-08-1997
Hewlitt, Robert J. 00-00-1944
Hewson, William, F.  
Heyliger, Frederick Theodore "Moose"23-06-191603-11-2001
Hickman, James G. 13-05-1944
Hickman, Lewis, H.  
Hicks, Grady, T.  
Hickson, Charles, L.  
Hierholzer, Charles, M.   
Higashi, Harold Tanoshi01-05-191804-11-1943
Higgins, Charles A., Jr. 24-03-1945
Higley, Thomas, E.   
Hignight, Elul Earl00-00-191000-00-1975
Hihumi, Seshiki15-04-191407-12-1943
Hil, Billie, T.   
Hill, Albert, J.  
Hill, Benjamin Harvey27-04-192007-11-1992
Hill, Carl G.  
Hill, Clarence, G.   
Hill, Clyde V.28-12-192408-03-2011
Hill, Edwin Joseph04-10-189407-12-1941
Hill, Owen B. "O.B."08-10-192110-06-2002
Hill, Robert F. 17-12-1944
Hill, Robert H. 07-01-1945
Hill, Robert Winston18-01-192614-02-1945
Hillebrand, Leo Severin (Jr.)29-09-191920-02-1945
Hillman, Charles T. 07-08-1944
Hillyard, Owen T. 19-07-1944
Hilsky, Robert Joseph27-09-1916 
Hinderscheit, Raymond J.16-08-191529-05-1943
Hines, David E.  
Hinson, Bryant L. 06-06-1944
Hinson, Odis J.00-00-192224-10-1944
Hinton, Coleman 07-06-1942
Hirano, Robert R.25-01-192026-06-1944
Hiraoka, Satoru16-04-192426-06-1944
Hirsch, Oscar L.08-01-192004-12-1952
Hirshfield, James Albert30-07-190216-05-1993
Hisaoka, Gary Tsuruo12-03-191710-04-1944
Hitler, William Patrick "Willy"12-03-191114-07-1987
Hnilo ,Frank, J. Jr.  
Hochreiter, Richard T. 13-08-1944
Hodder, John T. 23-12-1944
Hoesing, Paul, H.  
Hoffer, John P., Jr.24-11-192327-07-1944
Hoffer, William F. 01-03-1945
Hoffmann, Albert J. 25-04-1983
Hoffmann, Egon Felix03-02-191919-10-1944
Hogaboom, William Frederick00-09-191514-12-1944
Hogan, Jack 17-08-1944
Hogan, Rosemary  
Hogan, William J. 21-05-1944
Hogland, Alvie M.13-08-191828-04-1944
Hogrefe, Sherman Marshall13-01-192004-01-1954
Hohn, James S.06-04-192126-04-1945
Holcomb, Roy E. 01-12-1944
Holcomb, Verle, M.  
Holland, Marshall, M.  
Holland, Richard, E.  
Holland, Robert H.  
Holland, Russell T.16-03-191215-03-1945
Hollingsworth, John Christie12-09-190911-11-1944meer
Holloway, Robert, A.  
Holmes, Horace W., Jr.  
Holmes, Otho Eugene01-01-191929-09-1959meer
Holmes, Walter T. "Tom"04-02-191925-05-2009meer
Holmquist, Willard, J. 15-07-1944
Holstein, Donald 08-04-1945
Holstein, Richard H. 10-03-1945
Holstun, James Drayto "Jeb" 06-06-1944
Holt, Arthur R. 04-04-1945
Holt, Lindell F. 12-04-1945
Holt, Wallace Morgan24-05-192305-09-1997
Holton, Gilmer H., Jr. 07-06-1942
Holton, John B. 09-06-1944
Holzer, Bernard P.11-11-192023-08-1944
Hoobler, Donald B.28-06-192203-01-1945
Hood, Clark A. Jr. 11-06-1942
Hooten, Calvin   
Hoover, Floyd C. 13-06-1943
Hope, Dean P. 17-08-1943
Hopkins, Bernard O. 24-10-1944
Hoppe, Harold F.21-05-191415-01-1990
Hopple, John Olin14-07-191418-02-1942
Horan, Joseph A., Sr.24-02-191928-07-2001
Horn, John K. 14-04-1945
Horne, Dale, B.  
Horne, Kelso C.12-11-191225-11-2000
Horne, Robert J. 22-04-1945
Horne, Rufus E.15-05-192024-02-1995
Horner, William, J.  
Horton, Oliver Martin09-12-191205-10-1944
Horvath, William, L.  
Hoskot, Nathaniel Ramsey10-09-191122-03-2004meer
Houck, Julius A. "Rusty"28-08-192106-06-1944
Houlehan, Patrick P.03-08-191513-06-1944
Houlihan, Joseph F.11-12-191311-12-1978
Hoult, Matthew, Jr.   
House, Sterling27-03-192121-10-1963
Houselog, Henry J. 15-01-1945
Hovermale, Price O.05-03-190828-11-1944
Hovey, James Francis18-01-192124-07-1944
Howard, David, N.   
Howard, James B. 31-10-2010
Howard, Norman L.00-00-192518-04-1945
Howard, Samuel Lutz08-03-189112-10-1960meer
Howe, Merle H.11-04-189630-08-1945meer
Howe, Wesley F. 29-07-1943
Howie, Thomas Dry00-00-190817-07-1944
Hoyer, Harry P. 10-05-1944
Hoyle, Walter, J.   
Hruby, Charles 07-07-1944
Hruska, Lambert J. 10-08-1943
Hubbard, Edward L.08-12-191815-06-2013
Hubbard, Henry Frank 11-06-1942
Hubbard, Lloyd, E.   
Hubbell, Wilford, E.  
Hudak, John A.  
Hudson, Charlie T. 16-12-1944
Huff, Melvin L. 20-01-1945
Huggins, Meredith Miller "Hug"00-00-191500-00-1997
Hughes, Benton H.  
Hughes, Lloyd Herbert, Jr. "Pete"12-06-192101-08-1943meer
Hughes, Marshall 03-01-1945
Hughes, Ralph H.23-10-191825-04-1945
Hughes, Samuel W.23-06-192502-01-1966meer
Huisman, La Verne W. 23-08-1946
Huisman, William S. 07-11-1945
Hulik, Valentine, A.  
Hull, Otis Eugene "Gene" 30-01-2000
Hull, Robert Lester Lee14-12-191904-01-1944
Hulse William H   
Humada, Enrique, S.  
Hummel, Raymond J. 14-11-2001
Humphrey, Bernice F.08-03-191024-10-1944
Humphrey, Delbert, L.  
Humpick, Freddy G. 27-03-1945
Hungate, William C.  
Hungerford, Kenneth V. "Mickey" 20-09-1944
Hunley, Hillard, V.  
Hunsicker, Francis L.  
Hunt Joseph L   
Hunt, Dennis D.  
Hunt, Harold, W.   
Hunt, Humphrey B.  
Hunt, Joseph L. 16-12-1944
Hunt, William E. 02-08-1944
Hunter, Marcelle W.26-02-191503-06-1942
Hunter, Robert W. 29-11-1943
Hunter, Thaddeus W., Jr.20-02-192011-04-1944
Hurley, Albert F., Jr.  
Hurst, Darold, A.   
Hurst, Edward Hunter18-12-191606-09-1997
Hurst, George Owen05-12-192208-10-2017meer
Husted, Robert S.  
Husvar, John W.  
Hutchins, Johnnie David04-08-192204-09-1943
Hutchison, Byron Harold "Bud"22-05-192121-10-2010
Hutto, James C. "Buck"31-01-192306-12-1993
Hyman, Willford Milton16-08-190107-05-1942
Hymer Bert E   
Hynoski, Benjamin S.01-05-191302-03-1945

Bronnen