Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Mabry, Dick, Jr  
Mabry, George Lafayette, Jr.14-09-191713-07-1990meer
Mac Intyre, Bruce, S.  
Mac Kenzie, Donald, Jr  
Mac Lellan, Arthur N.29-09-191029-11-1944
MacArthur, Douglas "Gaijin Shogun"26-01-188005-04-1964meer
Macchirole, John, J.  
MacDonald, Augustine G.  
MacDonald, Philip J.A.02-11-191907-08-1984meer
MacGillivary, Charles Andrew17-01-191724-06-2000meer
Mach, Robert, R.  
Macias, Oscar B. 10-06-1944
MacIvor, Alexander,  
Mack, Harold John29-12-191709-08-1942
Mack, Joseph, A.  
MacKenzie, George Kenneth, Jr.30-05-191015-03-1943
MacLaren, James Clyde 27-09-2007
MacLennan, Norman H.  
MacNider, Hanford02-10-188918-02-1968meer
Maculley, Richard O.31-01-192422-06-1943
MacVicar, Norman MacClellan28-11-191301-02-2005
Madden, John Joseph, Jr25-05-192612-01-1945
Madden, Nelson, E.  
Madigan, James F. 27-09-1944
Maerdian, Frank R.  
Magee, Sceal  
Magner, Francis J.00-00-191529-11-1943
Magner, Francis J.24-02-191812-04-1945
Magrath, John David04-07-192414-04-1945
Mahaffey, Robert L. 20-11-1943
Mahan, Francis L.17-06-191912-09-1995
Mahan, Lee  
Maher, William N. "Bill"09-06-191704-07-1944
Mahoney, John F. 06-09-1944
Maine, Harold, L.  
Maines, Adfur Eddy 25-01-1944
Mair, Dean, L.  
Majers, Olen W.10-09-192207-07-1944
Maki, Tauno, E.  
Malarkey, Donald G.31-07-192130-09-2017meer
Malcolm, George, R.  
Maleiko, John P. "Gary"  
Malinofski August J   
Maliszewski, Edward P.13-10-191901-06-2004meer
Malken, Jerry J. 27-10-1944
Mallory, Lawrence, C.  
Malone John Jr   
Malone, James W. 13-04-1944
Maltempo, Louis, J.  
Mancina, John00-00-191216-12-1943
Manguchei, Miguel, Jr.28-01-192313-10-1945
Manley, Clyde  
Manlove, Beverly J. 06-06-1944
Mann, Joe Eugene08-07-192218-09-1944meer
Mann, Ralph C. 12-12-1944
Manna, Jack Anthony25-01-192223-06-1944
Manning, Leslie, A.  
Manning, Ned H.04-08-191829-05-1943
Mantalis, Gus, K.  
Maple, James  
Maples, Donald, J.  
Maples, Gordon 20-09-1944
Marcell, John29-07-192105-05-1942
Marchese, Frank John09-04-191728-09-2012
Marchington, William 20-04-1945
Marcotte, John H. 17-03-1945
Marcotte, Roland  
Marino, Louis, A.  
Markle, Carl G.  
Markley, Ralph E.30-07-191226-04-2003
Marks, Jack S.29-07-190917-07-1942
Markwood, Francis H. 06-04-1945
Marlar, Jacke  
Maronski, Joseph F.  
Marontate, William Pratt03-12-191915-01-1943meer
Marovich, George 00-00-2000
Marquez, Robert, R.  
Marsh, Joseph M. 11-10-1944
Marsh, Malcolm "Buck", Jr.16-05-1923 
Marshall, Colan M. 21-04-1945
Marshall, Elliott Eugene  
Marshall, Leonard L. 15-01-1945
Marshall, William S.  
Marsolo, Ettore J.08-02-192131-07-2012
Martel, Wilfred E. 04-04-1945
Martensen, Victor, J.  
Martilla, Arthur  
Martin Robert W   
Martin, Harold, E.  
Martin, Harry Linn04-01-191126-03-1945
Martin, Lawrence23-07-192217-12-1944
Martin, Leopold J. "Leo" 25-05-2011
Martin, Linwood, P.  
Martin, Resbert R.  
Martin, Robert C.  meer
Martinez, Joe Pantillion27-07-192026-05-1943
Martinez, Salomon  
Marvin, Lee19-02-192429-08-1987
Marvin, Milton Calvin "Slug" 29-07-1944
Marzinsky, John J.00-00-192400-00-1974
Masalski, Stephen, J  
Mascolino, Mariano Anthony "Muscles"03-06-192411-05-1945
Masny, Otto  
Mason, George W.  
Mason, Leonard Foster02-02-192023-07-1944meer
Mason, Ronald Alfred18-07-192826-03-1999
Massello, William "Wild Bill"24-02-190703-02-1997meer
Mastenak, Julian, W   
Mastin, Baxter, D.  
Masuda, Yoshito05-07-191407-07-1944
Maternowski, Ignatius P 13-06-1944
Mather, Clarence, D.  
Mathias, Robert Mason09-11-191506-06-1944
Mathies, Archibald03-06-191820-02-1944
Mathiesen, Glen E. 04-12-1944
Mathieson, Jim Matt00-00-191931-05-1942
Mathis, Harry C. 02-10-1944
Mathis, Jack W.25-09-192118-03-1943
Matisick, Alexander J. 11-06-1944
Matney, Clarence, W.  
Matsui, Masao10-08-191709-07-1944
Matsunaga, Kaname25-04-192415-10-1944
Matsunaga, Masayuki "Spark"08-10-191615-04-1990
Matthews, Burton 23-12-1944
Mattson, Matt, H.  
Mauck, John A.28-10-191320-04-1945
Mauldin, Bill Henry29-10-192122-01-2003
Mauro, Dominick C.00-00-191726-03-1944
Maxey, Clyde E.06-12-191531-07-1944
Maxson, Willis Edward, III  
Maxwell, Robert Dale26-10-192011-05-2019meer
May, Lewis 27-12-1944
May, Marion B.15-07-192016-04-1944
May, Martin O.18-04-192221-04-1945
Maybank, Francis Edward 20-09-1944
Maybin, Waverly  
Mayer, John, M.  
Mayer, Robert, P.  
Maynard, Lowell, L.  
Mazo, Harry13-07-192114-03-1944
McBeain, Raymond A.  
McBeth, Burl, Jr  
McCafferty, Shirey Jess17-07-191506-12-1970meer
McCall, John H.21-06-192415-12-1944
McCall, Thomas Edward09-05-191619-09-1965meer
McCandless, Bruce12-08-191124-01-1968meer
McCann, John Joseph20-03-192503-06-2007
McCann, Richard D.  
McCard, Robert Howard25-11-191816-06-1944
McCarter, Lloyd G.11-05-191702-02-1956
McCarter, William, W.  
McCarthy, Joseph Jeremiah10-08-191115-06-1996meer
McCarthy, William Charles  meer
McCarty, John T.  
McCarty, Richard B.19-03-192028-04-2011meer
McClain, Clyde, M.  
McCleary, Willis Winfield28-07-191011-05-1943
McClellan, William B. 01-04-1945
McClintock, Kenneth, L.  
McCloud, George William  meer
McClung, Earl E. "One Lung"27-04-192327-11-2013meer
McClure, Billy B.16-03-192415-04-2009
McClure, James S. 24-11-1944
McClure, Warren H. 25-07-1943
McClurg, James M.20-05-192508-08-1944
McClurkin, Joseph K. 29-04-1944
McClusky, Clarence Wade, Jr. "Mac"01-06-190227-06-1976
McCollum, Clarence E. 20-11-1944
McCollum, Paul W. 06-10-1944
McComb, Joseph D.  
McConn, John Luke Jr. "Jack"14-06-192306-01-2019
McConnell, Joseph A.  
McConnell, Robert, F.  
McCool, Richard Miles, Jr.04-01-192205-03-2008meer
McCormick, James A.24-12-191703-04-2008
McCoy, James Paul07-05-192425-04-1999
McCracken, Donald G. "Mac"  
McCrady Aubra N   
McCullough, Jack, W. Jr.  
McCully, Marion M. 16-04-1945
McCumber, Clifford Robert (Macumber, Clifford R.)00-00-192506-03-1945
McCurry, Kenneth, L.  
McCurry, Olson, L.  
McDaniel, Robert H. 21-02-1945
McDaniel, Vernon C.24-03-192206-06-1944
McDaniel, Waymon G. 08-12-1944
McDermott, George, P.  
McDermott, Richard Z. 11-04-1945
McDermott, Thomas E. (Jr.)19-01-191717-12-1944
McDonald, Gordon J. 07-01-1945
McDonald, Vincent J. 22-12-1944
McDuffie, James H. 05-05-1985
McElligott, Charles J. 27-05-1994
McErlane, John Thomas "Mac"22-08-192121-01-1945
McGaha, Charles L.26-02-191408-08-1984meer
McGarity, Vernon01-12-192121-05-2013
McGee, James G.08-01-192017-12-1944
McGee, William D.00-00-192318-03-1945meer
McGill, Troy A.15-07-191404-03-1944
McGinnes, Lawrence Howell15-04-192410-04-1945
McGinnis, Francis Henry (Jim)02-11-192220-07-2006meer
McGinnis, Scott, H.  
McGinnis, William, A.  
McGourty, Jack R. 21-02-1944
McGovern, William T.24-01-190517-12-1944
McGowan, Sam, Jr.00-01-192427-06-2009
McGraw, Francis Xavier29-04-191819-11-1944
McGuire, Edward T. "Ed" 02-08-1943
McGuire, George, H.  
McGuire, John J. 06-06-1944
McGuire, Thomas Buchanan, Jr. "Tommy"01-08-192007-01-1945meer
McGuire, Virgil M. 30-08-2005
McIntosh, Benjamin Charles "Chief"17-07-191513-06-2002
McIntyre, Ambrose, T.  
McKay, Harold G.  
McKechnie, Robert Peter11-09-191905-03-1991
McKeever, Charles W.16-01-192426-03-2008
McKendrick, Arnold S. 25-11-1944
McKenna, Charles F.  
McKenna, James E.  
McKibben, William D. 20-11-1943
McKinney, Albert Marvin30-12-192408-04-1945
McKinney, John R. Jr.  
McKinney, Raymond, C.  
McKinney, Robert L.16-07-192217-12-1944
McKoin, Bunnie, J.  
McLain, James Edward "Jim"21-07-192107-10-1994meer
McLeod, Kenneth F. 25-06-1944
McLeod, William, H.  
McManaman, Ralph, D.  
McMann, George F., Jr. 28-09-1944
McMeel, John, Jr. 06-01-1943
McMunn, Dean L.25-01-190804-03-1945meer
McNair, Douglas C.17-04-190706-08-1944
McNair, Lesley James25-05-188325-07-1944meer
McNamara, William W.24-10-192419-04-2002
McNatt, Kenneth 04-09-2012meer
McNeese, J. T.  
McNeill, Thomas M.  
McNickle, Arthur S. 30-07-1945
McNutt, Robert L., Jr. 13-06-1943
McPoland, James J. "Jim"22-03-1915 
McRady, Aubre, N.  
McSevney, John D. 07-02-1945
McSpadden, David, H.  
McSwain, Earl  
McTaggart, Claude Frederick20-02-192215-06-1944
McVay III, Charles B.30-07-189806-11-1968meer
McVeigh, John Joseph26-09-192129-08-1944
McWhorter, William A.07-12-191805-12-1944
Meadows Leroy   
Meadows, James Melton  
Mears, Dwayne Eugene "Bobo" 20-02-1945
Mechon, Stephen N.00-00-192110-10-1943
Medford, William A., Jr.17-08-191304-07-1944
Medley, Kenneth F.17-05-191813-06-2008
Meeks, Howard B.31-12-191310-12-1996
Megellas, James "Maggie"11-03-191702-04-2020meer
Meidinger, John Carold03-07-192118-03-1945
Meier, Robert, W.  
Meints, John, G.  
Meints, John, H.  
Melcher, Richard D.  
Melhorn, Charles Mason20-07-191800-00-1983
Melssen, Gerald, E.  
Mendelson, Joseph Aaron01-01-189129-09-1986meer
Mendenhall, Dean02-09-191916-10-1942
Mendoza, Julius B. 06-01-1943
Meneguzzo, John Eugene14-09-192429-04-2005
Mensch, Samuel L.00-00-191810-08-1944
Menzie, Mary Brown  
Mercurio, John00-00-190431-12-1944
Merli, Gino Joseph13-05-192411-06-2002
Merrell, Joseph Frederick21-08-192618-04-1945
Merrill, Frank Dow04-12-190311-12-1955meer
Messerschmidt, Harold O. (US Army)20-10-192317-09-1944
Messier, Donald J.  
Metcalfe, Eugene "Gene"  meer
Metz, Charles E. 06-06-1944
Metz, Charles E. Jr. 28-04-1944
Metz, Charles W. 27-04-1945
Metz, Donald, H.  
Metz, Edwin W. 26-12-1944
Metz, Floyd E. 10-10-1944
Metz, Henry R. 08-07-1944
Metz, Jack M. 27-10-1944
Metz, John N. 05-07-1944
Metz, Karl 04-03-1945
Metz, Robert R. 25-11-1944
Metz, Thomas P. 26-06-1945
Metz, William W. 16-09-1944
Metzger, William Edward, Jr.09-02-192209-11-1944
Meurrens, Harold, A.  
Meyer Robert P   
Meyer, John Charles03-04-191902-12-1975meer
Meyer, Quentin "Monk"10-11-192011-05-1945
Meyers, George, A.  
Miceli, Louis, J.  
Michael, Harry J.13-03-192214-03-1945
Michaelis, John Hersey "Iron Mike"20-08-191211-11-1985meer
Michaud, Aurele J. 02-04-1945
Michl, Robert Henry09-08-1916 
Midstokke, Kenneth  
Mihoover, Godfrey Wilbur, Jr.07-02-192420-06-1944
Miihlhause, Willie, O.  
Mikel, George J. 22-02-1945
Milani, Joseph Reno 00-08-2007
Milby, Raymond 11-10-2005
Miles, George E.00-00-191817-08-2011
Milkovics, Lewis 06-12-1998
Millen, William Robert, Jr.00-00-192407-08-1944
Miller, Albert J. 06-05-1942
Miller, Andrew11-08-191629-11-1944
Miller, Clarence, A.  
Miller, Denver E., Junior  
Miller, Edwin E.  
Miller, Elmer  
Miller, George Francis "Blow Ho"13-09-191825-09-1944
Miller, Halsey J.00-00-191417-12-1944
Miller, Harvey L., Jr. 02-04-1945
Miller, Hary I.15-07-191403-11-1942
Miller, Kenneth R. 30-03-1945
Miller, Kermit C. 08-06-1944
Miller, Raymond A. "Ray"03-10-1922 
Miller, Robert 17-12-1944
Miller, Robert, B.  
Miller, Robert, R.  
Miller, Sidney27-05-191319-09-1944
Miller, Verle D.29-07-191415-05-1977
Miller, Walter, L.  
Miller, William Bero  
Millett, Lewis Lee, Sr. "Red"15-12-192014-11-2009meer
Millican, William John24-04-190417-10-1944
Mills, George 19-01-1945
Mills, Roger J.22-11-191817-12-1944
Mills, William, C.  
Mims, Reuben P. 30-09-1944
Minami, Yoshio26-09-191902-11-1944
Minda, Wilfred L.22-07-1925 
Mingus, Gail W.00-00-191107-05-1942
Minick, John Wilson14-06-190821-11-1944
Minue, Nicholas13-03-190528-04-1943
Miodowski, Stanley  
Mirelez, Thomas C. 06-06-1944
Miskelly, Donald George28-07-192020-01-2004
Mitchell, Floyd Allen16-11-190115-12-1944
Mitchell, Frank, H.  
Mitchell, Harold L.  
Mitchell, Robert Mazyck 19-09-1944
Mitchell, William Franklin12-12-191808-12-1944
Mittleberger, Earl (US Army)00-00-190828-12-1942
Mitts, Harold E.00-00-191517-07-1942
Mixon, James C. 07-12-1944
Mizzell, Charles A.08-08-192223-11-1944meer
Moan, Floyd Edward07-04-1915 
Moeller, Franz 07-06-1942
Mohler, Charles L. 16-10-1944
Mohrlang, John K. 20-11-1943
Mohrman, Virgil G.22-02-191901-11-1944
Moirano, Selgio A.09-06-192428-07-2016meer
Molta, Carmelle, J.  
Monchlovich, Mike  
Monk, Wesley J. 24-03-1945
Monsted, Thomas O. 09-01-1943
Monteith, James Walter "Jimmie" Jr.01-07-191706-06-1944
Monterosso, Joseph09-08-191819-08-1999
Montgomery, Fred T.  
Montgomery, Jack Cleveland23-07-191711-06-2002
Montour, Ralph, J.  
Montross, Keats Edmund01-05-191212-01-1945
Moody, William D.11-11-191906-06-1944
Moon, Harold Herman, Jr.15-03-192121-10-1944
Mooney, Robert Carleton14-10-191901-08-1943
Moore, Arthur Ross21-10-191826-09-1943
Moore, Bernard Joseph02-08-192107-05-2013
Moore, Clarence02-04-191606-06-1944
Moore, Hubert A. 25-11-1944
Moore, John F. 30-01-1944
Moore, Joseph M., Jr. 11-11-1944
Moore, Leavy, J.  
Moore, Lloyd F  
Moore, Paul, Jr.15-11-191901-05-2003
Moore, Ralph William "Bill"13-05-191803-02-1945
Moore, Russell G. 10-12-1944
Moore, Samuel Nobre07-09-189109-08-1942meer
Moore, Thomas J. 12-05-1944
Moore, Vernon L. 04-04-1943
Moore, William Howard22-01-191417-12-1944
Moores, Frederick, T.  
Morahan, Joseph P.  
Morcem, Fred, T.  
Moreno, Guadalupe10-03-191923-12-1944
Morgan, Adren F.22-04-192520-02-1945
Morgan, David W.  
Morgan, Robert  
Mori, Kiyoto26-03-191605-12-1943
Morita, Iwao16-11-190805-11-1943
Morley, Lloyed E.  
Morris, Allen Rufis 26-02-1945
Morris, Dean  
Morris, Elwood04-03-191906-06-1944
Morris, Henry Grady (Sr.)26-01-191822-06-1944
Morris, Joseph, S.  
Morris, Lyle H.03-09-192025-10-1942
Morris, Martie, C.  
Morris, Raymond20-02-192412-06-1944
Morris, Richard, G.  
Morrison, Bob E.24-08-191517-02-1942
Morrison, Howard Wellington00-00-191805-02-1945
Morrison, Julius, P. Jr.  
Morrison, Leland Edward16-10-192124-03-1999meer
Morrison, William, L.  
Morriss, Roy, B.  
Morrow, Thomas Jefferson14-03-191807-10-1944
Morse, Merritt G.31-01-192315-11-1944
Morse, Verne V. 05-06-1945
Mortimer, Joseph F. 27-10-1944
Morton, Dudley Walker17-07-190711-10-1943
Morton, William W. 00-03-1943
Moseley, George Van Horn, Jr. "Old Moe"04-01-190500-00-1976
Moser, Aral R.00-00-191412-09-1944
Moser, Lawrence E.  
Moses, Ralph Joseph24-10-191914-03-1952
Mosher, James, E.  
Moskala, Edward J.06-11-192109-04-1945
Moss, Joe, E.  
Moss, Nathaniel19-12-192017-12-1944
Mosser, Robert, D.  
Moten, George Washington20-06-192217-12-1944
Moto, Kaoru25-04-191726-08-1992meer
Mottern, Robert L.00-00-192321-09-1944
Mower, Charles E.29-11-192403-11-1944
Mowery, Harry W.  
Moyen, George W.22-11-191214-05-1943
Moylan, Edward Newcomb "Ted"25-10-192330-07-2014
Mucci, Henry A. "Hank"04-03-190920-04-1997meer
Muck, Warren H. "Skip"31-01-192210-01-1945meer
Mullen, John T. 20-09-1944
Mullen, Keston E.14-07-192317-12-1944
Muller, Joseph E.23-06-190816-05-1945
Mullinnix, Henry Maston04-07-189224-11-1943meer
Mullins, Oscar Mayo29-05-191926-12-1944
Munemori, Sadao S.17-08-192205-04-1945
Munro, Douglas Albert11-10-191927-09-1942
Munzinger, John S.15-07-191417-12-1944
Murakami, Toshi01-07-192009-07-1944
Muranaga, Kiyoshi K.16-02-192226-06-1944
Murphy, Audie Leon20-06-192428-05-1971meer
Murphy, Francis J.00-00-192222-11-1944meer
Murphy, Frederick C.27-07-191819-03-1945meer
Murphy, Jerry M.00-00-192117-09-1944
Murphy, John J.01-06-191529-06-1944
Murphy, Joseph A. "Joe"22-10-191300-00-1990meer
Murphy, Robert L. 09-01-1943
Murphy, Robert M. "Bob"07-07-192503-10-2008
Murphy, Thomas J.  
Murray, Charles P., Jr.26-09-192112-08-2011meer
Murray, David MacDonald00-00-192317-12-1944
Murray, Roy W. 06-06-1944
Murray, Samuel J.07-12-191828-04-2004meer
Muskey, Eugene Thomas17-11-191914-07-1974
Muskey, Joseph Robert11-09-192201-08-1944
Muszynski, Walter J.10-05-192120-09-1944
Muza, John W.23-01-191801-02-2010
Myers, Jennings L. 22-12-1943
Myers, John W.  
Myers, Joseph F.19-06-191930-09-1944
Myers, Max 07-10-1944
Myers, Stanley R. 17-02-1945

Bronnen